Author Topic: Bonus číslo 508 (21. 3. 2024) - Rodney  (Read 358 times)

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 906
  • Relic of the Past
    • View Profile
Bonus číslo 508 (21. 3. 2024) - Rodney
« on: 19. Mar 2024, 15:58 »
Drabble pro tento den v duchu člověka na jehož počest je kritérium vybrané, musí být komplikovaný jako DR. McKay sám. Podmínkou dnešního je tedy nenapsat obyčejný nebo double, ale rovnou pentadrabble, tedy literární těleso o celkem (a tedy i přesně) 500 slovech. Samotné téma je libovolné.
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 906
  • Relic of the Past
    • View Profile
Skok do neznáma
« Reply #1 on: 21. Mar 2024, 20:10 »
Skok do neznáma

"Už máme výsledky scanu? zeptal se kapitán Royce.
Zbytek můstku byl podezřele ticho tak dlouho, než se kapitán se svého křesla otočil na svůj můstek.
"Takže? Nebudu se ptát dvakrát. Co to sakra vidíme?" zeptal se znovu tentokrát výrazně důrazněji.
"Kapitáne, to..." snažila se ze sebe něco kloudného vymáčknout první důstojnice Ayala Smith.
"Sakra ženská, tohle je průser, potřebuju vědět na co se to díváme!" ztratil nervy kapitán. Soubor nešťastných náhod z nějakého důvodu selhávajících výpočtů (byť byly správně) nahlodal i bývalého chladnokrevně smýšlejícího velitele vzdušných jednotek.
"Nic tam není kapitáne." vložil se do hovoru velitel zbraňových systémů Corvin.
"Jak tam sakra nikdo není?" ztrácel dál nervy Royce.
"Podle scanu je na povrchu planety méně než sedmnáct tisíc lidských záznamů." dodal poněkud nervózně, sám se pořád vyrovnávající se s tím, co takové výsledky planetárního scanu znamenají.
"Jak méně než sedmnáct tisíc? Kam jste ten scanner zaměřil?" naléhal kapitán.
"Nezaměřil. To je na celém povrchu Země. Může tam být lehká odchylka a někdo může být ve stíněných prostorech." snažil se vysvětlit výsledky velitel Corvin.
Kapitán jen seděl bez hnutí v křesle a vyrovnával se s několikátou nepříjemnou novinou v relativně krátké době. Zbytek posádky na můstku bedlivě pozoroval, co bude jejich velitel dělat. Nebylo příliš těžké si sám interpretovat výsledky planetárního scanu. Po celém můstku probíhaly data o okolním prostoru a nejbližších tělesech okolo lodi UNS Lightbringer. Selhání senzorů nebylo možné a tak se všichni na lodi vyrovnávali s realitou toho, co to znamená. Kapitán nesl tuhle novinu asi nejhůře. Dekorovaný voják, jehož mise s experimentální lodí, první svého druhu, Lightbringer, mela být zakončením jeho dlouhé kariéry. Chtěl se zapsat do historie a rozšířit obzory vesmírným dobyvatelům ze Země. Deset let se na tuhle misi připravoval, účastnil se všech větší testů pohonné jednotky založené na Gliz-Heissenovu Teorému. Přesto když došlo na samotnou misi, nic nešlo podle plánu.

Jejich skok k Gliese 667 Cc proběhl úspěšně a jim se podařilo vzdálenost 1291,6 světelných let překonat za 211 palubních dní. Bylo trochu znepokojivé, že podle výpočtů na místě měli být přesně za 180 dní, nikdo z nich si ovšem tuto odchylku nebyl schopný vysvětlit. Co náladu ještě více zhoršilo byl fakt, že cesta zpět trvala ještě o dalších 21 dní déle. A nikdo z nich ani pro toto neměl vysvětlení. Když odpojili přehřívající se FTL pohonnou jednotku a zpomalili nad Marsem. Jejich senzory začaly ukazovat podivné věci. Asi muselo dojít k poškození cestou. Royce si jiné vysvětlení nepřipouštěl.

Teď ovšem scan planety ukazoval podobně nesmyslné data. Přeci se 9 a půl miliard lidí jen tak nesbalí a nezmizí. Sakra proč tu nic nedává smysl.
"Pane Weathere, nasměrujte nás k loděnici. Zkusíme tomu blázinci přijít na... " zastavil se v půlce věty, zatímco se otáčel zpět k hlavnímu výhledu z můstku. Do výhledu se, jak se loď srovnávala s náklonem země, dostávaly obrovské trosky levitující nad severní polokoulí Země. Už tak špatný den se najednou proměnil v nepředstavitelně špatný. A to je ta nejhorší novina ještě teprve čekala na samotném povrchu jejich domovské planety.         

Fandom: To touch the stars 
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8548
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Komplikace na Cato
« Reply #2 on: 21. Mar 2024, 21:42 »
Komplikace na Cato

Měla to být úplně jednoduchá mise, ale jaksi se to zkomplikovalo.
Když padawan Champbacca a jeho mistr Koro Koon vyráželi z Coruscantu na Cato Neimoidia, měli docela jednoduchý plán. Prostě budou předstírat, že tam přiletěli koupit jedno k Síle citlivé děcko, o kterém mluvilo dávné proroctví, a protože už na to měli všechny potřebné papíry i kufr kreditů, tak nemělo být až tak složité se ze školky na pár chvil vzdálit a věnovat se skutečnému cíli jejich mise, pátrání po zdroji chromadrinu. Tahle nová droga se totiž začala čím dál častěji objevovat v bytech coruscantské smetánky a nikdo pořádně nevěděl, odkud je, natož aby mohl říct, že kromě těch očividných zdravotních benefitů nemá taky nějakou brutální, ale taktně zamlčenou slabinu. Jinými slovy letěli na Cato Neimoidia navštívit školku, při té příležitosti najít zdroj podivného léčiva a vesměs v klidu požádat jejího výrobce, jestli by laskavě nebyl od té dobroty a nenechal ho zapsat k řádným klinickým testům, aby se to mohlo prodávat oficiálně. Protože to skoro vypadalo, že na to prostě spíš zapomněl než že by chtěl chromadrin primárně prodávat jako drogu, což s sebou samozřejmě přinášelo celou řadu nevýhod. A že z prodeje nemusel platit daně, to za všechna ta rizika dle jejich soudu fakt nestálo.
Pravda byla taková, že královna Ixilla na nic nezapomněla a těch pár kreditů ušetřených nedaněním netestované látky jí za to stálo prostě proto, že rizika šikovně hodila na své hostitele, Neimoidiany. Jak tedy asi mohla zareagovat na dva vlezlé Jedie, jakmile ji ve sklepě pod nemocnicí našli a zkoušeli to s ní po dobrém? No, to je právě ta komplikace, to v tuhle chvíli ještě nevíme. Příspěvek, ve kterém by se tahle mise odehrála, totiž ještě není dopsaný a jen tak se asi dopsání ani nedočká. Proč, neptá se doslova vůbec nikdo?
Protože ta záminka, pod jakou se dva Jediové vydali na Cato Neimoidia, nebyla kanonicky úplně dobře prozkoumaná, respektive existovalo několik názorů na to, jak vlastně Jediové testovali citlivost dětí k Síle. A i když se autor rozhodl si jít vlastní cestou a nějak to rozseknout, krátce poté, co se jeho hrdinové dostali do vlastních prostor školky, si pustil novou sérii Bad Batch a tam zaslechl termín M-count. Což mohl být vzhledem ke kontextu jen a jedině midichlorian count, tedy něco, co se jeho tématu inherentně dotýkalo a co mělo potenciál mu do toho hodit vidle, jako se to ostatně už párkrát stalo. A hodlal to riskovat? No to kurva ani náhodou. To radši počká, než aby se v posledním díle dozvěděl, že se hustota midichlorianů v krvi měří úplně jinak než si vymyslel, nebo že to dokonce Jediové vůbec neuměli. Protože vzhledem ke stavu kánonu by ho asi vůbec nepřekvapilo, kdyby se nějaká taková věc fakt stala a tvůrci seriálu to sice vlastně taky svým způsobem rozsekli, ale nějak úplně jinak, než by se jemu hodilo. A než to přepisovat od začátku a vymýšlet něco jiného, to to radši fakt odloží do šuplíku a počká si.
Inu, uvidíme za pár měsíců.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6291
  • The Progeny
    • View Profile
Úmornost úkolů
« Reply #3 on: 21. Mar 2024, 23:25 »
Úmornost úkolů

Jestli Fróði něco fakt nesnášel, byly to domácí úlohy s daným minimálním počtem slov. Jako by nestačilo, že musí psát kraviny, ještě je musel natahovat a každou blbost rozepsat na dvě tři věty, aby vyšel. Jednoho dne se na toto téma bavili s Flannem a z toho vypadlo jedno docela elegantní řešení.
„Bude to někdo číst?“ zeptal se.
„O tom silně pochybuju,“ odvětil Frodo.
„Tak tam narvi lorem ipsum, ne?“ navrhl bystrozor, ne snad že by to někdy sám dělal.
„To je nějaká nemoc?“ nechápal Frodo.
„To je takovej vzorovej text, vypadá jako latina, ale není to latina. Piš si. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis ante orci, molestie vitae vehicula venenatis, tincidunt ac pede. Nullam at arcu a est sollicitudin euismod. Aenean vel massa quis mauris vehicula lacinia. Etiam ligula pede, sagittis quis, interdum ultricies, scelerisque eu. Mauris metus. Donec iaculis gravida nulla. Fusce wisi. Suspendisse nisl. Mauris tincidunt sem sed arcu. Pellentesque pretium lectus id turpis.
Etiam sapien elit, consequat eget, tristique non, venenatis quis, ante. Phasellus rhoncus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Nulla quis diam. Nullam justo enim, consectetuer nec, ullamcorper ac, vestibulum in, elit. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit. Cras elementum. Aenean placerat. Aenean vel massa quis mauris vehicula lacinia. Integer vulputate sem a nibh rutrum consequat. Ut tempus purus at lorem. Mauris metus. Aenean placerat. Nullam faucibus mi quis velit. Nunc dapibus tortor vel mi dapibus sollicitudin. Nullam sapien sem, ornare ac, nonummy non, lobortis a enim. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Proin pede metus, vulputate nec, fermentum fringilla, vehicula vitae, justo.
Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nulla quis diam. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Nullam justo enim, consectetuer nec, ullamcorper ac, vestibulum in, elit. Mauris metus. Nulla pulvinar eleifend sem. Nulla turpis magna, cursus sit amet, suscipit a, interdum id, felis. Duis ante orci, molestie vitae vehicula venenatis, tincidunt ac pede. Nulla turpis magna, cursus sit amet, suscipit a, interdum id, felis. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Vivamus porttitor turpis ac leo. Fusce nibh. Etiam bibendum elit eget erat. Nullam rhoncus aliquam metus. Duis bibendum, lectus ut viverra rhoncus, dolor nunc faucibus libero, eget facilisis enim ipsum id lacus. Nunc tincidunt ante vitae massa. Etiam commodo dui eget wisi. Etiam posuere lacus quis dolor. Sed convallis magna eu sem.“
„Fíha, to je super, a zní to učeně,“ řekl Frodo. „Můžeš mi to pro jistotu zopakovat?“
No, a bylo to. A jako bonus si tím ověřil, že to fakt nikdy nikdo nečte.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4371
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Inteligentní inženýr
« Reply #4 on: 21. Mar 2024, 23:43 »
Inteligentní inženýr

Fabian Monetti se narodil roku 24 BBY na Nakatomi, a to sice do bohaté rodiny, ovšem bez garantovaného příjmu, pokud by náhodou chtěl v dospělosti být línou lemrou. Rodiče ho už odmalička vedli k tomu, aby si našel nějaké slušné, společnosti prospěšné povolání, a protože si jako malý rád hrál s vláčky, technický směr byl jasnou volbou. Díky své inteligenci ještě před zničením Hvězdy smrti úspěšně ukončil celou řadu škol technického rázu a měl ještě lepší výsledky než jeho o dva roky starší sestra. S tou si po celou dobu studia dopisoval a jejich přátelské hecování způsobilo rychlejší dokončení nejednoho školního projektu.
V roce 2 BBY byl už jako promovaný inženýr přidělen na Götterdämmerung a navzdory nízkému věku byl již v polovině následujícího roku admirálkou Engels jmenován šéfinženýrem. Ta ho po prověření zapojila do svých plánů a on si nechal implantovat inhibiční čip, který mu bránil ve vyzrazení operace. Pozicí se samozřejmě pochlubil doma a sestře o ní napsal hned dvakrát, přítomnost čipu ve své hlavě by neprozradil ani kdyby mu to ten čip dovolil. Na lodi sloužil příkladně, dál se vzdělával a těšil se na dobu, kdy bude Impériu místo šíleného Císaře vládnout někdo kompetentní, osvícený a třeba i reprezentativní.
Když byla loď během pobytu na oběžné dráze Kashyyyku napadena chromovanou lodí beze zbraní, přišlo mu to úsměvné, ale když z ní pak začaly na trup křižníku padat pyrogelové hlavice, byl rád, že je dostatečně hluboko pod pláštěm a neshořela mu ani kajuta.
Během oprav, které si tento podivný incident vyžádal, pracoval v suchém doku na Kuatu nejen na prevenci případného budoucího požáru lodi, ale také na způsobu, jak vyřadit komunikační prostředky Inkvizice v soustavě Urma, protože Frau Engels ji plánovala napadnout a nechtěla, aby o tom někdo podal zprávu Impériu. Měl rozjetých hned několik prototypů, z nichž žádný ale nefungoval ani v rámci simulací, a když ho pak s jedním funkčním předběhla šmucka bez dodělané střední školy, málem spáchal sebevraždu. Po celou dobu instalace zařízení byl značně skeptický, ale když zjistil, že GSPOT funguje, samým překvapením se Bananě omluvil a po bitvě o Karafuto, kdy poctivě dohlížel na chod nejen rušičky, ale celé lodí, jí dokonce nabídl práci ve své strojovně. To, že odmítla, pochopil, ale považoval to za ztrátu jak pro svoji strojovnu, tak obecně pro operaci Valkýra.
Až do dubna roku 1 ABY nebyla loď nasazena v žádné bojové operaci, a tak se Fabian pouze staral o její bezproblémový chod a připravoval se na finalizaci plánu na zatočení s Císařem a Vaderem. Rovněž se pokoušel naverbovat do operace Valkýra svou sestru, ovšem jeho jemné korespondenční náznaky nepochopila a on v domnění, že není kam spěchat, netlačil na pilu.
K jejich smůle však operaci potopila Carke, Frau byla po návratu na Coruscant zatčena a Fabian stihl před následnou razií tak tak sabotovat generátor GSPOTu a zároveň nenávratně přemazat plány uložené v centrálním počítači, aby nic z toho nepadlo do rukou císařských loajalistů.
Aby předešel zatčení, výslechu a popravě, ještě před příchodem vojáků se s klidným svědomím zastřelil.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: