Author Topic: Téma číslo 3005 (22. 7. 2020) - Když slza se mi v oko loudí  (Read 121 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4288
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Když slza se mi v oko loudí, napíšu drabble a je to v pohodě!
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
On nebrečel
« Reply #1 on: 22. Jul 2020, 22:07 »
On nebrečel

Peripetie, které Daniela potkaly při shánění doprovodu na ples, už jsou zde dávno známy. Přenesme se dnes přímo na místo dané tragédie. Daniel, ustrojený tak dobře, až ho tady byla škoda, postával co nejblíž punči a smutně pohledem skenoval Velkou síň. Všichni se tak dobře bavili…
Veselý Simon si přišel pro punč. „Co tu tak stojíš, Danny?“
„Simone, vraž mi jednu.“
Nebelvír překvapeně ztuhl. „Cože?“
„Jakože jsme se pohádali nebo něco, prosím!“
„Danieli… Počkej, ty brečíš? Co je?“
„Prostě mi vraž!“
„Nevrazím!“
Ale Daniel musel slzy nějak zdůvodnit – anebo zamaskovat. Nakonec se dobrovolně polil horkým punčem a zničil si košili.

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8458
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Příšerný pocit
« Reply #2 on: 22. Jul 2020, 23:21 »
Příšerný pocit (1 ABY)

Svatební obřad byl v plném proudu, Simbacca souhlasil, že bude se svou drahou žít v blahobytu i v hladu, Merumeccu si to taky nerozmyslela, jedno oko nezůstalo suché. Tedy skoro.
Champbacca, který celý ceremoniál sledoval, se v jeho závěru začal jaksi zřetelně ošívat, co chvíli se podrbal za ušima a nakonec si tedy vysloužil nejen podezřívavé pohledy, ale i dotaz.
[„Co blbneš, je ti něco?“] zeptal se ho na férovku jeden z přihlížejících.
[„Asi alergie na sentimentální slinty,“] odsekl slepý mistr Jedi ve výslužbě.
Copak mohl přiznat, že se mu chce brečet, jen to s těma vypálenýma očima děsně svědí?

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4288
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Slzy a surovci
« Reply #3 on: 22. Jul 2020, 23:39 »
Slzy a surovci

V Zorbově paláci byl pláč na denním pořádku a objem slz vyloučených tamními otrokyněmi by nikdy nikdo nezměřil. Některým to vadilo, nutno však podotknout, že těm, kteří měli nejmenší šanci to ovlivnit.
„Příště už to určitě vyjde,“ slibovala si jedna z otrokyň po návratu do cely a zněla mnohem odhodlaněji než v předchozích hodinách, „příště prostě zatnu zuby a nevymáčknou ze mě ani tu nejmenší slzičku.“
„Na to se vykašli,“ poradila jí starší a zkušenější kolegyně uvolněně. „Normálně si pobreč. Nebudeš to v sobě dusit a někteří z těch parchantů se udělají o to rychleji, takže budeš mít dřív volno.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6234
  • The Progeny
    • View Profile
Island a Itálie
« Reply #4 on: 22. Jul 2020, 23:52 »
Island a Itálie

Rozhovory v přístavních tavernách poskytly Fróðimu často nejen zábavu na večer a rozptýlení před odplutím ještě dál, ale i nějaký ten námět na hlubší přemýšlení. Když se například před jednou pohlednou Italkou během návštěvy Benátek zmínil, že je původem z dálného Islandu, zaskočila ho následujícím, zcela vážně míněnou reakcí:
„A to se ti nikdy nestýská po domově, když jsi pořád na moři? Já bych asi probrečela celé noci.“
„No, stýská,“ přiznal Frodo, „ale pak si vzpomenu, že mám na palubě patnáct koček a že s trochou magie můžu být doma klidně za tři minuty, a na slzy pak nikdy nedojde.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: