Author Topic: Téma číslo 1446 (12. 4. 2016) - 2. Nefi 33.15  (Read 801 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1446 (12. 4. 2016) - 2. Nefi 33.15
« on: 11. Apr 2016, 18:43 »
"Neboť co pečetím na zemi, bude vzneseno proti vám u soudné stolice; neboť tak mi Pán přikázal, a já musím poslechnouti. Amen."

A tím se alespoň na pár let loučíme s Nefim, klukem mazaným.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bible bičem
« Reply #1 on: 12. Apr 2016, 09:34 »
Bible bičem

Jeden by možná čekal, že s pokrokem ve všech oborech lidského snažení věřících ubude, ovšem tahle galaxie byla trochu zvláštní a fronta před nebeskou branou se rozhodně nezmenšila. Andělé museli naopak vymyslet sofistikovaný systém směn, aby se tam svatý Petr nezbláznil, a jeden z nich  odbavoval i jistého právníka.
„Kdepak, ty patříš dolů,“ oznámil mu andílek a mával indexem, „všechno, co tam dole děláš, si evidujeme a máme to tu černý na bílým.“
„Ale...“
„Podívej se, šéfovy pravidla jsou neměnný...“
„To je nefér, vy mě diskriminujete, já si budu stěžovat.“
„Já že diskriminuju? Vždyť jste si to tak sami vymysleli.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Srabův soud
« Reply #2 on: 12. Apr 2016, 10:32 »
Srabův soud (50 BBY)

Byly doby, kdy Kashyyyk spíš než otrokáři trápily nájezdy pytláků. Z nějakého důvodu totiž spoustu lidí napadlo, že vzít bouchačku a jít odprásknout něco velkého do země stínů je super nápad, a Karrambacullek se pak potýkal s docela ošklivým narušením potravního řetězce.
„Pusť mě, ty špinavá opice!“ bránil se takhle jeden, jehož chytila skupina dobrovolníků přímo nad mrtvolou výstavního katarna.
[„Mlčte, ano?“] zabručel velitel skupiny a nevzrušeně sepisoval hlášení.
„No tak, mám peníze, určitě se můžeme nějak dohodnout.“
[„Šetřete síly na soud, já jsem jenom konstábl, soudit vás bude sám náčelník Churr.“]
A pytlák náhle věděl, že je v hajzlu.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Obvyklá buzerace
« Reply #3 on: 12. Apr 2016, 11:51 »
Obvyklá buzerace

Říká se, že pod svícnem je největší tma, ale i do Barons Hedu občas zavítala imperiální kontrola.
„To nemyslíte vážně,“ podivoval se takhle nad jedním z kontrolorových poznatků prodavač zelí a bezmocně protáčel panenky, „nikdy jsem proti Impériu neřekl křivého slova a takhle se mi odvděčujete?“
„Nedobře se na to díváte, občane,“ opáčil slizký úředník, „zatím vám nic nehrozí, vypisuji jenom předvolání k soudu, kde se určitě obhájíte.“
„K soudu? Kvůli tomu, že jedna z mých sto padesáti hlávek zelí byla moc velká?“
„Nemilé, že? Ale Císař prostě přezrálé hlavy nerad, tak mlčte a možná z toho bude jenom podmínka.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Slovo zákonem
« Reply #4 on: 12. Apr 2016, 12:45 »
Slovo zákonem

Samuel Elánius svou práci sice opravdu miloval a byl to člověk na správném místě, ale byly dny, kdy by nejradši celé to velitelování Městské hlídce pověsil na hřebík.
Jako třeba dneska. Postával s rukama založenýma na hrudi proti Kolíkovi Aťsepicnu a snažil se příliš neprotáčet očima. „Je mi líto, Kolíku, ale bylo prokázáno, že tvoje pirožky stojí za starou bačkoru a budeš se muset zodpovídat u soudu za všechny zkažené žaludky svých věrných strávníků,“ oznamoval, ač nerad.
„Ale moje pirožky všichni milujou! Hlídka je má se slevou, pamatujete?“ namítal obchodník.
Elánius si povzdechl. „Pamatuju, ale Patricijovo slovo je Patricijovo slovo.“

Fandom: Úžasná Zeměplocha

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Špatně zvolená vrba
« Reply #5 on: 12. Apr 2016, 21:05 »
Špatně zvolená vrba

O Vicky Pollard se více než šuškalo, že u ní žádné tajemství není v bezpečí. Ale Alice byla v pasťáku nová, sociálně nebyla zrovna dvakrát zdatná a ty vzájemně naprosto nesouvisející bláboly, kterými Vicky proslula všude, kam jen přišla, si mohla klidně vyložit jako nějakou velmi vychytralou kódovanou řeč. Takže udělala tu zásadní chybu, že Vicky v okamžiku slabosti odvyprávěla pár pikantností z vlastní historie, a při následujícím předvolání k vyšší autoritě je Vicky pochopitelně zařadila do programu.
Fragment příběhu o přílišném zájmu Alicina otčíma a naopak přílišném nezájmu její matky se ale naštěstí v tom proudu nesmyslů dočista ztratil.

Fandom: Little Britain
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Zásada dobré víry
« Reply #6 on: 12. Apr 2016, 22:29 »
Zásada dobré víry

Daník byl v bradavickém skleníku prakticky jako doma. Poznával stále nové druhy rostlin a péče o ně, také jejich využití bylo zajímavé. Od nejmenovaného studenta jednou dostal pár tipů, začal tedy v jednom křídle zahrad pěstovat voňavé bylinky.
„Pane Sherwoode, tohle vás dostane před disciplinární řízení.“
Tato slova Dannyho křehkou dušičkou otřásla – on, a u řízení? Disciplinárního řízení?
„Ale… je to dobré na rýmu! *** to říkal!“
Profesor Brumbál s chlácholivým úsměvem vyprovodil Daniela pryč z místa činu, aby sepsali příslušné pergameny. Pár lístků mu skončilo v kapse, ale co měl dělat? Omamné látky bohužel figurovaly i ve školním řádu.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: