Star Wars: Eclipse
RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Banana Brannigan on 20. Aug 2019, 16:58
-
Kteří věří, měří Peří.
Se ví.
-
Ptačí pomsta (61 BBY)
„Vypadáš nasraně,“ konstatovala Kess, když v chrámové zahradě zahlédla Champbaccu, a ačkoliv to předtím neměla v plánu, sedla si na trávu vedle něj. Chvíli neodpovídal, tak se jenom líně napila horkého čaje, co si přinesla, a čekání se vyplatilo.
[„To ten trotl Windu,“] zabručel Wookiee. [„Jsme mu s mistrem zachránili prdel a on nejen že ani nepoděkoval, ještě shrábl všechny zásluhy. Vím, že pomsta je špatná, a vlastně mu tu pozornost i přeju, ale nějakou vylomeninu by si zasloužil, ne?“]
„Slyšela jsem,“ pravila Kess zamyšleně a podrbala se pod zobákem, „že je alergický na peří. Kde ho ale sebrat, hm?“
Fandom: Star Wars
-
Varactylí výbava (1 BBY)
Roudý toho při paběrkování v opuštěném dole nedaleko Fogsmeade našel fakt hodně. Ačkoliv se pak jednalo vesměs o věci, které by v dole nečekal, rozhodně se nad tím odmítal pozastavovat a využil je jako jakékoliv jiné dary přírody, co našel někde válet na zemi. Zvláštní postavení mezi těmito nalezenými krámy pak měla sbírka barevných per, která pocházela z jemu neznámého zvířete a kterých našel pěknou spoustu.
Pravda, ve srovnání s puškami, energetickými články a kusy brnění stormtrooperů to byly nálezy vysloveně substandardní a ani se nedivil, že je od něj nikdo nechce koupit.
Ale členka z nich byla naprosto parádní.
Fandom: Star Wars
-
Pernatá potvora (21 BBY)
Pátrání po ztracené kočce sice neznělo jako ten typ kšeftu, kvůli kterému se dva kluci dali na kariéru lovců odměn, ale peníze byly peníze. Vyrazili tedy do temných uliček a pátrali.
„Hele, a jak taková kočka vlastně vypadá?“ optal se jeden po dobrých dvou hodinách hledání.
„No, je to šelma,“ odpovídal druhý, sleduje temné kouty, „se strašnou spoustou růžovýho peří.“
„Cože, peří?“ podivoval se první, ne tak docela neoprávněně.
„No jasně. Je takový nadýchaný, někdy i jinak barevný, a některý lidi ho používaj místo vějířů. Jsi nikdy nebyl U růžový kočičky nebo co?“
Netřeba snad dodávat, že ji nikdy nenašli.
Fandom: Star Wars
-
Barevný suvenýr
Karamelka samozřejmě věděla, že v zámeckých parcích bývají pávi a že jich tam bývá docela hodně. Ploskovice ji ale přesto překvapily; byly totiž přímo rájem pávů. Pávi se tu promenádovali, jako by jim to tu patřilo, a někteří nepříliš chytří jedinci padali do vypuštěné fontány.
A také ztráceli peří. Hodně.
Každý druhý turista držel v ruce překrásné paví ocasní péro, které bylo úžasným suvenýrem. Každý kromě Karamelky, Mii a Bezzubky. Ty tři prošly celý park, ale nacházely jen malá lehce zbarvená pírka. K nasrání.
Nakonec měly však štěstí a jedno kratší péro objevily, když vzdaly hledání a šly na kafe.
Fandom: realita
-
Jiné poletování
Ava se ve vzduchu cítila jako ryba ve vodě, lehká jako peříčko, poletovala sem a tam a nikdo na ni nemohl. Elegantně se vyhýbala spoluhráčům, protihráčům i potloukům, plachtila snadno a lehce, jako kdyby někdo pustil pírko z velké výšky. Moc dlouho jí ale to akrobatické poletování nevydrželo. Sotva zahnula za havraspárskou tribunou a udělala rychlou točku, aby mohla zamířit za zlatonkou, a pak už uslyšela jen tichý svist a následně prásk! Ava se na koštěti roztočila jako korouhvička, až se nakonec neudržela, pustila se a začala jako to pírko padat dolů. Jen jako pírko, co vážilo padesát kilo, pravda.
Fanfom: Felix Felicis!