Author Topic: Téma číslo 1519 (24. 6. 2016) - Jednou nohou v hrobě  (Read 692 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dneska si napíšou drabble všichni ti, co jsou Jednou nohou v hrobě.
Nebo třeba jenom v práci.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4367
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Práce škodí
« Reply #1 on: 23. Jun 2016, 13:03 »
Práce škodí

Verbíři zločineckých organizací o tom zpravidla taktně mlčeli, ale dát se na dráhu nájemného lovce, dedikovaného žoldáka nebo piráta lomeno pašeráka ve službách Hutta Zorby s sebou kromě podílu z výnosů přinášelo taky značná rizika. Každý takový hazardér stál vlastně už od začátku své kariéry jednou nohou v hrobě a balancováním strávil… inu, zbytek života.
Pořád to ale bylo lepší, než téže organizaci dělat otroka. To totiž znamenalo stát jednou nohou v hrobě, druhou v kýbli hoven, ruce při tom mít zaměstnané nějakou prací bez jakékoliv odměny, to všechno v průvanu, bez jídla a s dorážejícími biči ve zkrvavených zádech.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6289
  • The Progeny
    • View Profile
Nález a noha
« Reply #2 on: 23. Jun 2016, 14:05 »
Nález a noha (22 BBY)

Jak se Jessica se Simbaccou přesvědčili na vlastní kůži, hledání hrobů sbližuje. Hlavně když je ten hledaný hrob na Dantooine, kde jsou v podstatě jenom takové orientačně nepříznivé pláně, a prší.
[„Mě už to tu nebaví,“] bručel chlupáč.
 „Mě taky ne, ale furt jsme nic nenašli.“
[„Můžu si aspoň skočit do tý myší díry pro svačinu?“]
„Do jaký myší díry?“
[„Jak jsem do ní po příletu propadl. Byla docela hluboká a smrdělo z ní sušený maso, ale nevolal jsem tě, protože jsem tu nohu vytáhl sám.“]
Jessica přestala nadzvedávat lopuchy a zpražila ho pohledem.
„Já tě jednoho dne táááák zabiju.“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Amputační anekdota
« Reply #3 on: 23. Jun 2016, 14:48 »
Amputační anekdota (2186)

Bitva o Palaven byla strašlivá nejen tím, kolik srdnatých turianů tam umíralo, ale pro Narvu a Groka taky tím, kde přesně bojovali. Turianský hřbitov není pěkné místo ani v dobách míru, kdy po něm nepobíhají vraždící stvůry s kanóny místo rukou. Pár minut po výsadku navíc Kaldaryl šlápl na minu a jeho robotická noha proletěla Narvě kolem hlavy, načež se zaryla hluboko do země a zastavila se až o zinkovou rakev.
Za jiných okolností by se mu asi vysmáli, že je jednou nohou v hrobě, ale protože v tu chvíli dostal zásah přímo do krku, zas taková sranda to nebyla.

Fandom: Mass Effect
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: