Author Topic: Téma číslo 1042 (5. 3. 2015) - Královský pozdrav  (Read 2071 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6202
  • The Progeny
    • View Profile
V Saúdské Arábii se s tím neserou a mají místo hymny Královský pozdrav.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6202
  • The Progeny
    • View Profile
Mimoň z Mrzimoru
« Reply #1 on: 04. Mar 2015, 18:34 »
Mimoň z Mrzimoru (1973)

Ačkoliv se děti v Bradavicích učily kouzlit, neznamená to, že tam nechodilo pár... pomalejších exemplářů. A řeč tentokrát nebude o Marion ani o Melody, nýbrž o jiné dívce z Mrzimoru.
„Čau,“ pozdravil ji Flann před učebnou lektvarů, protože už si ji pamatoval z minula a předminula, a otevřel učebnici, aby se do začátku hodiny zabavil.
„Ahoj, já jsem Jiley,“ představila se, stejně jako minule a předminule.
„A já jsem švédskej král,“ utrousil ironičtěji, než zamýšlel, a její jásání, že ji pozdravil sám král, ho trochu zmátlo.
Když se pak oba nachomýtli k tomu rozsypanému brnění, už zase si ho nepamatovala...

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Hoď kamenem, kdož jsi bez viny
« Reply #2 on: 04. Mar 2015, 23:23 »
Hoď kamenem, kdož jsi bez viny (srpen 1977)

Jonathan Cayden kráčel zamračen k Děravému kotli. Hledal svého syna, který měl včera sedmnáctiny a jaksi se zapomněl vrátit domů.
Měl původně v plánu se propašovat až na Příčnou - nebylo to třeba. Stačilo prostě otevřít dveře.
"Co to má znamenat?" optal se řezavým hlasem Patricka, který se spolu s dalšími adolescenty válel pod stolem. Jak se mu podařilo ho identifikovat bylo záhadou, neboť dotyčný měl zelené vlasy a jedno obočí ohořelé. K jeho probrání nakonec musel využít vodu.
"Co to má znamenat?!" zopakoval místo ranního pozdravu, když si byl jist, že ho syn vnímá.
Patrick mu beze slova pozvracel boty.

Fandom: Felix felicis
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8413
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zdravíme zazobance
« Reply #3 on: 05. Mar 2015, 18:05 »
Zdravíme zazobance (21 BBY)

„Za chvíli budeme míjet Toydarii,“ pronesla Joya nonšalantně a dál se věnovala navigačnímu počítači. Wookiee z vedlejšího křesla jenom zabručel a dál hledal v databankách něco na kocovinu, co se dá uvařit z věcí na palubě.
„Víš, že náš kamarád princ Shlokki byl včera korunován králem?“ pokračovala v rýpání. „Mohli bychom se stavit a pozdravit ho.“
Wookiee se zamyslel. Korunovace slibovala spoustu chlastu v otevřeném baru, ale Toydaria... mračna komárů, bahno, smradlavé řasy, nebezpečné plísně, améby velké jako kuřata, koktejl masožravého planktonu a nevábná voda kam až oko dohlédlo, prostě věci, z nichž se mu ježily chlupy.
[„Pošleme mu pohled.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: