Author Topic: Téma číslo 2598 (11. 6. 2019) - Mít tak anděla  (Read 290 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4284
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Mít tak anděla, co by témata vyvěšoval za mě...
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6232
  • The Progeny
    • View Profile
Nesvaté nároky
« Reply #1 on: 11. Jun 2019, 16:37 »
Nesvaté nároky (1983)

Co Fróði studoval v Bradavicích, jeho diskuse se sousedy na Islandu se většinou točily kolem jednoho a studium to nebylo. Ostatně jim ani o kouzlech říkat nesměl, když to byli mudlové, že…
„To já až si budu hledat holku,“ kontroval jeden z jeho mladších kamarádů v návaznosti na nějakou debatu, kterou je lepší zapomenout, „tak mě bude zajímat hlavně povaha.“
„To ti schvaluju,“ přikývl Fróði neironicky.
„Aby byla hodná, nepila, nekouřila, nehrála karty a uměla léčit rány ze všech bitev, co se jich budu účastnit.“
„Takže chceš jeptišku nebo anděla, jo?“
„Ty snad ne?“
„Ani náhodou, já radši pořádnou čertici.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4284
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Pozdě pochopené přání
« Reply #2 on: 11. Jun 2019, 16:40 »
Pozdě pochopené přání

Když si dva pouliční zlodějíčci vyprosili audienci u samotného Hutta Zorbo, vypadali, jako by jim měl brzy k nohám padnout vesmír. Předstoupili před mocného slimáka a s velkou slávou mu podávali krabičku s vánoční ozdobou, andělíčkem na špagátě.
„Jeho obrovitá všemohoucnost Zorbo se ptá,“ spustil protokolární droid chvíli po vládci bespinského podsvětí, „co zamýšlíte touto trapnou cetkou.“
Zlodějíčkům zamrzl úsměv na tváři.
„Vždyť přece říkal, že by chtěl anděla do sbírky,“ vykoktal konečně ten chytřejší. Hutt se nesmál, Hutt zuřil.
„Jeho veličenstvo soudí, že jste idioti, a pokud mu do týdne nedodáte pravého Diathima, zabije vás pomaleji než sešlost věkem.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8456
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Svatá siréna
« Reply #3 on: 11. Jun 2019, 23:39 »
Svatá siréna

Od chvíle, kdy se dozvěděl, že je jeho žena těhotná, si Jack přál jediné: aby z jejich dítěte nevyrostl nějaký další zasraný grázl, jakých byla Pandora plná, nýbrž aby z něj byl funkční člen společnosti a ideálně mu pomohl s ovládnutím planety. Aby co nejdřív roztáhl křídla a zaštítil jimi právo a pořádek, alespoň tedy v té formě, jak si je představoval on. A aby chránilo taky jeho, protože to mohl celkem brzy taky potřebovat.
Prostě si tak nějak přál, aby se jeho ženě narodil anděl strážný.
No, a nakonec vlastně dostal přesně to, co chtěl, možná i trochu víc...

Fandom: Borderlands
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Přítel k nezaplacení
« Reply #4 on: 24. Jul 2019, 09:48 »
Přítel k nezaplacení (měsíční žolík)

„Víš, občas si říkám, jaké by to bylo, mít svého strážného anděla,“ přemýšlel zrzavý zaklínač nahlas, když se válel na piknikové dece v upravených zahradách sídla rodu Aclassi. „Jestli vůbec vědmáci můžou něco takovýho mít... Jestli je nějaká taková vyšší moc, třeba i ta andělská, co by nad nimi držela ochrannou ruku.“
Rafael Aclassi netušil, proč nad tím jeho přítel přemýšlí, ale v jednom měl jasno... on nad ním ochrannou ruku držel vždy, když to šlo.
Zaklínač k němu obrátil pohled. „Já vlastně takovýho anděla mám...,“ zaculil se při pohledu na Rafaelovy světlé kudrnaté vlasy a andělský výraz ve tváři.

Fandom: Zaklínač rpg (/Good omens)

 

Další pískoviště: