Author Topic: Téma číslo 1453 (19. 4. 2016) - Enos 3  (Read 700 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1453 (19. 4. 2016) - Enos 3
« on: 18. Apr 2016, 12:51 »
Teď přijde pár proroků, kteří napsali vždycky jenom jednu kapitolu, počínaje Enosem.

"Vizte, šel jsem loviti zvěř do lesů; a slova o věčném životě a o radosti svatých, jež jsem často slýchal svého otce promlouvati, mi pronikla hluboko do srdce."
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Dorazil duch
« Reply #1 on: 19. Apr 2016, 09:49 »
Dorazil duch (40 ABY)

Simbacca se procházel lesem, který ještě doutnal, a obhlížel spoušť způsobenou orbitálním bombardováním. Mohlo to být mnohem horší, ale i lepší a i houževnatý kashyyycký ekosystém dostal řádně naloženo. Zemi pokrýval popel ze spálených větví a černé jehličí, prostřílenými korunami na to dopadalo mnohem víc světla a pachy taky nebyly stejné. Simbacca si povzdechl, protože lovit v tomhle bordelu bude skoro nemožné, a přemýšlel, co by v podobné situaci dělal jeho předevčírem zesnulý otec. Asi to nechal plavat s tím, že život si najde cestičku?
[„Nerostou, co?“] ozvalo se za ním náhle a ta známá namodralá silueta toho spoustu vysvětlovala.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Přehršel příkladů
« Reply #2 on: 19. Apr 2016, 10:35 »
Přehršel příkladů (40 BBY)

„A proč jste se vlastně stal Jediem?“ zeptala se jednoho krásného dne jedna krásná fialová padawan svého podstatně méně krásného chlupatého mistra a upřela na něj svoje zvědavé oči.
[„Asi kvůli otci,“] zamručel, když si otřel pivní pěnu z vousů, [„on byl pekař a moc toho nepřečetl, ale vždycky když jsme šli na lov, tak mi sáhodlouze vyprávěl o všech možnejch světcích, co se odříkáním dostali do nebe a kdesi cosi.“]
„Zajímavé,“ pousmála se Joya a usrkla žlutou limonádu, „a tam jste zjistil, že chcete pomáhat vesmíru?“
[„Ne, to mě tak sralo, že jsem utekl a našel tu opuštěnou akademii.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Lovcovo loučení
« Reply #3 on: 19. Apr 2016, 11:09 »
Lovcovo loučení

„Že jsem tak smělý,“ oslovil hotelový pikolík Trandoshana, kterému nesl kufry z pokoje, „co vás přimělo k tak náhlému odchodu?“ Sám by se zeptat nedovolil, ale byl k tomu donucen nadřízeným, jehož pochopitelně zajímalo, proč mu nejlukrativnější klient po třech měsících pobytu najednou zdrhá.
„Měl jsssem dness na lovu takové vnuknutí,“ přiznal plaz syčivě, „vzpomněl jsem si na otce, jak mi říkal o lovcích, co promarnili celé životy ssstřílením hloupých oblud na jednom místě a nikdy nenašli štěssstí. A měl nejsspíš pravdu, protože i mně už to docela leze na nervy.“
„Takže s lovem končíte?“
„Takže jdu lovit něco chytřejšího.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Dračí překvápko
« Reply #4 on: 19. Apr 2016, 11:45 »
Dračí překvápko

Khajiit, shodou náhod všemi opěvovaný drakorozený, se toulal po lesích nedaleko Samoty, šíp založený na tětivě vytuněného luku Zapřísáhlých, připraven vystřelit, jakmile se mu mihne zvěř před nosem. Pomalu odhrnul křoví a ke svému vlastnímu překvapení místo očekávané raněné srny spatřil jakýsi starý kruhovitý oltář.
Ušklíbl se, když si vzpomněl, jak mu jeho skoomou věčně sjetý otec hovadiny o božstvech, v která khajiit nevěřil.
Když přišel blíž, oltář popraskal a z jeho nitra se vznesl krvežíznivý drak s šupinami jako pancíř. Drakorozený kočičák si povzdechl. „Khajiit říkat, že bohové kokoti,“ zabrblal si pod vousy a vystřelil první magií vylepšený šíp.

Fandom: Skyrim

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Khajiití překvápko
« Reply #5 on: 19. Apr 2016, 20:42 »
Khajiití překvápko

Tulgraf byl normální Nord, blonďatý, vousatý a nemytý. Jeho otec vlastnil pochybnou hospodu na okraji Samoty, dost daleko od paláce, aby to nikoho nepohoršovalo. V knajpě byli všichni věčně nalitý, někdy tam zavítal i Talosův kněz, který začal po medovině kázat víc z cesty než obvykle. Tulgrafovi to bylo vcelku k smíchu.
Za hradbami koupil od překupníka nějakou skumu a zamířil do lesů i s lukem, kdyby po cestě narazil na nějakou zvěř. Potom ale zbraň odložil, odložil i sebe pod strom a začal pít.
Pak kolem proletěl khajiit, drak a šíp a Tulgraf byl hotov obléci Talosovo kněžské roucho.

Fandom: Skyrim

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Lov bez konce
« Reply #6 on: 19. Apr 2016, 21:45 »
Lov bez konce

Janos odešel do toho travnatého západního kraje, kterému se přezdívalo Věčná loviště, naplněný nadějemi na lepší živobytí. Vysnil si mimo jiné, že až dosáhne dostatečného renomé, bude si moci dovolit i manželku nebo dvě.
S lukem si nevedl vyloženě tragicky, ale zvěř na těchto pláních se zdála být ještě ostražitější než v jeho horské domovině. Podobných podnikavců sem totiž přicházelo hodně a bývali to mladíci, kteří, podobně jako Janos, neměli kromě vlastního života mnoho co ztratit.
Vize rychlého úspěchu se tedy záhy rozplynula a místo toho Janos podstupoval věčná hladová putování za kořistí, která neměla tu slušnost nechat se ulovit.

Fandom: Star Wars
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

 

Další pískoviště: