Author Topic: Téma číslo 1156 (27. 6. 2015) - Dračí roura  (Read 1135 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8413
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1156 (27. 6. 2015) - Dračí roura
« on: 26. Jun 2015, 00:00 »
Dračí roura je pro změnu v Kanadě a vyvěšuju ji takhle brzo proto, že ráno mizím na folklórní festival (jen se smějte) a k internetu se asi pořádně dostanu až v neděli. V sobotu snad téma vyvěsím včas, kdyby ne, samozřejmě je tu oranžový žolík.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6202
  • The Progeny
    • View Profile
Tyrannosaurova trubka
« Reply #1 on: 26. Jun 2015, 00:17 »
Tyrannosaurova trubka (1977)

Flann a Fróði se nadšeně vraceli z obchůzky dračí rezervace na jihu Islandu, mířili k přenášedlu a samozřejmě si vyměňovali dojmy.
„Tyjo, škoda že o tom nesmím říct mámě,“ soudil ten menší, ale tak trochu kecal.
„Myslíš, že ukecáme Finniana, aby nám nějakýho pořídil domů?“ nadhodil starší, i když si nebyl jist, jak moc je drak kompatibilní s oslem a ovcemi.
„Nějakýho menšího možná jo. Třeba takovýho toho s tou rourou, ten se mi moc líbil.“
„S rourou?“
„No, jak se tak coural v dálce a přeorával svah, asi kvůli kořínkům.“
„Ty vole, Fróði, po milion pátý, to byl traktor!“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8413
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dutý drak
« Reply #2 on: 26. Jun 2015, 00:31 »
Dutý drak

Na útesu kousek od vesnice seděli dva draci. Běžnému smrtelníkovi to tak možná nepřišlo, ale všechny ty skřeky, vrčení a občasné cvaknutí zubů se daly přeložit do lidské řeči zhruba takto:
„Dneska jsem povýšil,“ chlubil se hrůzák, „ještě včera mi říkal kapitáne Zabijáku, ale dneska, po tom střemhlavém letu, ze mě udělal majora.“
„Se máš,“ houkl hrombuben, „mně furt říká dračí rouro.“
„Rouro?“
„Jo. Ptal jsem se Bezzubky, co to je, a prej ta dutá kovová věc, co vede kouř z kamen.“
„To nechápu.“
„Já taky ne, ale Buben mi tak říká už skoro rok.“
„Jo počkej, nemyslíš spíš trubku?“

Fandom: Jak vycvičit draka
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Harry Potter a hrůzné potrubí
« Reply #3 on: 27. Jun 2015, 23:11 »
Harry Potter a hrůzné potrubí

To takhle zas dva nebelvíři měli sraz v Uršuliných umývárnách, aby probrali nějakou neplechotu - opět to vypadalo, že budou muset zachraňovat Bradavice.
"Co je to sakra za divný zvuky?" divil se Ron. Z odpadu se ozývaly skřeky, sténání, funění a praskání, jako by měla koupelna explodovat.
"Ále. Víš, jak Hagrida falešně obvinili... tak trochu mu hráblo, tvrdí, že když Salazar mohl chovat mazlíka v potrubí, tak on taky."
"Cože?!" zděsil se Ron.
"No," kývl brejloun a pohodil bradou k umyvadlu. "Já mu říkal, že se tam nevejde - ale on tam toho draka stejně narval, a teď ho nemůže dostat ven."

Fandom: HP AU
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4238
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zkratka do pekla
« Reply #4 on: 29. Jun 2015, 13:39 »
Zkratka do pekla (nedělní žolík)

To, že měl i Hutt Zorba ve svém bespinském paláci rancora, nemohlo překvapit snad nikoho, kdo kdy s nějakým tím huttským kriminálníkem jednal. Překvapením pak nebylo ani propadliště přímo před slimákovým trůnem, kterým mazlíčkovi ve sklepení shazoval všechny neoblíbené návštěvníky a sem tam nějakou tu hračku z řad otroků. Rozhodně však bylo hodně překvapivé, že se tomu potrubí mezi propadlištěm a rancoří slují říkalo dračí roura.
Vlastně to bylo úplně jednoduché, on tam původně opravdu sídlil drak, kraytský, ale to rancoří mládě, co mu tam jednou hodili na hraní, mělo fakt kuráž, ostré drápky a vzpříčilo se mu v krku.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: