Author Topic: Téma číslo 1436 (2. 4. 2016) - 1. Nefi 2.15  (Read 898 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1436 (2. 4. 2016) - 1. Nefi 2.15
« on: 01. Apr 2016, 10:02 »
Tohle je možná trošku nefér, protože z Nefiho popisu činů jeho otce Leviho pochází můj nejoblíbenější citát z celé knihy Mormonovy, ale když on ho nikdy nikdo jiný citovat asi nebude...

"A můj otec dlel ve stanu."
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6286
  • The Progeny
    • View Profile
Mistr medituje
« Reply #1 on: 01. Apr 2016, 10:54 »
Mistr medituje (4 ABY)

Karrambacullek se připravoval na nájezd, o němž teď jeho obyvatelé výjimečně věděli dopředu, a v pracovně náčelníka Simbaccy se sešli dva jeho nejvěrnější válečníci. Všichni tři měli za sebou náročnou cestu do okolních vesnic, kam šli pro pomoc ke svým otcům, ale nevypadali unaveně.
[„Můj otec,“] spustil první, [„povolal svou záložní domobranu, do pár hodin tu budou a pomůžou nám.“]
[„Můj,“] přidal se druhý, [„nemohl postrádat bojovníky, ale nechal mi na vznášedlo naložit hromadu zbraní a mastí na popáleniny. Co tvůj?“]
Náčelník si povzdechl.
[„Seděl ve stanu z katarních kůží, žvejkal nějakou žábu a předstíral, že ho chytá stařecká hluchota.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4361
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Lepší rodina
« Reply #2 on: 01. Apr 2016, 11:01 »
Lepší rodina

Stejně jako většina dětí svobodných matek, i Banana se dříve nebo později začala zajímat, kdo že je jejím otcem a proč že ho nikdy neviděla. Ne snad že by jí ho Becky přímo zatajovala, ale sama toho o něm vzhledem k letmé povaze jejich vztahu nevěděla, takže se toho malé hybrídě taky moc nedozvědělo. Možná jméno, každopádně když posmutněla, uklidnila ji Becky takto:
„Věř mi, zlato, nejsi na tom až tak špatně. Když jsem svoje rodiče naposledy viděla já, byla matka tak opilá, že mě nepoznala, a otec spal ve stanu před domem, kam ho prý před pěti lety vyhnala.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Stanový stát
« Reply #3 on: 01. Apr 2016, 11:56 »
Stanový stát

„Mě už to tu nebaví,“ fňukalo strakaté štěně v zanedbaném tábořišti a jeho otec si otráveně povzdechl.
„Jen si počkej, až zas přijde nějaký dobrodruh v chabé výzbroji, smlsnem si.“
„No jo, ale co do té doby,“ protestovalo štěně, „nemáme tu ani míč a spíme v trapným stanu.“
„Tak pozor, holomku. V tomhle stanu spal už můj otec, jeho otec taky a otec jeho otce jakbysmet! A všichni tu přepadávali blbečky a nikdo nebrečel. Jestli se ti tu nelíbí, táhni na sever!“
A tak štěně vzalo kamarády a táhlo a založili první ol mahumskou kolonii na sever od Slonovinové věže.

Fandom: Lineage
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Rodinný stan
« Reply #4 on: 02. Apr 2016, 21:58 »
Rodinný stan

Stanování patřilo ke kratochvílím, které si Jango a Boba Fett užívali poměrně často, i když nikdy z čistě rekreačních důvodů. Jango kdysi obratně zcizil prototyp corellianského vojenského stanu, který byl částečně organický a dovedl svůj vnější vzhled a strukturu výborně přizpůsobit okolí. Na rozmanitých loveckých výpravách přišel takový stan pochopitelně vhod, ale každá mince má dvě strany a když se Jango zcela výjimečně napil přes míru, cestu do spacáku mu tato skutečnost nemálo zkomplikovala.
Boba si dobře pamatoval na incident, při kterém si jeho otec spletl balík slámy s jejich důmyslně maskovaným útočištěm. Ale vlastně to nevadilo, vyspal se skvěle.

Fandom: Star Wars
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Válečný hrdina
« Reply #5 on: 02. Apr 2016, 22:12 »
Válečný hrdina

U kobyly a praporce to byl jen další večer. Kolem otevřeného ohniště poskakoval bard v punčochách a krákoral cokoli od „Ragnara rudého“ až po epickou báseň o velké bitvě o Bílý průsmyk. Té se místní samozřejmě chytili a začali se hlasitě chlubit činy svých příbuzných, kteří pod jarlem Balgruufem bojovali.
V rohu hostince se schovával nápadně chlupatý a vousatý muž. Nespokojeně zastříhal kočičíma ušima a pořádně si přihnul z lahve Černošípkovy medoviny. Neměl ten příběh rád. Jeho otec byl taky jeden z těch, co měli bránit město.
Bohužel shodou okolností během bitvy právě dlel ve stanu khajiitů. A ne sám.

Fandom: Skyrim

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Z deníku Niny Andersenové
« Reply #6 on: 02. Apr 2016, 23:03 »
Z deníku Niny Andersenové (1983)

Milý deníčku,
táta se strejdou jsou hrozný hovada, říká maminka, protože se zase opili jako dobytci. Táta totiž občas pije jako Dán a maminka by ho za to nejradši zabila. Ale jinak se mají rádi.
Včera Dánsko vyhrálo semifinálový zápas s Egyptem, protože táta chytil zlatonku, takže se se zbytkem týmu a strejdou Markem všichni děsně moc opili. Nedalo se s nimi spát v jednom stanu, protože hrozně chrápali.
A taky spali strašně dlouho - ráno už skoro všichni pilně balili stany a táta tou dobou ještě pořád spal v tom našem. Vrátili jsme se domů bez něj.
Očekávám tichou domácnost.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: