Author Topic: Téma číslo 737 (5. 5. 2014) - Sedmikráska  (Read 2697 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 737 (5. 5. 2014) - Sedmikráska
« on: 04. May 2014, 21:20 »
Dnes vyhlašuji o něco později, ale přeci - Sedmikráska

Blueberry Lady

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
    • Dreaming garden
Záhonová diskuze na věčné časy
« Reply #1 on: 04. May 2014, 23:15 »
Záhonová diskuze na věčné časy

„To musí být…“ zahájila na procházce opět Lucy.
„Ach ne, prosím. Tohle je sedmikráska, v tvé rodné řeči die Margerite. Nebudeme ji hledat v herbáři.“ Lice zněla podrážděně.
„Nehněvej se hned, drahá, já vím, co je to za květinu. Ale chtěla jsem vyprávět jeden strašidelný příběh. O Margeritě a sedmi bratřích, kteří ve skutečnosti byli jeden a ten samý muž… Moment, jsem z toho sluníčka celá popletená, to je špatný příběh. Ten strašidelný je o mládenci, který svádí manžele bohatých dam. A vraždí je!“
„Ty dámy?“
„Ty muže, vážně, vždyť ty vůbec nedáváš pozor.“
„Moje mysl skončila u sedmi bratrů.“

Fandom: Fans and Fascinations
+ narážky na jedno drabble od Dangerous s názvem Sedmikráska, jehož obsah byl stručně vyprávěn
http://dangerous-dreams.dreamwidth.org/18043.html
+ (protože Mrs. Lucy mě otravuje i v reálu) narážka na druhé drabble: http://dangerous-dreams.dreamwidth.org/24522.html
"Tam jistě žijí lidé. Půjdu se k nim podívat a sežeru je."

Vatoz

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Okno do budoucnosti
« Reply #2 on: 05. May 2014, 00:24 »
Okno do budoucnosti
Kamil už odjel na svém kole (s přehazovačkou!) a Janička teď sedí uprostřed trávníku a zkouší věštit. Utrhla sedmikrásku a počítá: „Má mě rád, nemá mě rád, má mě rád, nemá mě rád, na to kašlu, ta má tak nechutně prťatý okvětní lístky.“

Janička se rozhlíží, nechce se zvedat. Co bude jednodušší?
Řebříček? Neni blbá.
Jitrocel? Too obvious.
Pampeliška? Ještě nějaké geniální nápady?
Jetel! Hned první, který utrhla, byl čtyřlístek.

Janička se ještě ráda k sedmikráskám vrací. No co, když to nevyjde na první sedmikrásce, vyjde to na druhé. Když to nevyjde na prvním chlapci, vyjde to třeba na sedmém.

Fandom:Originální
Když to vypadá jako blbý nápad, bude to blbý nápad.

Gwen

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 156
    • View Profile
Pohádky ovčí babičky II
« Reply #3 on: 05. May 2014, 12:20 »
Pohádky ovčí babičky II

Navazuje na http://sosaci.net/dmd/node/11759

Mossi nebyl marnivý. Ani metalák. Ostatně, Berek je cvok do zbraní kteréhokoliv druhu, tak co. A Mimas řekl, že pokud to neohrozí průběh misí, tak ať si ty dlouhé vlasy klidně pěstuje. Jenže to bylo předtím, než se z nich na jedné misi stali hlídači školky plné dětí. A než mu pět malých holčiček zapletlo do vlasů asi čtyři kila sedmikrásek. A než ho takhle zesměšněného uviděla Gwen.
Protože kdyby věděl, že až do smrti od ní uslyší přezdívky jako ‚Legolas‘ (ať je to, kdo chce) nebo ‚víla Amálka‘ a že tu historku prozradí jeho rodině, raději by šel dohola.

Fandom: Star Wars JJJKKP

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6234
  • The Progeny
    • View Profile
Simbacca v říši rostlin #4
« Reply #4 on: 05. May 2014, 13:19 »
Simbacca v říši rostlin #4

Destrukce skleníku byla zdárně hotová, zbyl tam jenom špenát, a Simbacca přemýšlel, co dál. Sestry Bennetovy pořád neslyšel, možná se ztratily nebo cestou narazily na kasárna, takže logicky hledal nějaký ten zákusek.
Zkusil hnojivo, ale mělo takový divný ocásek, takže nakonec skončil na trávníku před skleníkem. V trávě, která taky nebyla nic moc, tam rostly takové krásné kytičky s bílými okvětními lístky, a ty už byly lepší. Nevěděl, jak se jmenují, protože rostly divoce a cedulka u nich nebyla, ale stejně mu něco říkalo, že v domovské galaxii je nesežene ani na černém trhu.
Přitom do salátu by byly super.

Fandom: Simba žere věci
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8458
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Oškubaná odpověď
« Reply #5 on: 05. May 2014, 15:12 »
Oškubaná odpověď (3881)

Jak vám ochotně potvrdí každý, kdo o tom něco ví, máloco je horší než zamilovaný šarlatový berserker. Naštěstí se to nestává moc často.
„Alko?“ ozval se takhle jednou z podpalubí Magnar a jeho tvář, rudější než obvykle, inženýra lehce vyděsila.
„Copak bys rád?“ opáčil opatrně.
„Můžeš mi otevřít dveře na Zemi, někam do mírného pásu, maximálně dvaadvacáté století?“
„Proč?“
„Potřeboval bych sedmikrásku.“
„Jako na otrhání, takový to 'má mě ráda, nemá mě ráda'?“
„Jo.“
„A nechceš to zkusit jako Nanuq?“
„Jak?“
„Místo kytky vezmeš mořskou hvězdici.“
Berserk poděkoval, zmizel a všichni přežili, neboť v okolním oceánu byly hvězdice bezpečně pěticípé.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Lepší než korunka
« Reply #6 on: 05. May 2014, 22:16 »
Lepší než korunka (19 BBY)

Jess ani pořádně nevěděla, jak se ocitla na pódiu, ale ať už to bylo jakkoliv, jistě za to mohla ta kořalka, kterou minulý večer pila. A taky ty papírky, které si strkala pod jazyk. Pokusila se zaostřit před sebe, ale viděla jen siluety postav a záři reflektorů. Otočila hlavou do stran a spatřila spoustu dívek, stojících jen v plavkách s dokonalými úsměvy a jak ji došlo, co se děje, žaludek ji kopnul a ona vyhodila vše, co se v ní do té doby skrývalo.
Ano, ten den Miss sedmi spřátelených planetárních soustav nevyhrála, ale zase se stala slavnou na holonetu.

Fandom: Star Wars

Zuzka

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Obálka a listy
« Reply #7 on: 05. May 2014, 22:58 »
Obálka a listy

Sedm krás má milá máš
sedmikrásek kouzlo smaž.

Margaret zavřela knížku pohádek a povzdechla si. Než se vrátila k Atlasu, pokusila se vymyslet podobné kouzlo pro své sestřičky.
S Marianne to bylo jednoduché. Krásně tančila, krásně zpívala, u pianaforte byla kouzelnicí. Znala krásné verše. Stačilo připočíst ladnost jejích rysů, hedvábné vlasy a zářivé oči a sedmikráska byla v mžiku na světě.
Nad Elinor si malá slečna lámala hlavu. Jistě, dokázala pohladit. Krásně mluvila s dětmi i se služebnictvem. Ctila maminku a ničeho se nebála. Myslela na ubohé a byla pokorná. Milovala věrně a tiše.
Zaváhala.
Některé krásy ani Atlas neukáže.

Fandom: Sense and Sensibility

Blanca

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Sedm statečných
« Reply #8 on: 05. May 2014, 23:58 »
Sedm statečných

Šest přítelkyň, šest osudů spojených duhou.
Dvě na křídlech pegasů (jedna se bála létat, zato druhá měla odvahy za tři).
Dvě pevně na zemi (jedna praktická a pracovitá, druhá s hlavou věčně v oblacích a u zábav).
A dvě s rohy, které vládly magií (jedna, která ji používala k nacházení a vytváření krásy a druhá, pro kterou magie sama byla krásou).
Každá byla nositelkou jednoho elementu harmonie, a všechny pojilo přátelství.

A pak tu byla ta sedmá.
S nádherně plamennou hřívou i temperamentem.
Vyhnaná vlastní ctižádostí do cizího světa, toužící po koruně, moci a vládě.
Nepřátelská a zahořklá vůči všem.

Fandom: My Little Pony: Friendship is Magic, Equestria Girls
Little things are the infinitely most important. - Sherlock Holmes

 

Další pískoviště: