Author Topic: Téma číslo 3980 (24. 3. 2023) - Jak jsem se pletl do řemesla  (Read 66 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6234
  • The Progeny
    • View Profile
Jak jsem se pletl do řemesla a byl jsem poslán radši psát drabbly.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Natasliah

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 140
    • View Profile
Hlavně nepomáhej
« Reply #1 on: 23. Mar 2023, 21:02 »
Hlavně nepomáhej

Dortomila připravovala slavnostní večeři. Už půl dne táhla hovězí vývar, čistila mořské potvory, šlehala máslo. No velká paráda to měla být!
Risotto bylo krémové, jako nikdy dřív potvory zlaté, voňavé po másle a bylinky byl tak jemně nasekané, až padaly na talíř jako zelený sníh.
Chystala na stůl talíře, otočila se ke sporáku a krev jí stydla v žilách, když viděla Aničku, jak si pobrukuje a vylívá vývar do dřezu.
"Aničko, nevylila jsi teď ten vývar, že ne?"
Anička koukla na hrnec, do dřezu, na hrnec a zase do dřezu a pak vyděšeně na Dortomilu.
"Ehm, já pomáhám? Ne, co?"

Fandom: Jakoby realita, ale ne

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 846
  • Relic of the Past
    • View Profile
Hořký návrat domů XXXXIV
« Reply #2 on: 23. Mar 2023, 22:38 »
Hořký návrat domů XXXXIV

Chlácholil se tím, že i kdyby řekl katovi na jejich obranu, poslali by ho do hajzlu, ať se jim do toho nesere. Co by navíc řekl? Odsouzené neznal a tady v tom městečku se trestalo podobně i za daleko menší přečiny než je krádež jídla. Nikoho nezajímalo, že by matka s dítětem pošla hlady. Pokud nemůžeš zaplatit, klidně pojdi. Jeho mladší já by ho nejspíš zatratilo, sám ale věděl, že už tím člověkem dávno není. Semínko pochybnosti v něm hlodalo, zda-li se nestává přesně tím, čím opovrhoval. Zapudil myšlenku a vydal se do nedaleké krčmy U zlomeného šípu v čéšce.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8458
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pletací přestávka
« Reply #3 on: 23. Mar 2023, 23:56 »
Pletací přestávka

[„A tys někdy dělal do řemesla, tati?“] zeptala se jednou Fichurra krátce poté, co jí zkoušel rozmluvit kariéru v Senátu Nové republiky, a Champbacca se zarazil. Dělal toho za svůj život tolik, že mohl snadno na něco zapomenout, ale výroba světelných mečů se asi nepočítala a… moment, něco přeci jen!
[„Vlastně jo, chvíli jsem se chtěl živit pletením košíků.“] To ji viditelně zaujalo.
[„Páni, a jak to dopadlo?“]
[„No, moc dobře ne,“] přiznal, [„ostatně jsem košíky nikdy dřív nepletl, ani jsem nevěděl, jak se taková práce dělá.“]
Ale myšlenky na to, že bude podruhé otcem, mu to tenkrát zahnalo spolehlivě.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4288
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Přibržděná pětiletka
« Reply #4 on: 24. Mar 2023, 10:45 »
Přibržděná pětiletka

Putini byl opravdovým odborníkem jenom na malou množinu věcí, především pak na malé zmrdství. To mu ale samozřejmě nebránilo ve vznášení strašně praktických připomínek směrem k expertům, kdykoliv si s něčím nevěděli rady. A nemuselo jít jenom o raketové inženýry…
„A nemůžete prostě topit dřevem?“ radil například šéfovi sléváren, který za ním přišel s tím, že už prostě nemají dost kvalitního koksu na pokračování výroby tankových věží.
„Ne, můj vůdče, to by asi nešlo,“
„Zkuste to,“ trval na svém Putini a slévač by ho nejradši poslal do prdele.
Jenže jak, když ho i z té prdele mohl poslat do gulagu?

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6234
  • The Progeny
    • View Profile
Připálený pracant
« Reply #5 on: 24. Mar 2023, 14:12 »
Připálený pracant

„Ježkovy voči, co děláš u tý pece?!“ zhrozil se Neva Habili, když vešel do dílny a spatřil v kovářském koutku Simbaccu.
[„Nic?“] zkusil prcek, ale tvářil se příliš provinile.
„To si nepamatuješ, co se stalo minule?“
[„Pamatuju, trochu jsem ohořel a propálil díru do podlahy, ale...“]
„A co jsem ti tenkrát řekl?“ ignoroval ho technický čaroděj a dál se k němu blížil.
[„Že se mám od té pece držet dál, ale…“]
„Žádné ale, kovařina prostě není sranda a ty na to nemáš, vodpal.“
[„Tři, dva, jedna,“] odpočítal Simbacca, načež z pece vytáhl hotové buřty a skutečně vodpálil, dokonce celkem radostně.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: