Author Topic: Téma číslo 1374 (31. 1. 2016) - Ovocná slepota  (Read 1098 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6285
  • The Progeny
    • View Profile
Ovocná slepota je vážná věc, ale v psaní drabblů rozhodně nebrání.

(Fruit Blindness je lepší si najít, pokusem o interpretaci bych mohl něco pokazit)
[„If you can't beat them, eat them.“]

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Slepota jen zdánlivá
« Reply #1 on: 31. Jan 2016, 17:47 »
Slepota jen zdánlivá

Josh tehdy pozval Kate na ples hned na začátku školního roku, ale myslel při tom bohužel mnohem víc na sebe než na ni. Necítil se totiž dost odbojně na to, aby pozval toho, po kom toužil. Koneckonců na začátku devadesátých let nebyla ani v Bradavicích tak liberální atmosféra a klučičí pár na parketu by vyvolal rozruch. O dvacet let později už bylo všechno jinak a Josh dorazil na třídní sraz i s partnerem. Zároveň se ukázalo, že Kate nejspíš měla podobnou motivaci, když jeho tehdejší pozvání na ples přijala, protože mu teď s úsměvem představila svou dlouholetou životní partnerku Helenu.

Fandom: Harry Potter
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8542
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Slepý Simbacca
« Reply #2 on: 31. Jan 2016, 18:50 »
Slepý Simbacca (20 BBY)

Champbacca utíkal chodbami akademie rychlostí, která byla vyhrazena pro katastrofy jako nedostatek piva, a na ošetřovnu se dostal už téměř zadýchaný.
[„Co se stalo?“] burácel ještě mezi dveřmi a bylo zjevné, že pokud se z té zprávy vyklube fór, někoho zabije.
„Tu bitvu jsme vyhráli,“ spustila nesměle Fosh, „ale Simbacca to koupil.“
[„Nic nevidím!“] fňukal zasažený z lůžka a šermoval před sebou rukama tak, že mu je ošetřující Lempix musel držet.
[„Ty blbe,“] láteřil otec, [„dostat to blasterem do ksichtu a jenom oslepnout je docela výhra.“]
[„Jakým blasterem? Házeli jsme po sobě v jídelně melounama a mně tam stříkla šťáva.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4358
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Nezvyk bolí
« Reply #3 on: 31. Jan 2016, 18:58 »
Nezvyk bolí

S jídlem to v Zorbově žaláři pochopitelně nebylo kdoví jak slavné. Otroci byli krmeni levnou směsí toho, co zbylo na stolech pánů, s trochou těch syntetických vitamínů navíc, ale o čerstvé zelenině slyšeli jen ti, co byli kdysi dávno svobodní a bohatší. A i ty vitamíny tam otrokáři začali cpát až poté, co zjistili, že kurděje jim drasticky snižují stavy a tudíž i náklady, ne že by jim stálo za to kupovat čerstvé ovoce.
Ono to tak ovšem bylo možná lepší, protože když vězni jednou pravé ovoce dostali, většina z něj měla příšernou alergickou reakci a dvanáct otrokyň permanentně osleplo.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Okraden o ostružiny
« Reply #4 on: 31. Jan 2016, 23:33 »
Okraden o ostružiny

"Mami! Mami! Mamimamimami!" Děcko vzdálenost překonávalo rekordní rychlostí, za což nejspíš mohl fakt, že se v závěsu hnal sourozenec a jeho "mami! mami!!!" bylo daleko spíš obviňující než rozjásané.
"Vynalezl jsem nové jídlo, mami!"
"Mami, on mi vyžral úplně všechny ostružiny!!"
"Já jsem je použil k vědeckým účelům," ujistilo starší děcko s důležitým výrazem to mladší. "Vsadím se, že by vás kombinace ostružin a sardelové pasty vůbec nenapadla!"
"Ale byly to MOJE ostružiny!"
"Ty jsi tím svým ovocem úplně zaslepený, copak nevidíš, že jsem vynalezl dokonalé jídlo?" zářil Anthony nadšením. To ale ještě netušil, že objeví rybí prsty s pudinkem.

Fandom: Felix felicis
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6285
  • The Progeny
    • View Profile
Harringtonovské hodnoty
« Reply #5 on: 31. Jan 2016, 23:44 »
Harringtonovské hodnoty (1978)

Anton Harrington byl celkem flegmatik, ale jakmile se trochu napil, ethanolová empatie udělala svoje a on začal mnohem víc prožívat problémy své ženy a sestry. A ta měla poslední dobou problém jediný: zjevnou nefunkčnost manželství své jediné dcery se svým synovcem.
„Miláčku, já tomu taky nerozumím,“ povídal, a ačkoliv ještě zvládal celkem obstojně artikulovat, preventivně si nasazoval kocovinovou čepici, „vždyť naše Hillary je kus, bejt mladší, to dítě bych jí klidně udělal sám. Není to třeba tím, že neumí vařit, nebo tak něco, hm?“
Že by snad Ethan mohl mít trochu jiné preference, to ho prostě ani ve snu nenapadlo.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: