Star Wars: Eclipse

RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Šašek on 17. Mar 2021, 19:00

Title: Téma číslo 3244 (18. 3. 2021) - Křemen
Post by: Šašek on 17. Mar 2021, 19:00
Takový křemen jako dárek za napsaný drabble by byla určitě děsná blbost, co?
Title: Houba sem, houba tam
Post by: Šašek on 17. Mar 2021, 21:42
Houba sem, houba tam (1995)

Procházky v lese byly vždycky děsně super, zvlášť, když se odehrávaly v Rusku a na podzim. Valná část Kingovic rodiny si je užívala, především tedy děti, které bavilo nejen stavět domečky pro zvířátka, ale taky sbírat houby.
"Hele, hřib!"
"A kozák!"
"Tahle je tááák pěkně barevná!"
Rozplýval se Misha nad muchomůrkou, a tak ho radši společně se zbytkem dětí odtáhla Darya kousíček stranou.
"Jééééé! Křemen! To je snad ta nejlepší houba na světě, faaakt!"
"Hm, Lizzy? Je to křemenáč, křemen je kámen."
Elizabeth nechtěla své sestře věřit, ale když jí pak doma ukázala jasný důkaz, musela se to holt přeučit.

Fandom: Felix Felicis!
Title: MasterChef 101
Post by: Mia Mahariel on 18. Mar 2021, 17:49
MasterChef 101

V bradavické kuchyni bylo nemalé pozdvižení, panikařící skřítci pobíhali sem a tam, prosili o ponožky a vůbec to vypadalo na hromadné stěhování, když do toho všeho dorazila Clary, domácí skřítka pánů Udinova a Xaviera, kterou povolali na pomoc.
„Musíš mu to rozmluvit!“
„On zavřel oči a zabodl prst do kuchařky!“
„A chce se naučit tarte tatin!“
„Chce po nás, abychom ho naučili tarte tatin!“
„Musíš si ho hned odvést, to nemůže!“
Clary se posadila na nejbližší stoličku, dala si nohy nahoru a poslala je, aby mu šli pomoct. Těžko by jim vysvětlila, že pan Jacob má hlavu tvrdší než křemen.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Univerzální podpalovač
Post by: Kara Melka on 18. Mar 2021, 19:04
Univerzální podpalovač

„Umíte to někdo zapálit?“ Percival stál s rukama v bok před připraveným ohništěm a tvářil se zachmuřeně.
„Musíš vzít klacík, troud a…,“ začala Ali, ale bard ji rychle zpražil pohledem, takže větu nedořekla.
„Tak na to zapomeň, to dělat nebudu – ještě by se mi udělaly mozoule a jak bych pak dělal umění?“ odfrkl si nesouhlasně.
Zatímco se takhle dohadovali, zrzavý gnómský skrček Frigg vytáhl z tlumoku dva kameny, párkrát jimi křesl o sebe, objevily se jiskry a hurá, připravené klacíky po chvíli začaly olizovat plameny. „Stačil křemen,“ krčil rameny – ti dva mohli být rádi, že ho s sebou mají, fakt.

Fandom: DnD
Title: Jasnovidcův arsenál
Post by: Morčátko on 18. Mar 2021, 22:27
Jasnovidcův arsenál

Danielovo nadšení pro jasnovidectví se u jeho sestry setkalo s naprostým nepochopením – jak je možné, že ze všech těch kouzelných, skvělých věcí, co mohl dělat, si vybral něco tak… pofiderního. „Vždyť seš jako pouťovej kejklíř,“ vytknula mu, když s despektem hleděla na jeho repertoár věštebných pomůcek. „Ten sýr radši nekomentuju, ale… na co křemen?“
„To je ametyst, víš, a je skvělý na…“ začal rychle Daniel vysvětlovat, ale sestra ho přerušila.
„Takže křemen. Tohle je kyvadlo? Hm, a další křemen.“
„To je tygří oko.“
„Křemen. A tady další.“
„To je onyx.“
„Ach jo, Danieli.“ V tu chvíli nad ním zlomila hůl.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Oxirf'lanierské oxidy
Post by: Champbacca on 18. Mar 2021, 22:35
Oxirf'lanierské oxidy

Zpráva republikových prospektorů nelhala: Oxirf‘lanier byl co do nerostného bohatství skoro až překvapivě chudý a v tamní kůře se nenacházely žádné zajímavé kovy. Vlastně se tam jen stěží nacházely jakékoliv kovy.
Téměř 90 % vrchních vrstev planety vlastně tvořil křemen a zbytek si podělily vzácnější oxidy křemíku. Většina ho samozřejmě časem zvětrala, takže se přeměnil v písek a úchvatné krystalické formace nikde nezůstaly, ale i kdyby ano… komu by naleziště křemene přišla jako něco zajímavého, že?
Jenže ony s ním ruku v ruce šly i slušné zásoby sedimentárního chalcedonu: pazourku, s nímž si domorodci vystačili dokonce na dvě světové války.

Fandom: Star Wars
Title: Kyber kámen
Post by: Banana Brannigan on 18. Mar 2021, 22:49
Kyber kámen

Bananin mistr bral svého nového koníčka hodně vážně, ale přeci jen se našly chvíle, kdy šla všechna vážnost stranou. Například jednou, zatímco se mu tavila jakási směs na novou matici, nahlas přemýšlel, jaký je asi tak limit pro kvalitu krystalu, aby kolem něj ještě šel postavit světelný meč.
Banana žertem navrhla, ať prostě zkusí vzít první kus křemene, co najde, a postupně na kvalitě přidávat, nečekajíc, že to fakt udělá. A že se o to bude pokoušet i poté, co mu chytrá padawan několikrát vysvětlí, že to není dobrý nápad.
Meč samozřejmě vybouchl, ale kdyby to nezkusil, jistě to neví...

Fandom: Star Wars #sotazníčkem
Title: Křesací krach
Post by: Simbacca on 18. Mar 2021, 23:49
Křesací krach

Fróði sice preferoval jiné kratochvíle, ale když už musel s tátou do divočiny a učit se, jak přežít, bral to jako loženou příležitost a rozhodně se neflákal. Když takhle jednou společně trávili kus prázdnin v lese a začalo se stmívat, nabídl se například bez vyzvání, že rozdělá oheň.
Jak? Křesáním, samozřejmě, takže šel hned hledat vhodné kameny, dokud je světlo. A optimismus, že se mu povede nejen lokalizace křemene, ale i následné rozdělávání ohně, ho neopouštěl snad celé hodiny.
Nakonec ho i našel, ale to už byla skoro tma a oheň dávno plápolal, protože ho Finnian rozdělal praktičtějším třecím pluhem.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Marnivá sběratelka
Post by: Bezzubka on 28. Mar 2021, 01:50
Marnivá sběratelka (měsíční žolík)

Jackie sice velmi ráda malovala na hezké kamínky, ale stejnou měrou ty hezké kamínky i ráda sbírala. Ne že by věřila na jejich energii, ale prostě se jí moc líbily. Úplně nejradši měla obyčejný křemen. Pravda, bylo to v jeho různých odrůdách, takže ve sbírce měla různé velikosti růženínu, morionu, ametystu, citrínu, prasemu, záhnědy, křišťálu a pak nějaké odrůdy chalcedonu, jako byl jaspis, onyx či achát… Dokázala by o jejich vlastnostech básnit hodiny a ani v nejmenším jí žádný ten drahokam nepřišel obyčejný. Ale o několik let později stejně od budoucího manžela požadovala zásnubní prsten s nejlepším přítelem ženy – diamantem.

Fandom: Felix Felicis!