Author Topic: Téma číslo 3119 (13. 11. 2020) - Záležitost mozku  (Read 114 times)

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 458
    • View Profile
Všechno je Záležitost mozku, pokud teda nejste Kámen.
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4284
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Mozek mám!
« Reply #1 on: 13. Nov 2020, 23:37 »
Mozek mám! (28. 8. 0 ABY)

Kirk měl sice v tu chvíli starostí víc, ale pohled na bezvládné tělo jeho kamaráda mu rychle srovnal priority. Stejně jako mnozí před ním, i on se odmítal smířit se ztrátou někoho blízkého a hromadila se v něm potřeba to nějak zvrátit.
Na rozdíl od všech těch mnohých před ním však měl k dispozici nejen stále ještě dostatečnou dávku adrenalinu, ale také svůj neskromný intelekt, a tak nelenil a zasáhl. Najibovu useknutou hlavu sebral, neprodleně zamrazil do karbonitu a souběžně vymýšlel postup, jak ji v laboratoři přivést zpátky k životu.
Šlo jen o to zjistit, jak do toho pořádně třísknout.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Individuální přístup
« Reply #2 on: 13. Nov 2020, 23:47 »
Individuální přístup

Famfrpál byl převážně taktická hra, a tak nebylo divu, že kapitáni družstev trávili většinu svého volného času namáháním jejich mozku a vymýšlením nejúčinnějšího postupu, jak dosáhnout výhry. Ava často do noci seděla u zápisníku a lámala si hlavu, jak na mrzimorské, kteří je čekali v příští hře. Na týmové poradě těsně před zápasem to však pojala dost jednoduše. Róisín dostala za úkol zneškodnit chytače jako jednoho z klíčových hráčů. Tím dalším klíčovým hráčem byl brankář, ale protože za Mrzimor chytal Fróði, příliš logiky to nepotřebovalo. Ava si prostě pár metrů od branek stáhla dolů výstřih a gól byl na světě.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6232
  • The Progeny
    • View Profile
Otřesený objekt
« Reply #3 on: 13. Nov 2020, 23:50 »
Otřesený objekt

„Ha, já ti říkal, že ho mám!“ udeřil jednou Fróði bez předchozího kontextu na Harlee, když se potkali na chodbě, a s podezřelým úsměvem na ni mával rovněž trochu podezřelým papírem.
Havraspárka přirozeně neměla ponětí, o čem to mluví, protože to, že ho má, moc dobře věděla, ale zvědavost byla silnější než potřeba pokračovat v cestě do skleníků. Prohlédla si tedy jeho brankářskou výstroj a nemajíc dalších indicií přistoupila blíže, pro papír se natáhla a během vteřiny pochopila, co drží v ruce a proč to pro něj je tak důležité.
Papír s podpisem madam Pomfreyové a diagnózou lehkého otřesu mozku.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Vešel, mluvil, a nebylo hezké se na to dívat
« Reply #4 on: 13. Nov 2020, 23:53 »
Vešel, mluvil, a nebylo hezké se na to dívat

Vypadalo to na další klidný večer nad džbánkem, než ke Spícímu obrovi vkročil cizinec. Hned na zápraží se ohlásil jménem a začal živě komunikovat s místními. Lišácky do sebe vyklopil tři překvašené jablečné mošty, z čehož překvapení všech působil trochu připitě. A zatímco si staré hospodské páky vyměňovali úsměvy smíšené s upřímnými obavy o cizincovo blaho, začal onen vykřikovat… věci. Chvílemi mluvil o sobě, jako by sám sebou nebyl, vykládal o svém živobytí, zkušenost, své dlouhé dobré paměti…
„Kááámo, co myslíš?“ nahnul se jeden štamgast k druhému. „Chlast?“
„Ne, kdepak. To bude záležitost… Tadyhle,“ poklepal si na čelo. „Na mozku.“

Fandom: Skyrim

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8456
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Migou a mozky
« Reply #5 on: 13. Nov 2020, 23:58 »
Migou a mozky

Kdo někdy viděl migou, a jako že takových lidí moc nebylo, musel si dříve nebo později položit jednu zcela zásadní otázku: proč kladou svá vajíčka zrovna do mozků svých hostitelů? Takový mozek byl přeci jen u většiny tvorů podstatně výš než v úrovni vody, v níž tihle šmejdi žili, k tomu jako bonus lépe chráněný a dostat se do něj tedy vyžadovalo značné úsilí a často i pořádnou porci štěstí.
Odpověď byla, jak už to tak v podobných záležitostech často bývá, v podstatě triviální:
Protože v něm prostě byla spousta živin a teploučko a hostitel se odtamtud dal celý ovládat.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: