Author Topic: Téma číslo 1257 (6. 10. 2015) - Má země  (Read 1398 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8541
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1257 (6. 10. 2015) - Má země
« on: 05. Oct 2015, 12:22 »
Máma má mísu, Má země má drabble.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6284
  • The Progeny
    • View Profile
Můj háj, můj hrad
« Reply #1 on: 05. Oct 2015, 12:49 »
Můj háj, můj hrad (1973)

Finnian nikdy neměl rád sportovní lovce, ale ten, co mu vlezl přímo do lesíka, mu zvedl mandle jako nikdo jiný.
„Čau kámo, neviděls tu lišku?“ zeptal se ho mírně opilým americkým přízvukem a mířil flintou kamsi mezi něj a centrální dub.
„Lišku?“ podivil se druid a varovně sevřel ruce v pěst.
„Takovou malou čubu, trefil jsem ji, ale ještě kamsi zdrhla.“
„Patrně do bezpečí.“
„To má chudák fousatá docela pech, když je celej tenhle ostrov jedno velký loviště, co?“
„V tom se právě pleteš, kámo,“ odvětil Finnian docela klidně, zlehka dupl a milého zlatého roztrhal na cucky šlahoun oživlého ostružiní.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8541
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Hyperdůležitá hlína
« Reply #2 on: 05. Oct 2015, 13:24 »
Hyperdůležitá hlína (1953)

Většina upírů klanu Tzimisce možná nevypadala pěkně, ale rozhodně nepostrádali jisté charisma a eleganci. Co ztráceli na lidskosti, to si vynahrazovali medovým hlasem, vrozený sadismus zase kompenzovali velkorysým vystupováním vůči hostům, vlastně nebylo těžké si uvědomit, proč patří k nejlepším politikům mezi rodnými.
Jenže pak tu byl L'Goll'lum. Upír přetvořený vlastní nepovedenou magií masa a kostí tak, že se ho jeho rodič zřekl. Upír, který pobíhal po svém sklepě sem a tam a radostně si pobrukoval „moje zemiška, moje hlíneška.“
Soused ho sice slyšel a zvěčnil ve slavné sáze, ale nedá se říct, že by mu to za to stálo.

Fandom: Equilibrium
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4354
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zvuky zvracející Zeltronky
« Reply #3 on: 05. Oct 2015, 15:22 »
Zvuky zvracející Zeltronky

„Vyprávěj mi o vodách svého světa, Bubo-Jille,“ škemrala Yaeta tak, jak ji to učili, a svůdně se plazila po jednom z mladších obchodních partnerů svého pána. Byl to rovněž Hutt, ale zdaleka ne tak obtloustlý a veskrze odpudivý, ne že by to v kontextu téhle rasy byla až taková výhra.
„To máš tak,“ spustil, jakmile jí olízl dekolt i tvář najednou, „můj svět vlastně nemá vodu jako takovou. Je to jedna velká, aromatická a moc pěkná bažina organické hmoty, takže tam je voda vlastně země a země zase voda. Voní trochu jako my...“
Zbytek projevu zanikl pod zvuky zvracející Zeltronky.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Nedokonalý nájem
« Reply #4 on: 06. Oct 2015, 17:49 »
Nedokonalý nájem

"Ta zem je má - bůh mi ji daroval," mohl by si Patrick klidně zazpívat, když se před smrtijedy a jim podobnou havětí ukryl v Zapovězeném lese. To, že stačí být za dobře s kentaury, vyhýbat se akromantulím a potažmo Hagridovi (který by určitě nějakému spratkovi vyzradil něco, co říct neměl), se naučil koneckonců už dávno před tím, než se stal psancem.
Přesto ale své znalosti stále prohluboval, a když na okraji lesa našel Finniano-Maeví hájek, vážně moc se zaradoval. Sice už to nebyla výhradně jeho země, ale vzhledem k tomu klidu tam Maeve občas i donesl ulovenou krysu. Jako nájem.

Fandom: Felix felicis AU
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Zombie Unicorn

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Vlastní království
« Reply #5 on: 06. Oct 2015, 18:41 »
Vlastní království

Poprosili ji, aby se vyměnila, že chtějí být spolu v jednom pokoji. Souhlasila. Strávila celý den vyřizováním papírů a stěhováním krabic, kufrů a igelitek, plných osobního vlastnictví. Celý den, plný stěhování jejího skromného života z jednoho konce kolejí na druhý.
I tam ji pořádali, aby se vyměnila. Že prý nutně potřebují být spolu. I strávila další den papírováním, stěhováním krabic, kufrů a igelitek, obsahujících tlející zbytky jejího ubohého žití. Celá rozlámaná padla toho dne na postel.
„A tohle je má země, mé území,“ vrčela pak na každého, kdo by se jí snad troufal snažit zase z nově nabytého pokoje vyhánět.

Fandom: realita vysokoškolských kolejí
Unicorn Zombie apocalypse! :*

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Veselý pěstitel
« Reply #6 on: 06. Oct 2015, 18:47 »
Veselý pěstitel

Hodiny bylinkářství měl Lofty úplně nejradši a dokonce za to nemohl ani fakt, že je učila sympatická a hezká profesorka Dawsonová. Hlavním důvodem bylo pravděpodobně to, že bylinkářství byl jedním z mála předmětů, v nichž Lofty skutečně exceloval. Veselý pěstitel, víme.
Když jednou do hodiny přitáhl kbelík hlíny, profesorka se nestačila divit. „Co to má znamenat, pane Thyme?“
Lofty se vědoucně zazubil. „To je moje země, paňčelko. Ta nejkvalitnější, jaká může bejt! Byste nevěřila, jak veselý kytky z toho rostou! Myslel jsem, že by prospěla i mandragorám, třeba by tolik nevřískaly...“
Toho večera mandragory zpívaly karaoke a pařily jako nikdy.

Fandom: Felix Felicis!

Kimono Oko

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 112
  • Životem ošlehaný kimono
    • View Profile
9x zmínka o Itálii, přesto Angličan
« Reply #7 on: 06. Oct 2015, 22:59 »
9x zmínka o Itálii, přesto Angličan (oči došly)

Dante Foglionni. Už jen to jméno zní italsky. I proto se mladý mrzimor často setkává u svých spolužáků s domněnkou, že je to rozený Ital. Opak je pravdou. Dantík je Angličan jak poleno. V Anglii se narodil, studoval i anglickou školu a v Itálii vlastně ani nikdy nebyl. Jediné, co ho pojí s Itálií jsou jeho rodiče. Otec se v Taliánsku narodil, matka je dcerou italských rodičů. Díky nim mluví dobře italsky, ale to je asi tak všechno. Dokonce se původně měl jmenovat William, ale nakonec si to rodiče rozmysleli, protože chtěli v synovy zanechat alespoň kousíček vzpomínky na Itálii.

Fandom: Felix Felicis (self promo, bejby)

 

Další pískoviště: