Star Wars: Eclipse
RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Champbacca on 27. Feb 2024, 14:00
-
V únoru byly bonusy netematické, vždycky jen na počest jednoho z ústředních charakterů měsíční hromádky.
D'Artagnan byl frajer na všechno, ale taky k těm Třem mušketýrům původně tak trochu navíc, tak i tenhle "drabble" bude mít víc slov, konkrétně 133.
-
Dalekozraký doprovod
Peechpeer byl z Badoru nadšen, ne snad že by měl s cestováním větší zkušenosti a měl objektivně celkem nezajímavý měsíček s čím srovnávat. Když už ale ukecal Champbaccu, aby ho vzal s sebou na průzkum a nákupy, hodlal si užít každičkou minutu a hlavně se na všechno tvářit co možná nejnadšeněji.
Příležitostí, pravda, neměl mnoho. Ale rozhodně se mu moc líbilo to, jak tam našel hromadu kapouních per, která si mohl odvézt a použít je při zkrášlování svého mušketýrského klobouku, a zdaleka nejvíc pak to, když konečně mohl být k něčemu dobrý. To se s maximální pečlivostí chopil dalekohledu, zaměřil ho na nedaleký Kuat a zanedlouho už Wookiovi potvrzoval to, co by bez očí sotva viděl.
A to bylo keců, že když poletí, bude úplně zbytečný a vlastně bude pana spasitele jenom obtěžovat!
Fandom: Star Wars
-
Přídavná princezna
Panchah sice chtěla být součástí rodiny kapitána Simbaccy, ale každý, kdo s ní někdy mluvil, věděl, že si myslela na jedno konkrétní místo: na choť. Jasně, neměla na to úplně věk, a vlastně ani povahu, ale troufala si namítat, že o to lepší předpoklady měla skrze urozenou krev. No, nestačilo to.
Přišla ale nabídka jiná, od toho samého kapitána, jen diametrálně odlišná: že ji adoptuje. Prý že si to přál jeho otec nebo co, ale to nebylo důležité. Důležité bylo, že s tím očividně neměla problém ani Merumeccu, ta ludra, co jí ho odloudila a vzala si ho dřív. Chtěla to přijmout. Jediný háček tkvěl v tom, že si pak připadala trochu jako páté kolo u vozu.
Na druhou stranu ale byla radši za páté kolo u tohohle, než druhé u úplně jiného.
Fandom: Star Wars
-
Dostačující dvojice (#pánská_jízda)
„Tak je to přece pravda!“ spráskl ruce barman v Jedové chýši, když se ve dveřích objevily dvě chlupaté postavy, a hluk v lokále náhle utichl. Všechny pohledy se upřely na nově příchozí, které by to jistě znepokojilo, kdyby nepotřebovali rychle doplnit palivo, než vystřízliví. Barman pokračoval.
„Slyšeli jsme, že hospody v okolí navštěvují Wookiové s neuvěřitelnou spotřebou, ale že budeme mít tu čest, to mě ani ve snu…“ Náhle se zarazil a zaostřil na Champbaccu, pak na Chlouppka a pak na místo vedle nich, jehož prázdnota mu očividně neseděla.
„Ale moment, pánové, v těch zvěstech se říkalo, že jste tři. Nechybí vám někdo?“
„Ne,“ zabručeli oba sebejistě, mávli na něj, že si dají dva tupláky místního piva a po velkém panáku se štírem, a na nějaký brumlající kufr si ani na okamžik nevzpomněli.
Fandom: Star Wars
-
Navíc (měsíční žolík)
Karel tam stál a přemýšlel, co se to sakra stalo. Kontroloval to po sobě nejmíň sedmkrát, přesto mu to pořád nevycházelo, i když všechno ostatní sedělo.
"To mě jahoduje." řekl po chvíli a odhodil složku případu na stůl. Vytáhl malou měkkou bílou krabičku cigaret Mars 20 z oborového podníku Kutná Hora Československého tabákového průmyslu Praha. Cigaretu poválel mezi prsty, poté si ji vložil mezi rty, zapálil a dlouze potáhl. Promnul si oči jako by nemohl uvěřit do čeho se to dostal. Něco tu sakra přebývalo a on nemohl pochopit proč. Jako D'Artagnan u třech mušketýrů... prostě navíc. A nikdo se po tom nesháněl. 33 obětí, které nikdo nepostrádá, nikde nechybí a jejichž identitu nikdo nezná. Prostě jako by byli i oni navíc v tomhle posraném případu. Znovu si potíhl z cigarety a zívnul.
Fandom: Alternativní vesmír po česku