Author Topic: Téma číslo 1376 (2. 2. 2016) - Nespavost  (Read 1160 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8542
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1376 (2. 2. 2016) - Nespavost
« on: 01. Feb 2016, 23:05 »
Trápí vás Nespavost? Pište drabbly! Možná to nepomůže, ale aspoň tím prospějete světu.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
O poličku vedle
« Reply #1 on: 02. Feb 2016, 07:54 »
O poličku vedle

Ať už profesora Redmonda tížily vyčítavé obličeje jeho studentů, které bez skrupulí potopil u zkoušek, nebo rozhořčené dopisy ještě rozhořčenějších rodičů, kteří orodovali za své neschopné potomky, faktem bylo, že již několikátou noc za sebou nemohl spát. Převaloval se na posteli sem a tam, oči dokořán otevřené a strop nad ním se zdál tou nejzajímavější věcí. Dnes ale ztratil trpělivost a rozhodl se pro Uspávací lektvar. V kabinetu by se vyznal i poslepu, nicméně byl unavený a dnes v něm očividně řádil šotek a studenti tedy byli poněkud šokovaní, když se obvykle přísný profesor dostavil na hodinu očividně předávkovaný Euforií.

Fandom: Felix Felicis
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8542
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Maskovaná můra
« Reply #2 on: 02. Feb 2016, 13:40 »
Maskovaná můra (20 BBY)

[„Ty nespíš?“] podivil se velmistr, když se šel během nočního papírování najíst a v jídelně spatřil Simbaccu, jak v temném koutě likviduje kbelík zmrzliny.
[„Já nemůžu,“] pípl traumatizovaně. [„Vlastně už asi nikdy spát nebudu, protože jsem viděl něco fakt strašnýho.“]
[„Co?“] podivil se starší a doufal, že Chlouppek nezveřejnil jisté fotky z jisté alkoholové jízdy po galaxii.
[„Jsem šel za Jessicou a asi jsem zapomněl zaklepat,“] natahoval Simbacca a Champbacca začínal tušit. [„A ona už ležela a… já to snad nemůžu ani vyslovit.“]
[„Hrála si, hm?“]
[„Ne, měla na obličeji můj jogurt a moje okurky a vyděsila mě k smrti!“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Čtivo na Zeď
« Reply #3 on: 02. Feb 2016, 14:20 »
Čtivo na Zeď

Tyrion byl tak unavený, že nemohl spát. Vína vypil dost na to, aby ho začala bolet hlava, ale ne na to, aby ho uspalo. A co bylo nejhorší - víno právě došlo. V takových chvílích skutečně litoval svého alkoholického přebornictví a s ním související odolnosti. Nohy ho bolely z dlouhé jízdy a marně hledal úlevovou polohu. Napadlo ho, že Jon nejspíš taky nespí, protože konečně pochopil, kam se to dobrovolně vydává. A že ho jinde nikdo nečeká. Tenhle pocit Tyrion dobře znal. Chtěl Jona nějak povzbudit, ale dát mu „Sto pojednání o zrůdách za Zdí i na ní“ by nebylo nejlepší.

Fandom: Game of Thrones
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4358
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Dědičná nespavost
« Reply #4 on: 02. Feb 2016, 18:37 »
Dědičná nespavost

Jakkoliv byli Branniganovci rozesetí po galaxii, jednu věc měli společnou: moc se nevyspali.
Rodičové trpěli tím, že rod založili moc velký, rozhodně větší než měli dům. Na spánek nebyl čas ani místo.
Tři sestry v Zorbově harému trpěly přepracováním a hladem. A když přišla noc a ony spát směly, nebyla na to pro všechny ty zvuky z okolních cel chuť.
Joya často nespala proto, že ty tři tahala z bryndy a šlo po ní v jednu dobu i několik zločineckých organizací najednou.
A Banana zase po otci zdědila dar vidění skrz Sílu, takže ani se zavřenýma očima nenašla kýženou tmu.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6285
  • The Progeny
    • View Profile
Noční nápady
« Reply #5 on: 02. Feb 2016, 23:43 »
Noční nápady

Od chvíle, kdy doktorka Canis spatřila Narvu, novou quarianskou mechaničku, nemohla na ni přestat myslet. Celé noci nejdřív sbírala odvahu na to, aby ji pozvala na tequilu, a později zas až do rána vymýšlela plány, jak od ní co nejelegantněji odehnat toho trapného samečka, se kterým neměla společného nic kromě rasy, kulturního zázemí a takových těch podřadných věcí. Bylo to trochu neprofesionální, pravda, ale ona si prostě nemohla pomoci, asi že se v ní probouzeli všichni ti varrení předkové.
A pak přišel ten útok gethů, zmíněný quarian zahynul, spát pro změnu nemohla Narva a doktorka přesně věděla, co jí naordinovat...

Fandom: Mass Effect
[„If you can't beat them, eat them.“]

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Proklaté psaní
« Reply #6 on: 02. Feb 2016, 23:44 »
Proklaté psaní

Zajímavá věc na drabblech byla, že čím déle je člověk (nebo bůh na dovolené, že) pravidelně psal, tím kratší dobu mu to trvalo.
Nejdřív zabralo samotné vymýšlení tématu a samotné psaní a úpravy nějakou tu půlhodinku; časem se to snížilo až na mrzkých pět minut.
Další zajímavá věc byla, že jakkoli jste se s cvikem zrychlovali, stačilo pár dní nepsat, a už to bylo zase všechno úplně v kelu.
Takže taková neschopnost usnout před dvanáctou byla vlastně docela dobrá věc, zvlášť když jste už měli založeno na všechny možné žolíky a další absence v tabulce by vám jen tak neprošla.

Fandom: Realita
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

 

Další pískoviště: