Než mě partička šesti mláďat obestoupila, stál jsem už dávno v obranném postoji a se zažehnutým mečem, ale tak nějak jsem neměl moc iluzí, že by to mohlo fungovat.
Sice neznám schopnosti té ušaté, ale na modrou si troufala dost, takže úplný zelenáč to rozhodně nebude. A kamarádů tu má víc než kolik jsem jich dole potkal dohromady.
[„To máme dneska ale krásně, což?“] pravil jsem s nezbytnou dávkou veselí v hlase a vypnul meč, protože mě to syčení dopadajících kapek silně rozptylovalo. A světe div se, ono to fungovalo.
„Ideální počasí k útoku na malé děti,“ ucedila jejich šéfová a jako jediná meč ještě neaktivovala.
[„Zlobivé děti se světelnými meči, abychom byli přesní. A šel jsem po jejich vychovatelce, nikomu jsem neublížil,“] řekl jsem rozhodně a rozhodl se pro změnu nedělat ze sebe vola. Toho už dnes bylo tak nějak akorát. [„Tohle je vaše práce?“] zeptal jsem se pak a mávnul rukou na ten hlouček k sekání připravených děcek.
Začala lehce kroutit hlavou a připravovala se k odpovědi, ale skočil jí do toho jeden z maníků. Doslova a mečem napřed, avšak naštěstí sám.
Bez zapnutí meče jsem ho Silou v letu chytil, zastavil a hodil do vody za sebou. Nevychovanost, toto.
[„Pardon, říkala jste něco?"]
„Že ne, že jsem pouze organizovala obranu proti někomu, kdo nás přišel všechny pozabíjet.“ To znělo rozumně, a podpořeno založením rukou na hrudi i dost pravdivě.
[„Takže proti té modré megeře?“] zeptal jsem se, s výrazem opět trochu přiblblým, ale už podstatně méně. [„Protože já vám přišel v podstatě domluvit, ať nezabíjíte kolonisty, a dost jsem se snažil vám v sebeobraně neublížit, což ji očividně moc netrápilo.“] Za mnou se ozvalo tiché ždímání, jak mladíček vylézal z jezera, a já odolal pokušení zeptat se ho, jaká byla voda.
„Mohl jste poslat zprávu.“
[„Nemohl, protože rušička. A to mi připomíná, že jste mi úplně bezdůvodně sestřelili kamarády.“] Možná další várka bagatelizace, ale jestli letěli nízko, tak se těm čtyřem na palubě snad nic moc nestalo.
„Sestřelili?“ podivila se protistrana a vyměnila si překvapený pohled s poskoky.
„Mistr Vandalor šel před nějakou chvílí do lesa s iontovým kanónem,“ vzpomněl si naštěstí jeden, takže se to vysvětlilo. Iontový kanón, no prosím, pokud se loď moc neroztřískala při dopadu, tak nebude ani potřebovat opravit.
Bledule něco nesrozumitelně zaklela a zdálo se, že jí brzy samým přemýšlením vybuchne hlava. Mně nezbývalo než doufat, že mistr Denyzz nenapáchal při infiltraci nějaké blbosti, o kterých by ona věděla a teď mi je dala sežrat.
„Dejte ty zbraně pryč a vraťte se,“ vypadlo z ní nakonec. „A vy koukejte zmizet, já je tu zvládnu ohlídat sama.“
Pět stále aktivních mečů postupně pohaslo a šest postav v různých stádiích promočení se pomalou chůzí a bez jediného slova odebíralo kamsi do lesa, kde byl asi hlavní chod do podzemí. Zdálo se, že se teď otočí na patě a také si půjde po svém, ale ještě se na chvilku zarazila a něco prováděla s nějakým přístrojem vmontovaným do rukavice.
„Vaše loď sedí lehce nakřáplá na půlce cesty do města, tak patnáct minut pěšky. A Vandalor je tam taky, takže vám doporučuju vyrazit, chybět mi tu nebude, jestli chápete, co tím chci říct.“ Chápal jsem, ale jestli se Denyzz vracel do města, nejspíš na sebe už narazili, takže já to můžu dořešit tady.
