Author Topic: Téma číslo 2345 (1. 10. 2018) - Žlutá smrt  (Read 393 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6234
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 2345 (1. 10. 2018) - Žlutá smrt
« on: 30. Sep 2018, 13:29 »
Na začátek října je tu Cézarova Žlutá smrt, těšíte se?
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8458
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zředěný zobrazovač
« Reply #1 on: 30. Sep 2018, 23:36 »
Zředěný zobrazovač (18 BBY)

Jak už bylo naznačeno v mnoha jiných drabblech, Neva Habili byl génius. S trochou lepidla, drátů a chemikálií dokázal vyrobit všechno od vysílačky po bombu a s počítači to zvládal i ve spánku. Jako třeba tenkrát když se vysekali cestou na Reythu.
„Tak jo, zapojeno, pouštěj to,“ instruoval Champbaccu, ten improvizované zařízení spustil a vypadalo to nadějně. Disky se točily, procesor procesoroval, ale pak najednou…
[„Vypadá to jako obrazovka modrý smrti, ale je... žlutá?“] podivoval se Wookiee, zíraje do rovněž improvizovaného monitoru. Neva překvapen nebyl, ani trochu.
„Docházel mi luminofor, tak jsem ho naředil plnotučnou hořicí, neser a restartuj, princezno.“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6234
  • The Progeny
    • View Profile
Simbaccovo světlo
« Reply #2 on: 01. Oct 2018, 13:06 »
Simbaccovo světlo (21 BBY)

Neznámý gauner koukal na žlutou záři a v obličeji se mu usazoval uvolněný úsměv. Taková krása!
Kam se hrabalo slunce nad jeho domovskou vesničkou, když bylo krátce po východu a v tom nejmalebnějším odstínu žluté. Tahle byla hezčí. Hezčí než sluníčko, hezčí než spousta květin na té rovněž malebné louce za domem, hezčí než ta sláma, co na ní spal s dívkou podobně barevných vlasů. Byla to žlutá žlutější než zlato a on od ní nemohl odtrhnout oči.
Kdyby to nebyl světelný meč, co mu nějaký Wookiee zarazil do břicha, asi by si to užíval ještě radši a trochu déle.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4288
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Mutující mor
« Reply #3 on: 01. Oct 2018, 16:06 »
Mutující mor

Další z případů, kdy se mezi otroky na odlehlé těžební kolonii začala šířit smrtící choroba snižující výnosy z dolů, se přihodil na měsíčku, který ani neměl jméno. Stejně jako většina napadených, kterým vysoce infekční virus pomalu rozežíral všechny tkáně a nakonec z nich udělal hromádku poněkud nevýkonných kostí. Světlo do celého případu, a možná i nějaké to protiopatření, měl přinést mladý doktůrek z renomované univerzity, který ve skafandru a sofistikovanými přístroji brzy došel k zajímavému zjištění.
„Hustý,“ konstatoval, šťouchaje do jednoho z umírajících dlouhou tyčí, „tenhle mor přece normálně napadá jenom zralé brambory.“
Což nikoho z nakažených otroků moc nepotěšilo.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Podceňovaní protihráči
« Reply #4 on: 01. Oct 2018, 21:07 »
Podceňovaní protihráči

Nový školní rok začal s mnohem lepšími vyhlídkami než s jakými končil ten loňský. Kromě toho, že studenti nebyli dále buzerováni za svůj původ a nebyli pozorováni na každém kroku, byly obnoveny i mimoškolní aktivity, famfrpál nevyjímaje. Do finále se probojovali havraspárští, kteří doufali, že navážou na předloňské vítězství. Neměli k tomu daleko, byli připravení, natrénovaní. Nepočítali ale s bojovností mrzimorských, kterým minulý školní rok nebylo výhry dopřáno, byť to nebylo tak úplně kvůli jejich neschopnosti. Neměnilo to ale nic na tom, že zatímco Mrzimor mohl zase jednou slavit úspěch, několik Havraspárů skončilo po jejich zásahu v péči madam Pomfreyové.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Žárlivá milenka
« Reply #5 on: 01. Oct 2018, 21:44 »
Žárlivá milenka

Že se Morčecí fiktivní postavy nikdy nesetkali? Ha!
Romeovi se po ukončení školy radikálně změnil život. Byl totiž oženěn.
"A první noc se mi ten sen začal zdát," pravil Howells jako na zpovědi.
"Tak mi řekněte něco víc," vykal mu zdvořile Daniel, toho času nájemný věštec, kartář a vykladač snů. Životní rady v ceně.
"Postava ve žlutém, co mě přijde uškrtit."
"Žlutá barva, to je zajímavé, možná ji máte spojenou s nějakou osobou."
Romeo vzpomněl na mrzimorskou Julii, přičemž znatelně zbledl.
"To bude fakt moje smrt." Až se dozví, že je ženatý, panebože!
"Žlutá smrt? Neobvyklé. Možná pravá věštba? Kdoví."

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: