Author Topic: Téma číslo 1003 (25. 1. 2015) - Y u no?  (Read 1380 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 1003 (25. 1. 2015) - Y u no?
« on: 24. Jan 2015, 19:57 »
Ppl, y u no write more drabbles?

[„If you can't beat them, eat them.“]

Blueberry Lady

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
    • Dreaming garden
Rozhřešení
« Reply #1 on: 25. Jan 2015, 00:32 »
Rozhřešení

Mnozí jsou zproštěni nejistot všech. Proč ne ty? Lidé, co jsou si se vším jistí, jsou podezřelí.
S radostí konají života běh. Proč ne ty? Připadá vám, že spratků běhá okolo málo?
Mnozí vrátili se ztraceni zpět. Proč ne ty? Nikdo mě zpět nepozval.
Od Otce s milostí přijati byli hned. Proč ne ty? Můj otec je kretén. Já to vím, vy to víte. Jaké pak milostivé vítání.
Mnozí unikli z bran smrti zlé. Proč ne ty? Přes všechno co říkáte, já ještě nejsem mrtvý ne?
Mnozí v Ježíši šťastni jsou. Proč ne ty? Protože nejšťastnější jsem v Karlovi. Amen.

Fandom: originální/Bible
"Tam jistě žijí lidé. Půjdu se k nim podívat a sežeru je."

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
To mi hlava nebere
« Reply #2 on: 25. Jan 2015, 21:15 »
To mi hlava nebere (4 BBY)

Někdy zachraňování životů nešlo tak, jak by si jeden představil. Teda nemluvíme o tom procesu záchrany, ale spíš o následovné děkovačce. To byla ta část, kterou měl Chlouppek moc moc rád, protože mu někdo cizí hladil jeho usměvavé a chlupaťoučké ego a vůbec to byl mňam mňam pocit.
Nyní byl ale docela překvapený tím, že po záchraně nebyl zahrnut mořem lichotek a díků, ale dostal se do salvy výčitek. Záchrana se totiž neobešla bez použití Síly a panna v nesnázích nechápala, jak to, že už dávno nesvrhnul Impérium a místo toho ji vzal po záchraně na zmrzlinu. Jo, vlastně. Proč?

Fandom: Star Wars

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Agresivní aritmetik
« Reply #3 on: 25. Jan 2015, 22:35 »
Agresivní aritmetik (22 BBY)

Neva samozřejmě nečekal, že bude mít na matematiku talent každý člen kuriózní akademie ještě kurióznějších uživatelů Síly, ale tohle bylo fakt moc.
Nechtěl po ní nic složitého. Derivace, integrály, vektory, vůbec, vždyť to nedovedla pomalu ani vyslovit. Ale byl toho soudu, že bez sčítání a odčítání se prostě neobejde ani binární nakladač, a prostě to s ní zkoušel. Takže kdokoliv, kdo šel náhodou kolem, mohl slyšet například následující zvolání:
„Hezké, ale špatně.“
„Tak tohle je ale úúúúplně blbě.“
„Proč si to nedáš pod sebe, jak jsem říkal?“
„Já nevím, jak někdo nemůže tak jednoduchou věc pochopit!“
Jo, Keisell byla dáreček.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Laskavý laik
« Reply #4 on: 25. Jan 2015, 23:35 »
Laskavý laik (3321)

„Proč? Proč kurva nefunguješ, zmetku zatracená?“ vztekal se člověk, který se vztekal dost často, ale málokdy dlouho. Alko Naftalen totiž patřil k těm technikům, co dokázali čistý vztek z nefunkčního krámu usměrnit svým nezměrným intelektem a výslednou kreativní smršť nasměrovat tak, aby nefunkční krám několika ranami kladivem opravila.
Teď však marně třískal do všech spojů a matně nadával, neboť ta zatracená inverzní lednička prostě odmítala fungovat.
Naštěstí šel kolem debil.
„Máš tady uzel,“ pravil kolemjdoucí Nanuq bezelstně, ukázal na šňůru ke zdroji a Alka ani tak nesrala ta zjevná naivita, jako spíš fakt, že po rozmotání to najednou fungovat začalo.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Marshmolko

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Y u no punch, boy?!
« Reply #5 on: 25. Jan 2015, 23:38 »
Y u no punch, boy?!

Grace si raz čítala v klubovni, keď sa znenazdajky opäť stala svedkom jednej z mnohopočetných scénok, pri ktorých Taren šikanoval Michaela. Spočiatku sa ako vždy tvárila, že to nevidí a len si nad tým pohoršene povzdychla, no keď Michael zasa skončil na dlažbe, otrávene odložila knihu a prešla k tým dvom. „Prečo mu to nevrátiš? Si vyšší, máš na to!“ rozhorčovala sa ona, ostrieľaná tromi staršími súrodencami, a dôrazne na Michaela pozrela. „Pozri, takto!“ zvolala, a potom sa otočila k Tarenovi, ktorý sa len posmešne šklebil. Ten úškľabok mu z tváre rýchlo zmizol, keď zaškúlil na päsť medzi svojimi očami.

Fandom: Felix Felicis
Don't Eat the Marshmallow!

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Prefektova autorita
« Reply #6 on: 25. Jan 2015, 23:40 »
Prefektova autorita

To byl takhle konec školního roku devatenáct set sedmdesát pět až šest, závěrečná slavnost. Zmijozel nic nevyhrál, takže přirozeně nebylo co slavit, ale bylo omluvitelné, šel-li se člověk do Síně pouze nacpat.
Letos to nebylo nijak akční; nikdo nevyznával Greyburnovi lásku, nikdo nebyl v růžovém, prostě až moc normální na bradavické standardy. Ne že by tedy Patricka překvapilo, když Jane vytáhla hůlku a neúspěšně se pokusila přeměnit Darrela v králíka, ale přesto ho dokonale vyvedlo z míry, že se o to pokusila nejen v přítomnosti svého prefekta, ale dokonce jako součást konverzaci s ním.
Svou frustraci dokázal vyjádřit pouze gestem.

Fandom: Felix felicis
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

 

Další pískoviště: