Author Topic: Téma číslo 11 (11. 5. 2012) - Šaman  (Read 2677 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 11 (11. 5. 2012) - Šaman
« on: 10. May 2012, 19:43 »
A další téma:

Šaman

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Šamanské pohostinství. Utini!
« Reply #1 on: 11. May 2012, 11:34 »
Šamanské pohostinství. Utini!

Seděli v menší, přírodně vytvořené jeskyni, a venku zuřila písečná bouře. I přes její rachot k nim pronikal děsivý řev nějakého obrovského, zřejmě legendami opředeného, predátora.
Tohle byl jejich druhý výlet na Tatooine a naštěstí pro oba si zatím Simba neuvědomoval, že se pak bude muset od toho dotěrného písku taky umýt. Teď však seděli s místním jawským šamanem a přijímali vše, co jim bylo nabídnuto. Játra, mozeček i srdce wompské krysy, zkvašené banthí mléko, trsy jeskyních hub a také šamanovu ambrozii, speciální druh plísně, která mu dovoluje komunikovat s duchy. Dýmka míru a jawa juice byly jen slastným zakončením.

Fandom: Star Wars

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Setkání suverénů
« Reply #2 on: 11. May 2012, 13:43 »
Setkání suverénů (cca 10 BBY, AU)

[„Mně se to nezdá,“] brumlal Champbacca a zarputile zaléval záhon zeleniny. [„Dvacet let se neukážeš, najednou vybafneš ze křoví, že ses učil od nějakého šamana, a chceš učit mě.“]
 „Zasloužíš si to jako málokdo,“ odvětil oslovovaný a trochu zmodral, což ale Wookiee bez očí nemohl postřehnout.
[„To jako budeme mluvit s duchy a tancem vyvolávat déšť?“]
„Oboje už děláš.“ Chlupáč se zastavil, otočil a chtěl svým starým přítelem začít třást, aby se probral a ideálně vysadil ty houby, které mu zjevně nedělají dobře. Chytil však jenom vzduch.
[„Fuj, jsem se lekl. Chceš mě zabít, Qui-Gone?“] Duch se usmál.
„Právě naopak.“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Cherchez le nègre
« Reply #3 on: 11. May 2012, 22:14 »
Cherchez le nègre

Nejdřív tomu odmítal věřit. Je přeci bůh, jak by ho mohla ovlivnit nějaká mrzká kletba sotva inteligentních pralesních lidí?
Když ale škytavka trvala druhý den, a to nejen ta jeho, ale i jeho podřízených, nedalo mu to a nastavil kurs zpátky na Ayiti.
Prošel mlhavým lesem na palouček, kde stála chýše, a hned mezi dveřmi se omlouval za svého debilního kolegu, který majiteli chýše ukradl vodní dýmku. A samozřejmě ji vrátil.
„Kámo,“ zazubil se černý voodoo šaman, „netušim, co povidáš, dáme brko.“
Do lodi se nevrátil dost dlouho na to, aby mezitím Alko ve ventilaci našel klíčící kolonii špenátu škytavkového.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Sagwen Aisling

  • Rytíř politická mrtvola
  • Le...
  • *
  • Posts: 316
  • Where should i put myself in use?
    • View Profile
Elixír lásky
« Reply #4 on: 12. May 2012, 00:20 »
Elixír lásky

Nevybavený biznis nás zasa zaviedol na Chrchl. Čakajúc na majstra som stála pred nejakým pajzlom, keď som si všimla jednoho Tintinna, chlpatej potkanej postavičky, trápiacej sa s vozíkom minimálne desaťnásobnej váhy.
Prišlo mi ho ľúto a tak sa prihovorila a pomohla mu naložiť do speedra jeho batožinu. Ukázalo sa, že tu práve zabalil obchodík s elixírmi a mastičkami, pretože „na Chrchli zákazníci očakávali iný obsah flaštičiek“.  Za odmenu som dostala zaručený „elixír lásky“, lebo vraj videl, že ho potrebujem. To, že po styku s jeho batožinou začala substancia prudko horieť, pretože som ho tou flaštičkou netrafila, bol problém iných „vzťahov“.

Fandom: Star Wars

P.S.: keďže neviem, ako na tom budem tento vikend a keďže som to očividne nestihol načas, počíta sa tento prispevok až v nedelu.
“He, who makes a beast out of himself, gets rid of the pain of being a man.” Samuel Johnson


 

Další pískoviště: