Author Topic: Téma číslo 3079 (4. 10. 2020) - Pozerajte sa mi do očí  (Read 204 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4285
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Pozerajte sa mi do očí, dokud to jde.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Hodina astronomie
« Reply #1 on: 04. Oct 2020, 03:04 »
Hodina astronomie (1986)

"Dáváte vůbec pozor?"
Harlee pohledem propalovala Asbjorna, Fróðiho a Heskiho, který na místo toho, aby pozorovali oblohu a celkově dávali na hodině astronomie pozor, sledovali úplně něco jiného, dle nich mnohem zajímavějšího. Všichni však sborově odpověděli "ano", ale Harlee jim to ani zdaleka nežrala. Jak by taky mohla? Znala je všechny až moc dobře.
"Kluci. Nemůžete to vydržet alespoň tu jednu hodinu a koukat se mi do očí? Když už vás teda ty hvězdy tak moc neberou?"
"Však taky koukáme."
"Kam jinam bychom taky koukali?"
"Joo, oči. Ty máš moc pěkný!"
"Ale já myslim ty, co mám na obličeji, volové!"

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8456
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Neokoukaný názor
« Reply #2 on: 04. Oct 2020, 19:29 »
Neokoukaný názor (4 BBY)

O Inkvizici se ve Zkurvené díře moc nemluvilo, ale když už byly zprávy plné té lapálie kolem lothalských povstalců, došlo i na to.
„Já ty povstalce nechápu,“ soudil jeden ze štamgastů, „co se do těch inkvizitorů serou, dementi? Však nikdy nikomu neublížili a bráněj vobyčejný lidi před zlem, ne?“
[„Fakt si to myslíš?“] ozvalo se z rohu, kde v přítmí seděl Wookiee ve špinavých montérkách.
„Jo.“
[„Tak pojď blíž a řekni mi to do očí, srabe.“]
Maník šel, to se mu musí nechat. Ovšem když si Champbacca sundal pásku, úlekem zakopl o vlastní nohu a složil se mu pod stůl.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4285
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Důrazná domluva
« Reply #3 on: 04. Oct 2020, 19:42 »
Důrazná domluva

Co se výchovy otroků týče, měli různí otrokáři různé oblíbené metody. Nejrozšířenější byly samozřejmě ty na bázi cukru či biče, ale sem tam se našlo i něco unikátnějšího, zpravidla účinnějšího. Velmi úspěšný byl například způsob, který používal jeden z movitějších otrokářů na Sarininu. Když jeho otrok udělal něco, co neměl, místo práskání biče si ho nechal předvést na kobereček.
„Podívej se mi do očí, ty sračko,“ pravil pak relativně potichu, ale tak rázně, že mu téměř nikdy nikdo neodporoval, a mohl pokračovat.
„Ještě jednou a utratím tě tak strašně pomalu, že mi možná v půlce umřeš stářím, jasné?“
Většinou bylo.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6232
  • The Progeny
    • View Profile
Oční okultismus
« Reply #4 on: 04. Oct 2020, 20:28 »
Oční okultismus

Fróði si sice nemyslel, že by to někdy potřeboval, ale když se dozvěděl o magii zvané hypnóza, rozhodl se, že tomu dá šanci. Přečetl si jakési krátké shrnutí, sehnal si pokusného králíka a začal.
„Ale nepřiměješ mě pak jíst červy nebo zpívat, že ne?“ dotazovala se Caroline, která o tom měla načteno trochu víc, sotva se usadila proti němu.
„Neboj, nic takového. Teď se soustřeď a koukej se mi do očí.“
„Jasně.“
Šlo jí to skvěle. Jen to po pár minutách začalo být trochu nudné, tak se radši zeptala.
„Neměl bys začít něco dělat?“
„Asi jo, ale zapomněl jsem co.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Bojovat jako dovah
« Reply #5 on: 04. Oct 2020, 22:25 »
Bojovat jako dovah

„Dovahkiiiine!“ zahřměl nelidský hlas nad vrcholky borovic. Obrovský rudý drak přešlapoval mezi stromy i přes stromy, lámal porost a plival po něm oheň. Bylo jisté, že les tady lehne popelem. Drakorozený se přesto snažil mezi stromy skrýt – vychrtlý dunmer krátce vystoupil ze stínu a rychle vypustil šíp, jen aby se hned skryl a nasadil na tětivu další.
„Čel mi jako dovah, zbabělče! Postav se mi čelem a podívej se mi do očí!“
Dovahkiin si nerad nechal nadávat do zbabělců, ale jelikož hledět drakovi do očí znamenalo smažit se v jeho ohnivém dechu, řekl si, že protentokrát to jeho ego vydrží.

Fandom: Skyrim

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 458
    • View Profile
Čum na četníka
« Reply #6 on: 04. Oct 2020, 23:38 »
Čum na četníka

[„Sem se mi dívejte, vždycky sem!“] ozývalo se z četnické stanice a kolemjdoucí se usmívali. Neviděli sice, na koho přesně tam Krryshot řve, ale bylo jim jasné, že pracuje a že spravedlnost stále ještě vede nad zločinem. Mohl to být podezřelý, kdo se mu měl dívat do očí, podřízený, nebo možná i dcera, na tom však skutečně nesešlo. Tak jako tak ten dotyčný pocítil upřený pohled zákona a začaly se dít věci.
Hlášku pak zasloužilý četník používal i po osvobození a přesunu na Jolly Jedie, ale jen s poloviční frekvencí, což odpovídalo tomu, že v koncentráku o jedno oko přišel.

Fandom: Star Wars
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: