Author Topic: Téma číslo 1454 (20. 4. 2016) - Enos 12  (Read 784 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 1454 (20. 4. 2016) - Enos 12
« on: 19. Apr 2016, 11:14 »
"A stalo se, že poté, co jsem se modlil a namáhal jsem se s veškerou pílí, Pán mi pravil: Udělím ti podle přání tvých, pro víru tvou."

Takže to dobře dopadlo.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
S papouškem vstříc věčné slávě
« Reply #1 on: 19. Apr 2016, 11:56 »
S papouškem vstříc věčné slávě (1979)

Bylo léto a Ignác poctivě dřel - jak na brigádách na Příčné ulici, tak doma, kde se pokoušel vařit, prát a uklízet. A více než ochotně pomáhal i strýčkovi Peterovi na jeho terénních výzkumech. Oba dospěláci se začali obávat, že jim kluka v Bradavicích někdo vyměnil, nebo přinejmenším očaroval.
„Hele, já si prostě myslim, že po tobě něco chce, jinak by se takhle nečinil,“ pronesl Peter při otcovské poradě.
Terence souhlasil. „No, zmiňoval se o papouškovi...“
„On chce papouška?“
„Jo. Kvůli hudební kariéře.“
Peter se zachechtal. „Tak já mu na něj přispěju,“ pokrčil rameny, protože se snažil synovce ve všem podporovat.

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Prtěcí píle
« Reply #2 on: 19. Apr 2016, 12:50 »
Prtěcí píle (20 BBY)

Málokdy se Simbacca modlil tak jako teď. Snad jen tehdy, jak snědl rezervu z džípu, protože nevěděl, co to je. Teď však očekával soud nejvyššího a div že se strachy neklepal. Seděl, ani nedutal a doufal, že veškerá ta píle posledních dní se vyplatí. Mohl snad udělat ještě něco? Sotva. Úkoly měl hotové i dopředu, pokoj vzorně uklizený, jeskyni vedle vchodu vydrhnutou a opatřenou vším potřebným vybavením včetně poplašného systému v případě, že by Dáreček utekl…
Myšlenky mu přerušil otec, který se podíval na hlášení ze všech těch příprav a konečně promluvil.
[„No dobře, tak si tu vobludu teda nech.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6286
  • The Progeny
    • View Profile
Vymodlená výměna
« Reply #3 on: 19. Apr 2016, 14:00 »
Vymodlená výměna (18 BBY)

[„Slyšel jsem, že ti to s mečem už docela jde,“] překvapil takhle jednou Champbacca Simbaccu, když menší z dvojice opouštěl tělocvičnu. Netušil pochopitelně, co tím otec sleduje, ale byl tak zvědavý, že ani neutíkal na jídlo.
[„No, asi?“] zabručel, protože někdo to velmistrovi nabonzovat musel a asi věděl, co říká.
[„Yussi dokonce soudí, že už jsi připraven na novou zbraň,“] pokračoval Champbacca a Simbaccovi zazářily oči. Konečně je to tady, ta dlouho očekávaná chvíle, kdy dostane povolení vyrobit si světelnou tyč!
[„To určitě jsem!“] přitakal horlivě.
[„Výborně. Tak zkus cvičit s tímhle a uvidíme,“] usmál se velmistr, podávaje synovi smeták.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4361
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Kolaborantka
« Reply #4 on: 19. Apr 2016, 14:25 »
Kolaborantka

Sestry Branniganovy sice dobře věděly, jak vypadá Stockholmský syndrom, ale to, co předváděla jedna jejich spoluvězeňkyně, to jim hlavy nebraly. Od samého začátku totiž své věznitele poslouchala na slovo, vrhala se Zorbovi k nohám a celkově působila jako profesionální kolaborant. Zbytek cel ji pochopitelně nenáviděl a koukal na ni skrz zmrzačené prsty, ale pravdou je, že se jí to vyplatilo. Když totiž v podzemí vypukla ta epidemie čehosi ošklivého, na co byly imunní pouze Zeltronky, sestoupila dolů sonda a hlasem jejich pána a vládce promluvila na přítomné stráže před její celou.
<„Tu mám rád, té dejte vakcínu, zbytek holt pochcípá.“>

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
The Saga Continues
« Reply #5 on: 20. Apr 2016, 23:53 »
The Saga Continues

Jasně, říká se sice, že naděje umírá poslední, ale ne vždycky je snadné věřit v samotnou existenci naděje. Navzdory několika zprávám o práci na dalším dílu jsem tedy i já podlehl určité skepsi, nebral ty zprávy vážně a především jsem pohřbil již zmíněnou naději pod nános všelijakých aktuálnějších očekávání, povinností a plánů. Ale včera přibližně v osm večer našeho času se to najednou stalo a nezbývalo, než se s tím nějak čestně vyrovnat.
Zvolil jsem formu aktivního pokání, takže jsem ten nový díl hned koupil, naloadoval víc jak rok starou pozici z jedničky a vyrazil dál.
Vyšla Banner Saga 2!

Fandom: Realita
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

 

Další pískoviště: