Author Topic: Téma číslo 733 (1. 5. 2014) - Ibišek  (Read 1916 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 733 (1. 5. 2014) - Ibišek
« on: 30. Apr 2014, 14:26 »
A protože je ten květen a my rozjíždíme třetí rok této telenovely, tak si dáme po Kabátech a Harlejích nějaké ty květinky. A zrovna Ibišek je ta, kterou začneme.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6234
  • The Progeny
    • View Profile
Simbacca v říši rostlin #1
« Reply #1 on: 30. Apr 2014, 15:51 »
Simbacca v říši rostlin #1

Simbacca si útěk napříč realitami vlastně docela užíval, když uvážíme, že mu v patách bylo smrtelné nebezpečí v podobě pěti rozjařených dívek s mýdlem a rýžákem.
Mohl za to zejména skleník, na nějž cestou narazil a v němž se rozhodl na chvíli schovat a nabrat síly na další útěk. Byl plný květin, zeleniny a nejrůznějších menších stromů a jako první mu přišel pod ruce ibišek.
Simbacca ho samozřejmě neznal, protože u něj doma to nerostlo, ale líbil se mu. Červené květy, docela pěkně voněl, listí bylo krásně sytě zelené s žilkováním a kmínek místy dřevnatěl.
Navíc hlad je hlad, žejo.

Fandom: Simba žere věci
[„If you can't beat them, eat them.“]

Vatoz

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Dávej do práce srdce
« Reply #2 on: 30. Apr 2014, 17:22 »
Dávej do práce srdce

Ten tlak v práci už je na mne moc, vždyť musím kmitat, jak nadmutá koza. Jo, vedení hoří termín, koudel za zadkem, a kdo to vodedře? No já, samozřejmě.
Jasně, makám jako šroub už léta, ale co je moc, to je moc. Teď si dupnu, že chci něco pro sebe. Buch, buch. Pochopili?
Á ano, už se to nese. Ibiškový čajíček s cukříkem a citrónkem. No tak to je  ale vopravdu jiný kafe. Jen tak si upíjím při práci, a cítím, že už je mi mnohem líp. Tlak klesá, jak systolický, tak diastolický. Pohodička, takhle vydržím makat alespoň do důchodu.

Fandom: Věda ve sto slovech
Když to vypadá jako blbý nápad, bude to blbý nápad.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8458
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Květinový kontraband
« Reply #3 on: 01. May 2014, 14:56 »
Květinový kontraband (3111)

„Něco k proclení?“ zeptal se znuděný strážník, který právě vcházel na palubu transportní lodi provést rutinní kontrolu.
„Ne, pane,“ odpovídal snědý pilot a předával návštěvníkovi veškeré papíry. Bylo jich hodně, protože něco z byrokracie padlé Evropské unie pořád v jejích nástupnických státech přežívalo. Navíc díky nim nebylo třeba platit daně, protože dokazovaly, že loď převáží...
„Dvě stě tun květů ibišku?“ zděsil se celník, když našel správný papír.
„Jo. Bude to velká slavnost v havajském stylu.“
„Cokoliv, běžte, ať se vám to nezkazí.“
Tenkrát se holt ještě nevědělo o tom kultu Kálí, co díky obětem své bohyni brzy ovládl celou planetu.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Možná se tak narodila
« Reply #4 on: 01. May 2014, 16:33 »
Možná se tak narodila (18 BBY)

„Slečno, už vám někdy někdo řekl, že máte neobyčejně krásné vlasy?“ zastavil Jess na ulici neznámý muž a svým komplimentem ji zalichotil.
„Řekl, to víte, že řekl,“ usmála se a zkontrolovala čas, aby se ujistila, že nepřijde pozdě.
„Jsou přirozené, nebo barvené, smím-li se zeptat?“
„Přirozené,“ přiznala.
„To se mi ani nechce věřit. Taková ybyšková červená se u lidí přirozeně nevyskytuje… Měl bych to vědět, jsem totiž kadeřník.“
„Sice nevím, co je to ten ybyšek, ale i tak mě uráží, že pochybujete o mých slovech.“
„Omlouvám se, je to taková kytka. Vaří se z ní kyselý čaj.“
„Já radši pivo.“

Fandom: Star Wars

Gwen

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 156
    • View Profile
Žádost
« Reply #5 on: 01. May 2014, 19:11 »
Žádost

Na jeho prosbu reagovala nezvykle. Mluvením.
"Sem asi jediná, co se tady o něco zajímá, co?"
Vzala do ruky další poleno.
"Plácám svůj volnej čas na tvoje problémy, spotřebovávám svoji energii na řešení cizích záležitostí a mám pocit, že osud celý galaxie závisí na tom, jak se rozhodnu!“
Zaťala sekeru do špalku a odplivla si.
„Ale už toho mám dost! Nikam nejdu, nic neřeším a vo nic se nestarám!“
Podrážděně sbírala naštípaná polínka a házela je do koše.
„Můžeš říct těm svejm kamarádíčkům, ať si najdou někoho jinýho! Já jim prostě šoféra dělat nebudu! A přestaň mi oškubávat ten ibišek!!“

Fandom: Realita

P. S.: Moje první tady. Omluvte když bude něco špatně.

Zuzka

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Vybalování
« Reply #6 on: 01. May 2014, 20:31 »
Vybalování

„Ó, Rogere, je toto ibišek?“ Molly ze všech těch afrických pokladů skoro přecházel zrak. Těšila se, až bude moci některé exempláře vlastní rukou zdokumentovat.
„Ano, konkrétně tropický Hibiscus coccineus, Molly. Ten přijde do skleníku,“ usmál se mladší Mr Hamley.
„V tamté bedně jsou ještě sazenice Hibiscu sabdariffa, který je v Súdánu dokonce považován za zeleninu,“ pokynul ke dvěřím otevřeným na dvůr.
„Vskutku?“
„Vskutku, drahá Molly,“ ozvalo se z křesílka pod oknem.
Miss Susan Burnwood odložila šálek s jedovatě červeným „čajem“ na blízký stolek a vstala.
„Skutečně, Rogere, neměl byste konečně slečně Molly ukázat ten nejzajímavější úlovek z vaší poslední výpravy?“

Fandom: Wives and Daughters, Fans and Fascinations
p.s. taky prvé drabble... tady nejsou kachny? :D

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 458
    • View Profile
Uplakané výročie
« Reply #7 on: 01. May 2014, 23:47 »
Uplakané výročie

„No verila by si tomu? Mali sme týždňové výročie a on mi dal čínsku ružu!“ posťažovala si od plaču rozmazaná Clover najlepšej kamarátke. „Alex dostala od Jamesa na týždňové výročie tucet ruží a ja dostanem čínsku ružu! Jednu! A ani to nie je skutočná ruža, ale čínska! To je, akoby mi dal falošnú kabelku od Gucciho!“ odfrkla blondýnka.
„Ale no tak, Clover...  Hyun-woo je predsa z Južnej Kórey! Je to ich národný kvet. Väčšiu poctu ti kvetom preukázať ani nemohol,“ namietla vzdelaná Samantha ako podala kamarátke vreckovku.
„Naozaj?“ pípla uplakaná Clover s nádejou v hlase ako si utierala rozmazaný make-up.

Fandom: Totally Spies
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: