Author Topic: Bonus číslo 158 (14. 4. 2016) - Jákob 1.12  (Read 1089 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bonus číslo 158 (14. 4. 2016) - Jákob 1.12
« on: 12. Apr 2016, 11:59 »
"A stalo se, že Nefi zemřel."
Což se nám docela hodí do krámu, protože se přesouváme ke knize Jákob a Nefiho už nebudeme potřebovat. Budeme ale potřebovat jeden prvek, na který je celá Kniha Mormonova až neuvěřitelně bohatá - anaforu. Všechna souvětí v tomhle bonusovém drabblu musí bezpodmínečně začínat stejným slovem. V předloze je to většinou prosté "A" nebo jiné spojky, ale fantazii se meze nekladou.

Zájemci o hardcore verzi budou začínat stejnými dvěma slovy.

PS: Téma je závazné jenom v tom, že někdo umře, nemusí se jmenovat Nefi a rozhodně to nemusí být ten Nefi.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6286
  • The Progeny
    • View Profile
Rychlá recyklace
« Reply #1 on: 12. Apr 2016, 13:54 »
Rychlá recyklace (19 BBY)

A stalo se to zase, že Simbaccovi jedno ze zvířat milých skonalo při nehodě ošklivé, a Simbacca tuze truchlil. A že Nefiho tuze rád měl, rybáka velkého a hloupého a s utrženou ploutví, rozhodl se pohřeb mu vystrojit veliký a slavný. A projev dechberoucí sepsal, v němž život drahé ryby popsal do nejmenších detailů, a i o smrti jeho mluvil, jak napralo to zvíře v plné rychlosti do generátoru hydrostatické bubliny a bylo okamžitě usmrceno zkratem.
A smuteční hostina rovněž skvostná byla, byť ne tak docela pietní, když k jídlu nebožtík byl pečený a s lehkou omáčkou z reythských citrusů.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4361
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Prorok v pekle
« Reply #2 on: 12. Apr 2016, 14:19 »
Prorok v pekle

Od chvíle, kdy ten nový vězeň ve vedlejší cele poprvé promluvil, se sestry Branniganovy moc nevyspaly. Od chvíle, kdy jim ta podivná, bezpochyby delirická slova začala vrtat hlavou, byly i více bity, protože nad těmi výroky prostě nešlo nepřemýšlet. Od chvíle, kdy se o pravém důvodu nepozornosti otrokyň dozvěděli šéfové, nabral nebožákův bídný život definitivně kurs do pece, nicméně mluvit nepřestal a chrlil do tmy další a další proroctví o tom, kterak Hutt bídně zhyne.
Od chvíle, kdy ho bachaři přestali krmit úplně, chřadnul před očima, prorokovat však nepřestal.
Od chvíle, kdy naposledy vydechl, zbývalo Zorbovi přesně pět let života.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Sympaťákovo století
« Reply #3 on: 12. Apr 2016, 14:20 »
Sympaťákovo století

Sto roků bídák žil, slyšel jsem, sto roků bojoval se zlem.
Sto roků zmetky bil, slyšel jsem, sto roků procházel peklem.
Sto roků k tomu pil, slyšel jsem, sto roků pálil si mňamky.
Sto roků, možná dýl, slyšel jsem, a chránil svobodné mamky.
Sto roků odučil, slyšel jsem, bandu dost zoufalých děcek.
Sto roků netušil, slyšel jsem, že chlupy lezou mu z kecek.
Sto roků mistrem byl, slyšel jsem, dokonce vícerých řádů.
Sto roků využil, slyšel jsem, k očistě světa od hadů.
Sto roků odsloužil, slyšel jsem, aniž by jakkoliv vadl.
Sto roků odkroutil, slyšel jsem, nakonec stejně však padl.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Proradná štěstěna
« Reply #4 on: 13. Apr 2016, 16:07 »
Proradná štěstěna (1979)

Toho dne se Grace cítila nebelvírsky odvážně - více, než obvykle.
Toho dne se rozhodla zapéct školu a zajít se podívat do skleníků, zda tam nenajde nějaké užitečné přísady do svých lektvarových pokusů.
Toho dne cítila v kostech, že bude mít štěstí.
Toho dne se její kosti šíleně mýlily.
Toho dne vstal totiž soudruh Dragomirov levou nohou a byl ještě protivnější, než jindy.
Toho dne měl štěstí on - načapal nenáviděnou nebelvírku, jak ve skleníku krade jednu z mladičkých mandragor, které obvykle opečovává profesor Radagalski.
Toho dne stála štěstěna na jeho straně.
Toho dne pozvedl proti Grace svou hůlku a Grace zemřela.

Fandom: Felix Felicis!

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Byla zima
« Reply #5 on: 14. Apr 2016, 20:33 »
Byla zima

Byla zima, v mrzimorském sklepení krb valil na plné obrátky a hlasitě praskal. Byla zima, takže jen pár šílených havraspárů a nebelvírů bruslilo dole na zamrzlém jezeře. Byla zima, tedy nebylo moc co jiného dělat, a Preston se rozhodl jednoho svého kamaráda pozvat na bruslení.
Byla zima, a tak se Flaviovi pochopitelně moc nechtělo, ale co naplat? Byla zima, vánoční ples se blížil a on nechtěl ztratit přítelovu přízeň. Byla zima, už když došel k zamrzlé vodní ploše, skoro zmrznul.
Byla zima, přesto se pod ním ale led najednou propadl. Byla zima, najednou mnohem větší, jaká v Bradavicích dlouho nebyla.

Fandom: Felix Felicis!

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Jen další štace
« Reply #6 on: 15. Apr 2016, 22:50 »
Jen další štace (nedělní žolík)

A tak se stalo, že se Arya ocitla na strašlivém hradě jménem Harrenov. A zde musela vykonat mnoho prací, které nebyly ani snadné ani příjemné. A nacházela si svoje cestičky, připadala si jako malá tichá myš, co zběsile rejdí po podlahách toho obrovského hradu. A každý den a každou noc se musela obávat dalšího dne a další noci. A zároveň jí to vlastně všechno bylo i dost jedno a její strach nebyl tak hluboký, jak by vzhledem k situaci nejspíš měl být. A to nejspíš proto, že už předtím viděla celkem nemálo hrůz. A už jí to zkrátka tak nepřišlo.

Fandom: Game of Thrones
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

 

Další pískoviště: