Author Topic: Téma číslo 3260 (3. 4. 2021) - Zj 2.5  (Read 240 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8457
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 3260 (3. 4. 2021) - Zj 2.5
« on: 02. Apr 2021, 13:27 »
Rozpomeň se, odkud jsi klesl, navrať se a jednej jako dřív. Ne─li, přijdu na tebe a pohnu tvým svícnem z jeho místa, jestliže se neobrátíš.

A církev v Efezu hrůzou vydechla a okamžitě se obracela, protože měla OCD a hýbání svícnem by fakt nerozdýchala.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8457
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Myšlenková motivace
« Reply #1 on: 02. Apr 2021, 22:03 »
Myšlenková motivace (28. 8. 0 ABY)

Jak už bylo několikrát zmíněno, měl Champbacca během bitvy o Karafuto plnou hlavu důležitějších věcí, ale malý únikový modul mířící k Broutoně jeho pozornosti neunikl. Jednak proto, že byl jediný, pak ale taky kvůli přehršli emocí, co z něj cítil. Neměl tedy nejmenší problém poznat, že v něm z bitvy a od starého života prchá Neryssa, jeho konverzační partnerka z mamutomutského vězení, a s ní i ta kočka, co o ní mluvili.
Dokonce jí zvládl poslat jednu krátkou myšlenkovou zprávu.
Jsi na dobré cestě k vykoupení, tak nedělej píčoviny, jinak si pro tebe přilítnu a nenechám kámen na kameni, kapiš?

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Innes

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Kdo si hraje, nezlobí
« Reply #2 on: 03. Apr 2021, 13:28 »
Kdo si hraje, nezlobí

Vzduchem proletěla váza a roztřískla se o zeď. Muž v tóze nervózně přešlápl “Kleo?”
Odpovědí mu byl cinkot rozbitého skla. “Ty se zlobíš?”
Tentokrát veřejemi proletěl okrasný bronzový talíř.
“Ale já jsem uspořádal hry, rozdal chleba.” Třísk, prásk tentokrát to odnesla mísa s ovocem. “Miláčku…”
Vyřítila se z místnosti jako bohyně pomsty, její hlas se rozléhal chodbami.
“Ale hrát sis měl se mnou a né s nějakou lúzou, Ó Caesare.”
Zbyla po ní jen ozvěna a zabouchnuté dveře.
Caesar s gustem nakopl jedno z rozsypaných jablek.
“Ženský, jak to má člověk asi vědět?” pomalu se loudal chodbami. “Ale ten nos…”

Fandom: Historie

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4286
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Polepšený plaz
« Reply #3 on: 03. Apr 2021, 14:09 »
Polepšený plaz (19 BBY)

Z mrtvých otrokářů se ještě kouřilo, když si příslušníci Osk Squad sedali k těžkému dubovému stolu a Bro se zahleděl na posledního přeživšího, šéfa Slara. Masivního otrokáře, který měl momentálně ustřelenou ruku a srdce v kalhotách.
„Co chcssete?“ zasyčel poněkud nešťastně.
„Vtipná věc,“ poznamenal RC-7473. „My vlastně nevíme, nemáme rozkazy, co s tebou dělat. Ale víš ty co? Já mám rád šťastné konce, tak tě necháme jít a ty přehodnotíš svůj život.“
„D-dobře.“
„Ale jestli se dozvím, že si té druhé šance nevážíš, tak se ještě uvidíme a uděláme ti z baráku takovou kůlničku na dříví, žes to neviděl, jasné?“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Důležitý slib
« Reply #4 on: 03. Apr 2021, 19:58 »
Důležitý slib

"Můžeš mi vysvětlit, proč jsi něco takového udělala? Proč jsi tam šla sama? Mohla jsi umřít!"
Inyo byl naštvaný. Ne, přímo zuřil. Vždycky spolupracovali a nehli se od sebe skoro na krok. Proč najednou šla proti pravidlům a dělala vše jinak?
"J-já myslela, že to zvládnu."
Když viděl, jak se Zero rozbrečela, povzdechl si a nakonec jí obejmul. Měl prostě strach, to přeci bylo pochopitelné, ne? Byla pro něj důležitou osobou.
"Tak mi slib, že už to nikdy neuděláš, Zero. Protože jestli ano, tak tě tam prostě nechám a na pomoc to nepřijdu."
Což byla lež, ale to nemusela vědět.

Fandom: Gunjō no Magmell
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6233
  • The Progeny
    • View Profile
Delikventův dopis
« Reply #5 on: 03. Apr 2021, 22:18 »
Delikventův dopis

„Drahý Romule,“ psal Seamus O‘Fearraigh ještě v době, kdy byl ministrem kouzlem adresát a on sám si užíval status psance. Nedělal to rád, ale muselo to být.
„Možná už si mě nepamatuješ, ale já si tebe pamatuju dobře – jako studenta s páteří, co byl sice zařazen do Zmijozelu, ale nebyl žádná bezcharakterní ludra. Proto si dovolím apelovat na tvůj zdravý rozum: přehodnoť současný postoj ministerstva, sic ti budu muset naklusat do kanceláře a trochu si na tebe posvítit.“
Nejsmutnější na tom bylo, že když pak jeho pracovnu skutečně navštívil a měl šanci ji prozářit, bylo to už jaksi k ničemu.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Příhody odeklínače Jima vol.5
« Reply #6 on: 03. Apr 2021, 22:26 »
Příhody odeklínače Jima vol.5

„Takže bychom asi měli pohnout tím svícnem…“ konstatovala Kate po chvíli ticha, která se začínala pomalu ale jistě stávat nesnesitelnou. Dokud šlo o rébusy s čísly, na to byla machr a prakticky nikdo se jí nevyrovnal, ale na podobné slovní hříčky byla sama krátká. A nevypadalo to, že by na tom byl zbytek týmu o něco lépe. Jim se pokoušel několika kouzly zjistit, jestli by se to nedalo nějak odeklít, ale vypadal bezradně, protože to zřejmě byla past mechanického rázu. A když už to nakonec Ted nevydržel a prostě tím svícnem pohnul, strávil celý týden jako děsně nespokojený polní hraboš.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Nutná pomoc
« Reply #7 on: 03. Apr 2021, 22:57 »
Nutná pomoc

Ze začátku neměla Rose hodiny létání jenom ráda. Postupem času už je vyloženě nesnášela a nejenom proto, že z výšek se jí dělalo zle, ale proto, že ta hloupá košťata zřejmě cítila její strach a dělala si, co chtěla.
„Slečno Andersenová!“ hulákal profesor, když s ní koště zase jednou zamířilo někam pryč. „Koukejte to stočit zpátky, říkal jsem přece, ať vydržíte na místě!“ Rose by ho docela ráda poslechla, ale copak to šlo?! Takhle prostě s jekotem kroužila kolem famfrpálových branek, dokud k ní nedoletěl otrávený profesor a nedonutil její koště klesnout k zemi, protože ona toho prostě schopná nebyla.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Hlava děravá
« Reply #8 on: 04. Apr 2021, 14:30 »
Hlava děravá (nedělní žolík)

Eireann seběhl nekonečné schodiště až do vstupní síně, zadýchaně se zastavil a… zmateně se rozhlédl kolem sebe. „Kruci,“ zaklel, zamračil se na nejbližší obraz a prohrábl si rukou rozčepýřené vlasy.
Přešlapoval tam a zpátky, z hlavy se mu skoro kouřilo, jak se snažil vzpomínat, ale bylo to k ničemu. Prostě zapomněl, proč tu cestu vůbec absolvoval.
Tak to schodiště vyběhl zpátky k nebelvírské věži, aby se podíval do diáře a zjistil, proč se dolů vlastně hnal, ale než pochopil, že má rande, dotyčná se překonala a sama si pro něj došla. Vystála na něj frontu a nehodlala to teď vzdát.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: