Star Wars: Eclipse

RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Banana Brannigan on 09. Dec 2016, 09:21

Title: Téma číslo 1688 (10. 12. 2016) - Pruhovaní kamarádi
Post by: Banana Brannigan on 09. Dec 2016, 09:21
Jistá zrůda mi vyhrožuje, že jestli nebude dneska téma vyvěšeno brzy, odnesou to mí Pruhovaní kamarádi, tak tady ho máte.
Title: Dovolená u moře
Post by: Kara Melka on 09. Dec 2016, 10:29
Dovolená u moře

Plán na postavení barikád a zahájení revoluce neměl chybu a Alaric si byl docela jistý, že se nemůže prakticky nic podělat, jenže to se šeredně mýlil. Očividně se nevyplácelo probírat takové věci v hospodě u piva, kde mohl člověka slyšet kdejaký proministerský šmejd.
Druhý den ho, trpícího kocovinou, vytáhli bystrozoři z postele, že ho prý čeká fajn dovolená uprostřed Severního moře. Hodili mu pruhovaný mundúr, ne nepodobný těm z koncentračních táborů, a vsadili ho do azkabanské cely s výhledem na moře.
Ale mělo to jednu výhodu - alespoň si přes zeď mohl povídat s Adamem a dalšími kamarády z řad rebelů.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Střídání slaniny
Post by: Simbacca on 09. Dec 2016, 19:59
Střídání slaniny (pro Erys)

Už jako malí čuníci si ti dva kryli záda, dávno před tím, než byla na jejich oblíbené pasece vybudována Valhala. A i když jim ona stavba zásadně změnila život, s krytím zad rozhodně nepřestali.
Byl konec prosince, kuchař brousil nůž a chystal se udělat to, co dělal už pěkných pár století – zapíchnout kouzelného kance, napéct maso pro tisíce bojovníků a ráno veskrze spokojeného pašíka nakrmit hromadou výběrových žaludů, protože bude mezitím vzkříšen. Než však dobrousil, dveře kuchyně rozrazil kanec jiný, méně známý, ale neméně kouzelný.
„Slunovrat, střídání,“ zachrochtal vesele na svého kamaráda a Saehrímnir měl zase na půl roku volno.

Fandom: Equilibrium (Severská mytologie AU)
Title: Známá "tvář"
Post by: Banana Brannigan on 10. Dec 2016, 17:02
Známá "tvář"

Ačkoliv sestry Branniganovy vystřídaly během svého života hned několik pánů na několika planetách, existoval někdo, kdo je vždycky našel. Přítelem či kamarádem by ho asi nenazvaly, protože jejich vztah nebyl nijak emotivní, nicméně jistou míru důvěry k němu chovaly a představoval pro ně jednu z životních jistot. Nemusely vědět, kam je ten či onen špinavý transportér veze tentokrát, ani o co horší nový majitel bude, hlavně když je hřálo vědomí, že i tam na ně čeká známý původem z Dxunu, který obletěl celou galaxii.
Ať se prostě hnuly kamkoliv, v cíli už je netrpělivě vyhlížela spousta přítulných tygrovaných vší muněk.

Fandom: Star Wars
Title: Lama a kamarádi
Post by: Šašek on 10. Dec 2016, 19:02
Lama a kamarádi

I když by to Darya nikdy nepřiznala, vadilo jí, že nemá moc kamarádů, a i když se opravdu snažila, nikdy se to nezměnilo. Tedy do doby, než se její bratr Joshua nabídl, že jí bude učit zvěromagii. Darye se to nejprve nelíbilo, ale nakonec souhlasila. Vždyť by to mohlo být zajímavé, ne? A tak se z Daryi nakonec stala lama.
Chovatelům v zoo jistě muselo být divné, že mají jeden den o lamu více a druhý den zase o jednu méně, ale Darya si nemohla pomoci. Začalo se s ní totiž bavit několik zeber a to bylo děsně super, no.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Poslední pruhy
Post by: Champbacca on 10. Dec 2016, 22:37
Poslední pruhy (3966)

Jack a Hirohito neměli na první pohled vůbec nic společného. Pocházeli každý z jiného kvadrantu galaxie, úplně jiné kultury a každý z jiného konce sociálního spektra, nicméně osud je ve správnou chvíli zavedl na správné místo a oni se stali přáteli na život a na smrt.
Jen občas jim to trochu drhlo. Jack byl dominantní, Hirohito zase paličatý, a když jim tedy zrovna nikdo nešel po krku, dost často se rvali mezi sebou a občas z si z toho odnášeli i docela ošklivá zranění.
Nakonec se ale stejně vždycky usmířili, hlavně proto, že byli posledními dvěma tygrodlaky v celém vesmíru.

Fandom: Equilibrium 4k
Title: Tatínek rasista
Post by: Morčátko on 10. Dec 2016, 23:14
Tatínek rasista

Jarl Balgruuf byl sice lidem oblíben, ale jak si mnozí návštěvníci Dračí síně všímali, jeho děti tak úplně ne. Hlavně jeho syn. Jeho dcera to s ním ještě nevzdávala, ani v pubertě.
 „Otče, pozvala jsem Jarra k nám na večeři.“
„Hmm… Koho že?“
„Jarra. On, ehm… jsme si blízcí.“
„Aha.“
„Už jsem ti o něm říkala – nebydlí přímo ve městě, ale často je k vidění na trhu v Oblačné čtvrti, však víš, pruhovaný, stánek s vínem…“
„Zajímavé,“ odbyl dceru gestem ruky a šel si za svými povinnostmi.
U večeře byl jarl překvapen. Za pruhovaný považoval stánek, ne zetě. Khajiita, sakra.

Fandom: Skyrim
Title: Amatéři
Post by: Bezzubka on 10. Dec 2016, 23:17
Amatéři

Dylan a Barry chodili do rozdílných kolejí, ale to jim nebránilo v tom, aby společně nekuli kdejaké pikle. Možná si to tím naopak vynahrazovali, což bylo pro někoho vskutku nemilé. Tentokrát to měl ale odnést pouze skleník, kde profesoři přechovávali horečníkové listy a jiné byliny, ale chlapci měli namířeno jen pro ty listy. Do skleníku se dostali kupodivu jednoduše, se sebráním listů také neměli problém. Použití chtěli ještě odložit, ale nakonec se k tomu nedostali, protože se druhý den probudili černobíle pruhovaní. Na nehodu s kouzlem to nicméně nesvedli, poněvadž madam Pomfreyová byla s účinky tohohle konkrétního protizlodějského kouzla obeznámena.

Fandom: Felix Felicis!