Author Topic: Téma číslo 1041 (4. 3. 2015) - Ty pradávná, ty volná  (Read 1347 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6291
  • The Progeny
    • View Profile
A hurá do Švédska, kde si zakládají na jiných hodnotách a Ty pradávná, ty volná považují za kompliment...
[„If you can't beat them, eat them.“]

Mechanický lemur

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Nebeská
« Reply #1 on: 04. Mar 2015, 15:33 »
Nebeská

Byla osamělejší než nejstarší vraky roztroušené po vesmíru. Dáma nalepila čelo na plazmovou bariéru a vedle položila dlaň. Prsty se obtiskly a vypadalo to, jako kdyby pradávnou vesmírnou velrybu dokázala uchopit do ruky, jenže ve skutečnosti byl tenhle nesmírně objemný organismus ještě gigantičtější než vesmírné želvy. Míjel měsíce i trosky satelitů, neviditelné a titěrné. Někdy nesl světy, aniž o tom věděl, bloumal nekonečnem... a hledal své stádo stejně bledých, starodávných a meteory zvrásněných soukmenovců. Jen zřídkakdy je mohl člověk spatřit.
Dáma si přitáhla rozkládací židli, do martini vhodila olivku napíchnutou na špejli a spustila gramofonovou desku. Výhled to byl skvostný.

Fandom: Twisted Future

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6291
  • The Progeny
    • View Profile
Poslední pápá
« Reply #2 on: 04. Mar 2015, 16:33 »
Poslední pápá

„Budeš mi chybět,“ ozývalo se z jednoho pokoje v motorestu U Magora, a kolemjdoucí Šáhlá Sharon nastražila uši. Jako majitelka tohoto zařízení přeci potřebovala vědět, s kým se to její děvče loučí a jestli bude potřebovat louh a motyku.
„Měla jsem tě ze všech nejradši, ale teď už jsi mi volná, víš? Navíc tě ani nemůžu věnovat někomu jinému, protože jsi tak stará a jetá, že už si ani nepamatuju, kde jsem tě vlastně koupila.“
V tu ránu Sharon došlo, že se Veverka po tom nedávném zmenšení prsou, aby se víc líbila vojákům a kněžím, loučí se svou starou podprsenkou.

Fandom: Borderlands
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8548
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Silová senilita
« Reply #3 on: 04. Mar 2015, 17:47 »
Silová senilita (65 BBY)

Padawan Champbacca odhazoval kameny, nadával jak špaček a doufal, že brzo narazí na dveře do té blbé svatyně. Na Chandrillu se těšil, ale to ještě nevěděl, že ho mistr pošle do jakýchsi podzemních kobek, aby tam našel nějaký...
„Smrtelníče!“ zařvalo na něj cosi dírou mezi kameny a když se tam podíval, viděl ducha. Beztvarého, bleděmodrého, zjevně zdejšího.
[„Věci?“] kontroval.
„Jsem nesmrtelná inteligence, nezměrná, všemocná a pradávná, pozůstatek zpráchnivělého pozemského těla padlého rytíře...“
[„A co děláš v týhle díře?“] přerušil ji.
„Co tím myslíš?“
[„No, když jsi taková borka, proč se nepřeneseš na nějaký lepší místo?“]
„To... to mě nikdy nenapadlo.“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Noční dostaveníčko
« Reply #4 on: 04. Mar 2015, 22:52 »
Noční dostaveníčko

V Bradavicích bylo mnoho zdí. Všechny byly zcela unikátní a všechny krásné, nicméně nejkrásnější byla ta, která se nacházela ve sklepení v jednom výklenku, kde nějakým nedopatřením chyběla socha.
Byla v ní jedna cihla, přibližně ve výšce devadesáti centimetrů (tedy dokonalé výše k pozorování v sedě). Ta cihla se viklala.
Tam chodila po nocích Ariana, celé hodiny tam vysedávala, nechala svůj život mámit tím rozviklaným kusem zděného zrcadla z Erisedu; nikdy nebyla vyrušena, protože ať už šel kolem kdokoliv, když zaslechl horečně šeptané "ty pradávná, ty volná", jak Ariana cihlu fascinovaně vzývala, nenašel nikdy odvahu se do onoho výklenku podívat.

Fandom: Felix felicis
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Třeba chřipka
« Reply #5 on: 04. Mar 2015, 22:59 »
Třeba chřipka (21 BBY)

Bylo to podezřelé, že v tom podzemním komplexu, ve kterém šmejdili, ještě stále fungovala silová pole a všechny bezpečnostní prvky. Mohl za to generátor, který získával energii z podzemních termálních pramenů.
K tomu, aby se dostali až do samotného srdce labyrintu bylo nejjednodušší vyřadit generátor z provozu, což také udělali a po nalezení galaktické mapy se zaznamenanými souřadnicemi, které mohli stát za to, toto místo opustili a už nikdy se nevrátili.
A protože v tom byli nový, tak si ani neuvědomili, že to byla laboratoř na tvorbu virů a nemocí, které tam stovky let byly uzavřené a teď mohli ven.

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: