Author Topic: Bonus číslo 10 (24. 6. 2012) - Virus  (Read 1707 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8460
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bonus číslo 10 (24. 6. 2012) - Virus
« on: 22. Jun 2012, 11:51 »
Protože neschopnost psát správně česky se komunitou šíří jako Virus, je třeba zahájit očkování. Pointou tohoto bonusu je napsat drabble, v němž bude použito alespoň jedno vyjmenované slovo po každém písmeni. Abychom předešli nedorozuměním - těmito písmeny se myslí všechny obojetné souhlásky s výjimkou f, protože po něm se ypsilon píše jenom v cizích slovech.

Hardcore mód je tu i tentokrát a spočívá v tom, že všechna použitá podstatná jména budou zároveň vyjmenovanými slovy nebo jejich odvozeninami. Vlastní jména, ačkoliv se mezi vyjmenovanými slovy tradičně vyskytují, lze použít i jiná, protože jsou dost variabilní. Ostatní slovní druhy lze užít dle libosti, ale i tam je samozřejmě velký prostor k vyřádění.

PS: Upřímně řečeno netuším, jak by tohle fungovalo ve slovenštině, ale nepředpokládám, že je třeba se něčeho obávat.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8460
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Chřipečka
« Reply #1 on: 22. Jun 2012, 13:20 »
Chřipečka

Tenkrát na Bespinu jsem fakt pykal. Jazyk mi nahradila výheň a vypadal jsem jak výstavní vyžle. Došlo i na vytí.
Být tak na Kashyyyku. Tam rostly byliny, které bych mohl v obyčejném mlýnku rozemlít, smíchat s vybraným hmyzem, lýkem a zbytkem pelyňku a pomalu to polykat, ale tady nic podobného nerostlo. Jen vysoká třpytivá obydlí.
Spokojil jsem se tedy s pylem čarovného býlí, který mi prodal jeden přístavní dobytek a který jsem si nasypal na syrového netopýra. Vzlykot byl určitě slyšet hodně daleko, ale mělo mi to pomoct. Mýlil jsem se. Nakonec jsem zoufale rozžvýkal mýdlo.
A sychravost byla pryč.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Stačí znát správného doktora
« Reply #2 on: 24. Jun 2012, 22:36 »
Stačí znát správného doktora

Dobytek se pásl a smýkal líně kopyty. Obyvatele malebných, útulných příbytků nebylo možno slyšet. Jejich vrozená pýcha jim nedovolila žádný povyk. Věděli, že jsou na tom bídně. Dýchali těžce, kašlali a pysky je bolely. Polykat bylo brzy pekelně trýznivé a ještě ke všemu nebylo co žvýkat. Myši opustily byty a nasyslené sýry kutálely před sebou. Umřít se nikomu z nich nechtělo, ale těžko se bude blýskat na lepší bytí. Byliny za obydlími neustále ubývaly a první z obyvatel naposledy vydechl. Vzlykání nebylo slyšet.
Naštěstí pro ostatní se u jejich příbytků objevil jistý kudlankový hmyzák, který zrovna věděl jak pomoci.

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: