Star Wars: Eclipse

RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Champbacca on 23. Apr 2019, 16:01

Title: Téma číslo 2550 (24. 4. 2019) - Hávamál 131
Post by: Champbacca on 23. Apr 2019, 16:01
Radím ti, Loddfáfni,
bys radu přijal,
přijde ti vhod, přijmeš-li ji,
nebudeš toho litovat nikdy:
buď bdělý vždy,
však ne přebdělý.
Nejbdělejší při pití buď
a s ženou přítele,
a za třetí: nedej se
zlodějem přelstít.
Title: Nepozorný následník
Post by: Banana Brannigan on 23. Apr 2019, 17:29
Nepozorný následník (5152 BBY)

Když bylo Baccovu synovcovi Shakkovi osmnáct a jeho rodiče pořád věřili, že se jednou stane náčelníkem Rwookrrorro, snažili se mu vštípit tři důležité zásady.
Předně aby moc nepil, nebo se při tom pití aspoň hlídal. Nebylo by přeci vhodné, aby měl vládce nějaký ten rozverný škraloup, čímž se dostáváme k zásadě druhé: že když už má potřebu stýkat se s ženami svých přátel, má si dávat majzla, aby ho nikdo neviděl. Tak se snažil.
Na zásadu třetí, aby si dával bacha na kapsáře, mu díky tomu nezbývalo dost pozornosti, a tak ho Mammakuna o hodinky a drobné obrala hned několikrát.

Fandom: Star Wars
Title: Loupežnická lemmata
Post by: Champbacca on 24. Apr 2019, 12:07
Loupežnická lemmata

Už od dětství mu matka kladla na srdce, aby si dával pozor na pití piva a nepřeháněl to s ním. Co by pak byl za loupežníka, kdyby pořád jenom ležel na kanapi s hadrem přes čelo, že?
Otec mu rovněž od útlého věku kladl na srdce, že se nikdy nesmí nechat přechytračit zlodějem. Co by pak byl za loupežníka, kdyby podlehl konkurenci, že?
A zahořklý strýček přispěl svou troškou do mlýna doporučením, aby si hlídal svou manželku a nepouštěl ji nikam s kamarádem.
Trochu ironicky to pak byl právě Sarkafarcca, kdo často opíjel, okrádal a o ženy připravoval jiné chlupáče.

Fandom: Star Wars
Title: Sraz spolužáků
Post by: Simbacca on 24. Apr 2019, 14:42
Sraz spolužáků (1995)

Ač měl Fróði irské kořeny, alkoholu nikdy moc neholdoval a neměl tedy příliš odhad, kolik toho snese.
Na ponorce to problém nebyl, tam se pil pomerančový džus proti kurdějím, nanejvýš s trochou vodky proti zimě, ale na srazu bývalých studentů z Bradavic už jo. Zjištění, že jsou mnozí ze spolužáků ženatí, ho totiž nezaujalo zdaleka tolik jako fakt, že jsou mnohé ze spolužaček stále nadmíru atraktivní, a po pár pivech ho ani moc nezajímalo, že jejich muže zná a jsou přítomni také.
To, že se ráno probudil vedle dopravního kuželu a bez peněženky, tak vlastně byla ta méně trapná varianta.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Čest zlodějova
Post by: Kara Melka on 24. Apr 2019, 19:17
Čest zlodějova

Damjan kolem sebe neměl příliš lidí, na kterých mu skutečně záleželo, které měl opravdu rád, ale Kayla mezi ně rozhodně patřila. Stačilo pár setkání s touhle svéráznou čarodějkou, aby mu tak nějak přirostla k srdci. Reginald si konečně našel pořádnou ženskou, myslel si pobaveně.
Brzy se ukázalo, že i splávek má Kayla slušný, a když spolu jednoho večera seděli na farmě u stolu a popíjeli, skoro Damjana dokázala přepít, což nebylo nic jednoduchého. A přestože by za jiných okolností po Kayle Damjan možná házel očkem, teď se i navzdory alkoholu držel zpět; byl ženatý a odmítal lézt do zelí kamarádovi.

Fandom: Zaklínač rpg