Author Topic: Téma číslo 3907 (10. 1. 2023) - Jsem ještě babička mladá  (Read 59 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4286
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Jsem ještě babička mladá.
To je téma, ne přiznání.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Natasliah

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 140
    • View Profile
Elixír mládí a věčného života
« Reply #1 on: 09. Jan 2023, 21:08 »
Elixír mládí a věčného života

Dost často se stávalo, že si okolní lidé mysleli, že babička je vlastně spíš matkou Luny.
Slyšeli to od obuvníka ve vedlejším městě, od knihovnice, od kastelána (který di následně začal babičku velmi podezřívavě prohlížet), dokonce jeden turista, který na ni házel mlsné pohledy, silně pochyboval, že je babička babičkou.
"No jo, byla jsem mladou matkou i mladou babičkou. Navíc péče o pleť je něco, co není radno zanedbávat. Krémy to na stáří nedoženou." říkala vždycky zvědavcům.
Pravda byla taková, že babička zažila obě války, ale vypadala sotva na padesát.
A na číslo se nikdo při smyslech neodvážil zeptat nahlas.

Fandom: Silence

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 846
  • Relic of the Past
    • View Profile
Komplikace ještě před začátkem
« Reply #2 on: 10. Jan 2023, 15:55 »
Komplikace ještě před začátkem

Baba se i přes několikeré varování stále přibližovala, Loethovi docházela trpělivost.
"Ženská, říkám naposled stát!" řekl rozrušeně.
V ten okamžik staré vetché ženské začalo pod hadry prosvítat stále intenzivněji fialové světlo. Roztáhla ruce nad hlavu a shodila hadry, kterými se doteď zakrývala aby odhalila napůl rozložené tělo s naběhnutými fialovými žílami po celé šíři. Její čelist se rozevřela, vykloubila a pokračovala v hrozivém a zvětšujícím se šklebu. Když ovšem začala nepříjemně syčet, zpoza stromu kousek za ní vyskočil Al a dvěma rychlými švihy ji přesekl krk. Hrůzná posedlá bytost byla po chvíli v kaluži vlastní krve. Al se jen zasmál.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4286
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Výrobna vojáků
« Reply #3 on: 10. Jan 2023, 18:45 »
Výrobna vojáků

Soudnictví bylo na Aargonaru vždycky svéráznější, ale co se k moci dostal Putini a jmenoval vlastní soudce, šla spravedlnost do prdele úplně absurdním způsobem. Ne že by to u malých zmrdů, co je jmenoval jiný malý zmrd, někoho mělo překvapit.
„Velevážený soude,“ hájila se zrovna jedna z místních, „jsem nevinná! Vždyť moje podpora velké osvobozenecké armády je obrovská, měla jsem pět synů a dokonce už dvě vnoučata, a to mi je teprve čtyřicet.“
Soudce to poslouchal vysloveně otráveně a když skončila, hned sahal pro kladívko.
„To je hezké, ale podle mojich tabulek už máte být prababička. Pět let natvrdo, další!“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6233
  • The Progeny
    • View Profile
Připravení prarodiče
« Reply #4 on: 10. Jan 2023, 18:52 »
Připravení prarodiče

Co si budeme povídat, Fróðiho slavnostní oznámení, že bude několikanásobným tatínkem, nemohlo jeho otce ani matku zrovna šokovat. Vlastně bylo dost s podivem, že byl stále ještě v kontaktu s nastávajícími matkami.
Přesto se Árný večer manželovi přiznala, že se ještě na babičku necítí. Že má za sebou sice tři děti a hromadu práce v tradičně babkovském oboru, nicméně přeci jen si připadá trochu mladá a začíná mít tedy výčitky, jestli toho jejich vyvedeného synka přeci jen neměli trochu krotit.
Finnian se jí samozřejmě zastal, jenže ten měl co říkat, ten byl dědou už pár let, jen o tom nevěděl.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8457
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Mňaučení pro mladé
« Reply #5 on: 10. Jan 2023, 20:07 »
Mňaučení pro mladé

Malá Shavari automaticky předpokládala, že když se její babička začala strojit, jde nejspíš na nějaký pohřeb. Ovšem kromě pochopitelných černých hadrů zvolila také dost zvláštní doplňky, a tak se zeptala.
„Pařit,“ odtušila matka jejího otce bez uzardění. „Dneska mají ve městě koncert Meowtörhead Revival a já si samozřejmě nemůžu nechat ujít příležitost si vyhodit z kopejtka.“ To Shavari přirozeně zmátlo, a když už byla v tom vyptávání...
„Nejsi na takové věci už trochu stará?“
„Ne a že jsi to ty, budu dělat, že jsem to neslyšela. Yolo, smrádě!“
A odešla, načež ji Shavari znovu viděla až o dva dny později.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

T.y.n.a.c.h

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Telefonát
« Reply #6 on: 10. Jan 2023, 22:17 »
Mary už měla sbalenou celou tašku, ale ještě než odjede, chtěla zavolat rodičům. Vytočila číslo své mámy, která tou dobou měla být doma. „Halóó, to jsi ty Mary?“
„Ahoj mami, jasně, že jsem to já. Co děláš?“
„Koukám, co dávají v televizi, ale nic kloudného tam není. Jen samé hloupé telenovely.“
V pozadí hovoru Mary uslyšela komentář nějaké ženy, že je ještě babička mladá na to, aby jí dávaly do domova pro přestárlé.
„Mami, volám jen, abych ti připomněla, že jedu na víkend pryč, tak abyste o tom s tátou věděli.“
„Dobře, kočičko, tak se opatruj a užij si to.“

Fandom: Krimi

 

Další pískoviště: