Author Topic: Téma číslo 1378 (4. 2. 2016) - Svědectví  (Read 1220 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8542
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1378 (4. 2. 2016) - Svědectví
« on: 03. Feb 2016, 14:28 »
Křivé nebo ne, hlavně když to Svědectví bude mít sto slov.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Z jiného úhlu
« Reply #1 on: 03. Feb 2016, 15:43 »
Z jiného úhlu

„Zažil jsem zrození nových světů a zánik těch starých. Pozoroval jsem vývoj nových druhů, jejich život a umírání. Byl jsem svědkem nekonečných válek, období míru, jejich chtěnému i nechtěnému porušení a důsledků z toho plynoucích. Objevoval jsem nové i staré planety a vesmíry, poznával nové bytosti. Viděl jsem tisíceré příběhy o lásce, přátelství, nezlomné odvaze, strachu a sebeobětování. Plakal jsem, smál se, bál jsem se, nenáviděl, miloval, jako bych se toho přímo účastnil. Přál jsem si, abych se toho mohl účastnit, nestačilo mi být jen nestranným pozorovatelem…“
„…“
„…“
„Hmm… takže v podstatě říkáš, že se ti ten Doctor Who líbil, jo?“

Fandom: realita
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4358
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Autorská sebekritika
« Reply #2 on: 03. Feb 2016, 17:07 »
Autorská sebekritika

Když se Becky konečně dostala ze spárů organizovaného obchodu s bílým masem, neměla zrovna moc volného času, ale snahy doučit se číst a psát v ní probudily nečekanou vlnu kreativity. Když už seděla nad zápisníkem a procvičovala věty o mámě, míse a mase, říkala si, že by mohla zužitkovat své barvité zkušenosti a podat vnějšímu vesmíru svědectví o temné stránce galaktické společnosti. Nešetřila detaily, necenzurovala, jména poupravila jenom mírně, nic si nepřimyslela a ani ne za rok měla Padesát odstínů fialové hotových. Stačilo je odeslat náležitým autoritám.
Ovšem nakonec své dílko radši smazala, protože takovou kravinu by beztak nikdo nečetl.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6285
  • The Progeny
    • View Profile
Spolehlivý svědek
« Reply #3 on: 04. Feb 2016, 18:08 »
Spolehlivý svědek (138 ABY)

Simbacca seděl ve svém náčelnickém křesle, usrkával nealkoholickou piňakoládu a poslouchal svoje zmatené rádce.
[„Podle alianční rozvědky je Darth Krayt mrtvý,“] pravil vysoký nahnědlý Wookiee a nejspíš sám nevěděl, co si o tom myslet, [„zabil ho jeho vlastní komorník.“]
[„Nesmysl,“] oponoval druhý, sice menší, ale očividně starší, [„to už by Impérium dávno převzal někdo jiný.“]
[„Víte, pravdu máte oba,“] vložil se do toho Simbacca a položil drink, [„Krayta skutečně zabil jeho komorník, ale Císařem je pořád. Mám na to očitého svědka.“]
[„Haha, očitého, ty jsi fakt komik,“] zabručela zeď za náčelníkem a vystoupil z ní modrý duch jeho slepého otce.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Touha po sluncích
« Reply #4 on: 04. Feb 2016, 20:19 »
Touha po sluncích

Chlapec ztěžka přecházel po tmavé vězeňské cele. Nohy měl zesláblé a co chvíli si sedal na kovovou podlahu, aby si odpočinul a neupadl. Věděl, že pro něj brzy přijdou. Nemýlil se. Přivedli ho, jako každý den jeho zdánlivě nekonečného uvěznění, před hlavního kněze Amonova kultu.
„Dosvědčuješ, že Amon je nejvyšším z bohů?!“ Zeptal se ho kněz stručně jako vždy svým efektně dunivým hlasem.
„Ano!“ Zařval on v odpověď. Už toho měl dost. Jeho otec byl dávno mrtvý a on neviděl šest sluncí své planety už tak dlouho, že z toho začínal šílet.
„Přijímáš jméno Tutanchamon?!“ Zvolal kněz.
„Ano!“ Pravil Tutanchaton.

Fandom: Star Wars + Egypt
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Zrádná žádost
« Reply #5 on: 04. Feb 2016, 22:27 »
Zrádná žádost

Jestli se studenti Zmijozelu něco naučili, byla to většinou právě schopnost získat informace všeho druhu. Samotný kolejní nebyl výjimkou; ne že by si vyloženě udržoval síť špehů, nicméně důležité zvěsti se k němu tak či onak dřív nebo později donesly. A když se u něj jednoho krásného letního dne stavil informátor, měl Aldwinckle co dělat, aby nechcípl smíchy.
Školní rok začínal tradičně hostinou a zmijozelský kolejní si dal opravdu záležet, aby si sedl vedle McCrimmona. Ten se zatvářil vysloveně podezíravě. Keilan se chvíli pásl na rozpacích bývalého spolužáka, než mu tváři rozkvetl provokativně líbezný úsměv.
"Půjdu ti za svědka, ano?"

Fandom: Felix felicis
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8542
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Strašná smršť
« Reply #6 on: 10. Feb 2016, 13:48 »
Strašná smršť (3002, nedělní žolík)

Paluba Alenky byla pokryta střevy, úlomky kostí a čerstvou krví, která pomalu odkapávala do oceánu a lákala roztodivné mořské obludy k hostině. Těžko říct, z kolika mrtvol se ta avantgardní plastika skládala, protože žádná se tam nenacházela v jednom kuse, s výjimkou inženýra Naftalena, jehož šlo ovšem vzhledem k popáleninám jedenáctého stupně dost těžko poznat.
Nezasvěcený kriminalista by asi dedukoval, že se někomu povedlo infiltrovat kapesní dimenzi pána nečasu a zastihnout místní bojovníky dokonale nepřipravené. Někomu zatraceně silnému.
Edvin měl jasno. Ono taky vyhlásit, že za svědka mu půjde ten, kdo přežije přátelskou free for all bitku, byla pěkná volovina.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: