Author Topic: Téma číslo 4235 (4. 12. 2023) - To si nechte, až dojde na dýško!  (Read 31 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8456
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
To si nechte, až dojde na dýško!
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 844
  • Relic of the Past
    • View Profile
Ne vždy peníze rozvážou jazyk
« Reply #1 on: 04. Dec 2023, 15:48 »
Ne vždy peníze rozvážou jazyk

Karel si vzal svůj nápoj, nicméně jeho otázka stále visela ve vzduchu. Upřeně se podíval na barmana, jako by chtěl odpověď na otázku vypáčit pohledem. Když už začal tahat bankovky ze své kožené peněženky. muž za pultem ho zastavil.
"Nic víc nevím. Peníze si od vás rád vezmu za svoje služby, klidně i tučný tuzér, nic jiného, než že tu byl naposledy minulý týden, vám stejně neřeknu."
Karel vypadal zklamaně. Souhlasně přikývl muž, položil dvě bankovky ve výši 25 korun na pult a odkráčel do rohu místnosti, kde na něj čekal další potencionální svědek. Snad bude teď mít větší štěstí.

Fandom: Alternativní vesmír po česku
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4284
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Debata nad drobáky
« Reply #2 on: 04. Dec 2023, 22:49 »
Debata nad drobáky

Putini měl v plánu prožít celý dlouhý život na domovském Alderaanu, nicméně když už ven posílal osvobozeneckou armádu, uznal, že by bylo vhodné sem tam poslat i nějakého agenta. A tak jim otevřel přípravný kurz.
„Pivo většinou stojí tři tyhle,“ vysvětloval zrovna instruktor a ukazoval všem tři mince, „panák dvě tyhle.“
„A tyhle jsou na co?“ ptal se nejnadanější žák a oblíbenec malého zmrda.
„To jsou drobné, ty si nechte na dýško.“
„Na co?“ nechápal nejen ten nejnadanější, ale vůbec žádný.
„Dýško. Je zvykem nechat obsluze restaurace pár drobných víc než kolik jste tam utratili.“
„Ti nacisti jsou ale blázni.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8456
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Servírčiny servítky
« Reply #3 on: 04. Dec 2023, 23:24 »
Servírčiny servítky

„Slečno, vy jste mi úplně neuvěřitelně zlepšila den,“ culil se chlapík, co právě dopíjel druhé pivo a chystal se Zelený lampion zase opustit. Kyana nevypadala dojatě, což se odrazilo v jeho dalším komentáři. „Jen mi řekněte, proč se víc neusmíváte?“
Inu, to bylo docela jednoduché, a vysvětlila mu to stejně jako mnohým před ním i po něm:
„To já se i usměju, ovšem jen pokud nebudu muset mhouřit oči na tuzér.“
Což jí na jednu stranu v očích některých zákazníků na atraktivitě dost ubralo, na tu druhou pak ale měla slušnou páku na ty, co o ten úsměv opravdu stáli.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6232
  • The Progeny
    • View Profile
Recenze po rozmyšlení
« Reply #4 on: 04. Dec 2023, 23:49 »
Recenze po rozmyšlení

„Teda zvenku tenhle bar moc dobře nevypadal,“ konstatoval Fróði a jeho hlas byl poněkud zkreslený špatnou akustikou nepříliš udržovaných toalet pro zaměstnance, „a vlastně jsem si říkal, že jestli sem vlezu, budu toho nejspíš litovat, ale mýlil jsem se.“
„To jsem ráda, na reputaci nám tady totiž hrozně záleží,“ odvětila mu servírka s neskrývanou porcí pobavení v hlase.
„No, abych pravdu řekl, tak ono na vizuálu toho baru se nic nezměnilo, ale prostě personál je hrozně milej a vstřícnej, víš jak.“ Věděla, přesto mu ještě cestou zpátky do lokálu při dopínání košile připomněla, aby to nezapomněl zohlednit v jejím spropitném.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: