Author Topic: Téma číslo 2382 (7. 11. 2018) - Na tahu  (Read 398 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8455
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2382 (7. 11. 2018) - Na tahu
« on: 06. Nov 2018, 18:13 »
Všichni jsou asi Na tahu, jinak nechápu, proč píšou tak málo drabblů...

(teda kromě Morčátka, té její volbu naprosto schvaluju)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8455
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Reportáž o recidivě
« Reply #1 on: 07. Nov 2018, 12:50 »
Reportáž o recidivě (20 BBY)

„Glishna Kastor, Chrchelský blesk,“ představila se poněkud zaskočené Joye Brannigan barabelská reportérka, která se jí nakýblovala do kanceláře nad Zeleným lampionem. „Mohla bych mluvit s pány Champbaccou a Demonbaccou?“
„Momentálně nikoliv,“ dostala ze sebe komplexně zaskočená Zeltronka.
„Ale bydlí tu, že? Myslím v tomhle domě.“
„Bydlí.“
„Ale teď jsou pryč?“
„Správně. Na tahu.“ Což byla naprostá pravda.
„Výborně, tak já si počkám.“ To se Joye moc nelíbilo, ale šla na to diplomaticky.
„Mohlo by se to protáhnout.“
„To je v pohodě, mám s sebou časopis.“
Joyce nehnula ani brvou.
„Radši si sežeňte kartičku do knihovny, minule byli pryč tři měsíce.“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6230
  • The Progeny
    • View Profile
Rychlá rošáda
« Reply #2 on: 07. Nov 2018, 15:12 »
Rychlá rošáda (1987)

Fróði se mračil na šachovnici a všechny ty figurky a byl fakt rád, že ho nevidí nikdo z bouráků. Vlastně ani nevěděl, proč že na to Caroline kývnul, a ještě teď mu šla hlava kolem ze všech těch divných pravidel. Třeba že kůň může přeskočit věž – kdo to kdy viděl, že?
„Jsi na tahu,“ probral ho po chvilce civění na bílého střelce hlas zmijozelské zrzky, on zaostřil na bílého střelce a hned věděl, co dál.
Šachy letěly ze stolu do kouta, následovány oblečením.
Teprve po dalších osmi pokusech o tři dny později se dostali dál než k úvodnímu rozjezdu pěchoty.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4282
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Sekundární spalování
« Reply #3 on: 07. Nov 2018, 16:14 »
Sekundární spalování (0 ABY)

[„Mám úplně geniální nápad,“] oznámil Simbacca Bananě, když ji ráno potkal v hangáru u montovny kluzáků, [„před závodem přimíchám do paliva pár dílů pořádně silného alkoholu, to by mohlo kluzáku dost přidat na tahu, ne?“] Zeltronka si ho prohlížela, nejspíš přemýšlela, jestli mu to poradil táta, nicméně hlavně počítala.
„Na tahu určitě,“ přikývla nakonec, ale Simbaccovi úsměv na tváři moc dlouho nevydržel, „ovšem protože komory nejsou na takový tlak stavěné, tak by u to asi dost rychle přidalo i na rozprsku a hořlavosti.“
Naštěstí neměl důvod jejím výpočtům věřit, a tak se na to vykašlal a neuhořel hned na startu.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 458
    • View Profile
Litevská lamentace
« Reply #4 on: 07. Nov 2018, 16:30 »
Litevská lamentace

Litva, to byla země zaslíbená. Estonsko taky, jen se tam člověk hůř domluvil, pokud neměl vadu řeči.
Litevcům, jó, těm bylo vždycky hej. I v dobách, kdy zdánlivě trpěli pod bičem soudruha generálního tajemníka komunistické strany, byli vlastně pořád na tahu a permanentně flámovali. Chlastali midus, hráli kostky, prostě se měli dobře. A když se někde náhodou mít dobře přestali, táhli o město nebo alespoň o krčmu dál, dokud se zas dobře neměli. Dokonce se to psalo i v mnohých učebnicích dějepisu.
Zejména tedy v těch pro děti honorace v Lotyšsku, kde bylo všechno spíš v tahu než na tahu.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Kámoš Gary
« Reply #5 on: 07. Nov 2018, 17:53 »
Kámoš Gary

Raghu si za to mohl sám, to bylo jasné. Kdyby učitelé jeho průšvih nepráskli rodičům, nemusel trávit Vánoce v nebelvírské věži.
Věc se měla tak: všichni, úplně všichni byli v Prasinkách.
On a divný Gary byli ve věži. A hráli šachy, pro všechno na světě. Raghu znuděně koukal z okna a vůbec nedával pozor.
"Jsi na tahu," upozornil ho taktně Gary, kterého to nebavilo moc víc.
"No, právě že nejsem, sakra," povzdechl si Raghu.
"S tebou vůbec není zábava," opáčil Gary a vytáhl odkudsi lahev alkoholu, aby si přihnul. Raghu vmžiku ožil.
"Ha, Gary, kámo můj, to je ještě uvidíme!"

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: