Author Topic: Téma číslo 1449 (15. 4. 2016) - Jákob 4.10  (Read 956 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1449 (15. 4. 2016) - Jákob 4.10
« on: 14. Apr 2016, 11:12 »
Tenhle je delší, ale dá se krásně aplikovat na všechny ty bezvěrce, co nechápou, že psát drabbly je dobré...

"Pročež, bratří, nesnažte se raditi Pánu, ale snažte se bráti radu z ruky jeho. Neboť vizte, vy sami víte, že on radí v moudrosti a ve spravedlivosti a ve velikém milosrdenství, ohledně všech svých děl."
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4361
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Drsný Don
« Reply #1 on: 14. Apr 2016, 22:50 »
Drsný Don

Ačkoliv velká část návštěv Zorbova paláce přicházela ve věcech více či méně nelegálních, našli se i tací, co si tam šli prostě pro dobrou radu velkého a blahosklonného vládce. Byla to vlastně taková tradice – když někdo z okolí nevěděl, co dělat, zašel za šéfem podsvětí a ten ho vyslechl. A samozřejmě za to pak chtěl protislužbu nebo alespoň podíl na zisku, ale pravdou je, že většině těch nebožáků skutečně dobře poradil, nebo je alespoň odkázal na někoho s větším kvérem. Vlastně zadarmo si tak vybudoval pověst milosrdného vládce, jakým nebyl.
O čemž se přesvědčil každý, kdo se snažil radit jemu...

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6286
  • The Progeny
    • View Profile
Denní dávka demence
« Reply #2 on: 15. Apr 2016, 09:50 »
Denní dávka demence

Téměř autentický zápis dnešní konverzace mezi nepochopeným dobrodincem a čímsi na bázi uhlíku:
„Já se v tom ztrácím, vůbec to nechápu!“
„Přečetla sis moje komentáře?“ (následované tichým „které by pochopil i tučňák?“)
„A nemohl bys mi to vysvětlit jinak? Je toho hrozně moc.“
„Jak jako jinak?“ („že bych ti to třeba přečetl, hm?“)
„No nějak postupně, co mám teď dělat?“
„Zkoušelas -něco tajnýho-?“
„Ne, to se má? To jsem netušila!“
„Jo, to se nedivím, je to až na druhém řádku.“
„Měl bys to psát jednodušeji, nechápe to nikdo.“
„Jsi jediná, takže dík za radu, ale problém bude asi jinde, hmm?“

Fandom: Krutá realita
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Moudrost mistrů
« Reply #3 on: 15. Apr 2016, 10:12 »
Moudrost mistrů (70 BBY)

Stejně jako všem padawanům, i mně bylo vštěpování, že mistr má vždycky pravdu a jeho radami bychom se měli řídit. Jenže já už tenkrát, dávno před válkou, patřil mezi ty svéhlavé hajzlíky, co občas zapojili vlastní úsudek.
[„Mistře? Tohle vypadá jako zkratka,“] podělil jsem se o užitečný poznatek a ukázal na strmou šachtu do temnot, do níž mě naváděla Síla.
„Ne každá zkratka znamená lepší cestu,“ usmál se mistr Cox a pokračoval jeskyní dál v původním směru. Takže jsem protočil panenky a do šachty vlezl.
A možná v ní spal gundark, ale já ani po týdnu na marodce ničeho nelitoval.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Lemplova krize
« Reply #4 on: 15. Apr 2016, 20:20 »
Lemplova krize

Flann byl v očích mnoha Felixáků téměř bohem, neboť jeho manou byl mocný Čaj, který ochotně rozdával všem věřícím i nevěřícím, dokonce i těm, kdož hřeší a nepíšou drabbly. A stejně tak rozdával své rady a svou moudrost, když kázal psát slohové útvary o sto slovech, neboť léčivou moc mají a člověk se díky nim stane nesmrtelný.
Jednoho dne si Karamelka postěžovala: „Bolí mě hlava.“
A Flann odpověděl: „Napiš drabble, to pomůže.“
Pomohlo. Dalšího dne si opět stěžovala: „Nemám nápady na psaní drabblů.“
„Napiš drabble o tom, že nemáš nápady,“ poradil Flann šalamounsky. Jak pravil, tak udělala. Krize byla zažehnána.

Fandom: realita, vole

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Rada nad zlato
« Reply #5 on: 15. Apr 2016, 22:28 »
Rada nad zlato

Říkalo se, že je to rádce všech rádců, vynikající autorita. Chodili k němu všichni. Ti, kterých si Rickard nevážil, ale i těch pár, kterých si cenil. A v posledních několika měsících na Rickarda dolehlo tolik z těžkosti světa. Přišel o otce i o syna a jeho matka ležela na smrt nemocná ve městě, které bylo v obležení nepřátelské armády.
Pohyboval se jako ve snách, jako by ho všechny ty hrozné zprávy uvedly do stavu nebetyčné lhostejnosti. A když přišel k tomu moudrému muži, ten mu poradil bez mrknutí oka: „Zabij se.“
Právě to Rickarda naštěstí naštvalo natolik, aby se probral.

Fandom: Game of Thrones
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Snový poradce
« Reply #6 on: 15. Apr 2016, 23:26 »
Snový poradce

I když si nenechával od příchozích, prosících o radu, olizovat dlaň, musel být stejně bohy políbený jako nějaký severský věštec. Jeho um uznávali naprosto všichni, přijel koneckonců zdaleka. Navíc nic neplatilo na bezradné duše hledající cestu tak jako jeho záškodnická pověst.
„Tak co?“ otázal se rádža Raghu a přehodil si nohu přes nohu. Jeho dívčí harém byl s ním, ovíval, pečoval, co bylo třeba. Ale on tu přece byl pro ostatní, takže se pekelně soustředil.
„Přerušit hodinu během testu? Žádný problém. Řeknu ti, jak,“ jal se Dewanji předávat své zkušenosti prověřené léty.
Aneb podivné bylinky v pití daly druhé kolo.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: