Star Wars: Eclipse
RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Champbacca on 12. Feb 2016, 14:50
-
Temná půle
bzučí v úle,
napište o tom drabble.
-
Hyde hadra
Celkem zbytečnému gentlemanovi z Cavendish Square se ta nenápadná Velšanka z vedlejšího domu vždycky líbila, to nemohl popřít. Byla dobře vychovaná, nehlučná, pohledná, zrzavá a jediná dědička domu s lékárnou a chemickou laboratoří, co víc si přát?
Jednoho dne ji tedy oslovil, společně pomluvili počasí a následovalo několik dalších náhodných setkání před domem, po nichž došel k závěru, že i kdyby si ho náhodou nechtěla vzít, rozhodně by s ní rád strávil alespoň noc nebo dvě.
Když se mu pak až neuvěřitelně rychle poštěstilo a slečnu Clocker se soumrakem přemohlo její temné námelové já, bylo už pozdě si to rozmyslet.
Fandom: Londýn pod parou
-
Wibbly wobbly (21 BBY)
„Síla je prstě jako… nahnilý jabko!“ básnila Jessica, notně ovíněná, a soudě podle množství lahví všude kolem to byl výsledek delšího filosofování.
[„Jako že se z ní dá udělat calvados?“] kontroval velmistr, který toho měl v sobě sice dvakrát víc, ale díky opičímu metabolismu mluvil podstatně srozumitelněji.
„Ne, ale prstě má dvě půlky. Jednu světlou, druhou temnou, ale bez jedný nemžeš mít tu druhou,“ vysvětlovala a pomalu padala čelem na stůl.
[„Ji odříznu, ne?“]
„To pak ale nebudeš mít jabko, jenom půlku jabka, hlupáčku.“
[„Já to nechápu,“] ozvalo se z protilehlého rohu, kde právě Simbacca jedno takové nahnilé jablko dojídal.
Fandom: Star Wars
-
Temná půlka
Většina otrokyň si na Sarininu nějakou dobu pobyla, ale nic netrvá věčně a Nolla nakonec padla do oka jednomu mladíkovi z Caridy.
„Proč má půlku zadku tmavší?“ ptal se otrokáře a prohlížel si nejmladší Zeltronku ze všech stran, jestli nejde o stín. Nešlo a prodavač nezaváhal.
„Vzácná genetická mutace, pane. Je trochu dražší, ale taky divočejší a ta atraktivnější tmavší barva by se měla za pár let rozšířit na celé tělo.“
Když nový majitel zjistil, že to byla jenom veskrze dočasná modřina, kupodivu ani nebyl naštvaný. Jistě, cítil se trochu podvedeně, na druhou stranu mohl její vybarvení kdykoliv zadarmo obnovit.
Fandom: Star Wars
-
Krutá korekce
Gwen procitla do krásného rána, a jako vždy za poslední měsíc, co byli s Patrickem svoji, měla na nočním stolku připravenou snídani. Protože neměl moc fantazie, jednalo se o topinky a vajíčka. Zase.
"Drahý... musíme si promluvit," nadhodila opatrně a sledovala, jak se Patrick začíná tvářit zděšeně; nebylo pochyb, že rekapituluje poslední týden a rozpitvává každý svůj čin do molekulární hloubky. "Jsi... opravdu milý, pozorný.." vypočítávala, stále se usmívajíc, a Patrick už opravdu panikařil, "dokonce se už ani moc neklepeš, když ti dám pusu... ale to, že by se dalo půlkou té topinky kreslit, to mi už začíná opravdu vadit."
Fandom: FF AU
-
Škola sebeovládání
„Ehm, dobrý den... Je tohle hodina přeměňování pro začátečníky?“
Nádech. Výdech. Pořádně a zhluboka. V duchu počítala do pěti, i když chtěla do padesáti.
„Samozřejmě.“
Úsměv s náznakem křeče. Dneska už to byl snad dvacátý prvák se stejným dotazem. Něco bylo špatně a Lara se musela maximálně ovládat, aby nezačala na ty tupce křičet, anebo hůř – být jízlivá. To uměla naprosto perfektně, jak mohly dosvědčit hrozny loňských prváků s podobně blbými dotazy. Letos se ale zařekla, že bude... No, milá. Nebylo to totiž zdaleka poprvé, kdy mluvící konvice ve druhém a prasoopice ve třetím patře evidentně nezafungovaly jako spolehlivé rozcestníky.
Fandom: Harry Potter