Author Topic: Téma číslo 9 (9. 5. 2012) - Óda na konopí  (Read 2232 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 9 (9. 5. 2012) - Óda na konopí
« on: 08. May 2012, 10:34 »
Máme tu jedno takové vysmáte téma:

Óda na konopí

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8441
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Ewige Blumenkraft!
« Reply #1 on: 08. May 2012, 18:55 »
Ewige Blumenkraft!

„Konopí, ty kytko boží,
co bohyně dala nám,
plíce, žíly, srdce touží,
až zas plod tvůj ochutnám.
Kouzlo tvé se spustí zase,
čas poletí jinak nám,
někomu to hnusné zdá se,
já po tobě křídla mám,“ zpíval si Deus ve své hydroponické zahrádce na třetí palubě. Sem tam něco uštípl, místy přidal hnojivo, někdy musel sáhnout po radiačním insekticidu, ovšem všechno to dělal s naprostou oddaností a vášní. Pro skutečnost, že brzy dozraje první várka vyrostlá mimo prostor a čas, nemohl klidně spát.
„Žádný div, že nemáš ženskou,“ přejela ho kritickým pohledem právě materializovaná Eris, „ty jsi fakt strašný kretén.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Sagwen Aisling

  • Rytíř politická mrtvola
  • Le...
  • *
  • Posts: 316
  • Where should i put myself in use?
    • View Profile
Úroda
« Reply #2 on: 08. May 2012, 21:22 »
Úroda

"Áaa, fajčím ju na ranajky,
a fajčím ju na večeru,
a fajčím ju aj na obed,
hned je krajší svet.
Ked ju však idem fajčit len tak,
dám si jeden puk popredu," pohmkával si Erben prechádzajúc sa pomedzi stromčeky. Tu a tam sa naklonil a z plných plúc sa nadýchol vône z lístkov.
"Tákže, to by sme mali čosi na masti, trocha na varenie, jeden vršiačik pre prípadnú návštevu," a ostatné pre vlastnú spotrebu, pomyslel si pre seba a s potmehúdskym úsmevom sa otočil na odchod.
Tohtoročná úroda sa tradične vydarila, zase bude čo robiť celú zimu.. aj rok.

Fandom: Equilibrium
“He, who makes a beast out of himself, gets rid of the pain of being a man.” Samuel Johnson


Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6216
  • The Progeny
    • View Profile
Podroušená polemika
« Reply #3 on: 09. May 2012, 00:20 »
Podroušená polemika

[„Konopí, vážení a milí posluchači, je zbytečně démonizovaná rostlina,“] rozohnil se Champbacca a zaujal nacvičenou pózu, kterou tradičně používal při projevech všeho druhu. [„Názor veřejnosti na užívání marihuany je naprosto jednoznačně negativní, ale přiznejme si otevřeně, že neoprávněně. Že jsou narkotika problémem, to uznávám, prosím, a také netvrdím, že by měly být legalizované smrtyčky a podobně nebezpečné substance. Avšak proč zavrhovat i rostlinu, jejíž blahodárné účinky dalece předčí ty negativní? Zdá se mi až pokrytecké, že naše společnost, která se nezdráhá používat slibné, avšak neozkoušené technologie, není schopna uznat převažující výhody přírodního produktu, který...“]
[„Tati?“]
[„Co je?“]
[„Mluvíš se stromem.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Zahradníček
« Reply #4 on: 09. May 2012, 17:01 »
Zahradníček

„Travička, zelená, to je moje potěšení,
travička, zelená, to je moje-.“
„Ahoj, Rahme, co vyvádíš?“ přepadla Jessica togoriana při jeho práci a rozverné písničce. Zaléval malé nové zelené rostlinky a s láskyplnou péčí vytrhával plevel a hnojil jen ekologickým humusem.
„Zdravím, mistryně Karnis,“ oslovil ji způsobem, kterým ji i po výslovném zákazu říkal jen on a když si to uvědomil, sklopil omluvně zrak.
„Ty rostlinky ti dal Champie?“
„Ano, mistr Champbacca mi řekl, ať se k nim chovám, jak nejlépe umím. Jsou z toho prý skvělé léčivé masti a doplňky stravy.“
„Hehe, jasně, doplňky stravy… nechceš pomoc s tím zázrakem?“

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: