Star Wars: Eclipse

RS sekce => S drabblem na věčné časy => Topic started by: Banana Brannigan on 29. Jun 2019, 21:41

Title: Téma číslo 2617 (30. 6. 2019) - Dva na tragédii
Post by: Banana Brannigan on 29. Jun 2019, 21:41
Jeden člověk je potřeba na sepsání drabblu, Dva na tragédii.
Title: Když se to sečte
Post by: Bezzubka on 30. Jun 2019, 09:57
Když se to sečte (navazuje na Podlaha zachráněna (http://ecliptica.4fan.cz/index.php?topic=3196.msg19504#msg19504)

Po Rickyho včasném zásahu popadla Teresa kyblík a zmizela s ním v koupelně, zatímco Ricky se opřel o dveře a trousil škodolibé poznámky. Ty ho ale po chvíli přešly, když se zpoza dveří začaly ozývat spíš plačtivé zvuky.
„Prosím tě, co blbneš?“ podivil se nevěřícně. „Se stává každýmu, že to přežene, to není přece žádná tragédie. To přejde a jsme tu na to dva, tak jestli třeba potřebuješ podržet vlasy…“ nabídl se Ricky ochotně, protože co by přece pro svou drahou neudělal.
Ovšem netrvalo dlouho a křísit potřeboval spíš on, když se z koupelny ozvalo zakvílení „ale brzo budeme tři!“

Fandom: Felix Felicis!
Title: Extrémní ničivost
Post by: Kara Melka on 30. Jun 2019, 21:32
Extrémní ničivost

V bradavické sborovně se dlouhé roky vedla diskuze o tom, kolik studentů je zapotřebí ke vzniku naprosté tragédie. Byl to mezi profesory známý interní vtip, jehož odpověď se měnila s tím, jak se měnily jednotlivé ročníky.
Profesor Martínez se však nejednou setkal se zkušeností, že k naprosté tragédii bohatě stačí jeden student, jenž trpí antitalentem na lektvary; kotlíky při hodinách vybuchovaly jedna báseň. A když se sešla v jedné lavici dvojice s těžkým antitalentem, většinou byl zázrak, když nevybouchla celá škola.
„No, aspoň jste na ten úklid dva,“ chlácholil dva katastrofiky, když jednoho letního odpoledne opouštěl naprosto zdemolovanou učebnu lektvarů.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Mizérie matchmakingu
Post by: Simbacca on 30. Jun 2019, 22:45
Mizérie matchmakingu (1986)

O tom, že má Fróði poměrně rád trávení času ve dvou, se všeobecně vědělo. Taky se ale vědělo, že stejně tak tráví čas rád ještě ve více lidech a že na některé druhy zábavy ho zas tak neužije.
Když tedy v jedné soutěži vyhrál dva lístky na Hamleta v Glóbu, našla se spousta takových, co je zajímalo, jak s nimi naloží. Včetně jeho samotného. Ostatně vybrat ze všech těch dobrých kamarádek jednu, co by na to mohla jít s ním, to znělo jako nelehký úkol.
Nakonec to elegantně vyřešil tak, že je dal Montymu s Asbjornem, a šel si zaplavat.

Fandom: Felix Felicis!
Title: Protipárové pomluvy
Post by: Banana Brannigan on 30. Jun 2019, 23:44
Protipárové pomluvy (1 ABY)

[„Jak jde panna s panicem, je z toho dycky malér!“] říkávala Farfalla, zejména od chvíle, kdy dostala pozvánku na svatbu svého pravnuka s nevinnou diplomatickou dceruškou. Byla totiž toho názoru, že je vhodné to připomenout, a relevantní to vlastně docela bylo. Zmínila se o tom dokonce i před svým vnukem, který o tom něco málo věděl a kterého to přesto zajímalo míň než cokoliv jiného z jejích úst.
[„Bez obav, babi, to nebude tak tragický,“] opáčil nonšalantně, [„on byl Simbacca na škole velkej borec a ojel tam, co se jen dalo.“]
Sice to nebyla pravda, ale umlčelo ji to spolehlivě.

Fandom: Star Wars
Title: Démonizace dvojic
Post by: Champbacca on 30. Jun 2019, 23:51
Démonizace dvojic (30 BBY)

Dříve nebo později se na to zeptal každý padawan, Jessicu nevyjímaje. A Champbacca tak musel vysvětlovat, proč jsou Jediové odrazováni od párování téměř jakéhokoliv druhu.
[„No, protože dvojice jsou mnohem náchylnější na výkyvy emocí, které by mohly vést k temné straně. Vezmi si, jak jsi labilní teď, a to ani chlapa nemáš.“] Chtěla se urazit, ale zavčas si uvědomila, že přesně to chtěl. A že jakkoliv rád rebeloval, tohle uznává taky.
[„Možná kdyby sis našla holku, tak by ti to prošlo,“] usmál se nakonec, aby to odlehčil.
Ovšem když na to o pár let později fakt došlo, moc se nesmál.

Fandom: Star Wars