[„Nezdá se mi, že sem tak úplně zapadáte. Nechcete někam hodit?“] navrhl jsem už k jejím zádům, čímž jsem ovšem upoutal žádanou pozornost. [„Případně můžu s vaší lehkou pomocí odstranit tu modrou. Z těch dětí nemusí vyrůst žrádlo pro kanóny.“]
Celá tahle situace byla vlastně trošičku absurdní. Přesvědčovat ženskou z vedení poměrně moderní akademie temných Jediů, ze které jsem vlastně nevnímal žádnou temnou auru, aby se přidala k nám, kteří jsme zaseklí bez odvozu na promočené a nám neznámé planetě. Že ono je dneska pondělí?
„Řekněme, že bych to uvítala, a řekněme, že bych vám dokonce pomohla. Jak moc tady z toho pak uděláte kůlničku na dříví?“ Že by to nakonec fakt vyšlo? To bych se divil. To bych se dokonce moc divil. Víte jak bych se divil? Divil bych se tak, že bych se snad víc už ani divit nemohl.
[„Pokud zvládnete odvést všechny, kterým věříte, že se dají zachránit, tak největší škody způsobí vzteklá borůvka.“] Možná jsem neměl zamlčet Johaunu, která na mě dosud působila dojmem nepříliš střídmého demoličního experta, ale snad si ji mistr bude držet na vodítku.
„Kromě Sev'Rance Tann jsou tam ještě dva učitelé na podobné úrovni, ale určitě je zvládnete. Dejte mi hodinu a můžete tam naběhnout.“ Krom jména mojí známosti na jednu noc jsem se teď v podstatě dozvěděl vše potřebné. Sílu nepřítele i čas útoku, co víc si přát, když bojiště už jsem si stihl tak trochu ochodit sám. A hodina je tak akorát na to, abych doběhl k lodi, zjistil, jak moc potřebují pomoc proti onomu Vandalorovi, a vrátil se s posilami, načež je naším úkolem zajistit, aby modrá bestie a její kamarádi skončili někde, kde nebudou mít přístup k dětem.
[„Až bude po všem, budu na vás čekat ve městě. Ptejte se po Champbaccovi.“] Ne že bych si dělal iluze, že mě tam někdo bude znát jménem, ale představit se až na konci rozhovoru mi přišlo trochu neurvalé, tak jsem to aspoň takto zaonačil a okamžitě se rozběhl směrem k městu.
Přesně za jedenáct minut už jsem mezi stromy zahlédl kouř. Ne mlhu, ne oheň, prostě jenom kouř. A taky zaslechl střelbu, což mě donutilo připravit si meč a ještě trochu zrychlit.
Darkrider's Heart si tiše hověla na konci menší mýtiny, kterou nepochybně dotvořil její pád, a kouř pocházel z již uhašeného požáru v okolním křoví. Loď samotná vypadala velice dobře, alespoň z mého úhlu pohledu. Nikde žádné trhliny v trupu, jen pár známek zkratovaných obvodů a solidní příděl bahna, takže ti čtyři uvnitř měli štěstí v neštěstí a patrně budou víc v pořádku, než by si někteří za tu neopatrnost zasloužili.
Z úvah mě vytrhla střelba kousek stranou v lese, podle zvuku nějaký hodně nestandardní blaster, takže Johauna to nejspíš není. Charakteristické zvuky odrážení střel mečem jsem ale neslyšel také, takže ať už se tam děje cokoliv, je to momentálně mimo moje dedukční schopnosti.
Tak jsem se tam samozřejmě šel podívat.
Letmo jsem vnímal přítomnost druhého mistra a pak další živé bytosti, jejíž poloha tak nějak odpovídala zdroji střelby. Záhy jsem ho i spatřil a trochu tak přitvrdil v plížení mezi stromy, což mi vždycky šlo na výbornou.
Ať už to Vandalor byl či ne, jeho zbraň byla dost působivá. Oháněl se jakousi tyčí, v jejíž špici měl očividně zamontovaný dost těžký blaster, a to brnění ho taky muselo stát pár peněz. V lese očividně moc neviděl, nebo netušil kde je jeho cíl, protože to tam kropil tak nějak plošně, a po chvíli se vztekle otočil i mým směrem, ovšem naštěstí mě v tom roští neviděl. Já jsem si ovšem všiml toho, že je to příslušník stejné rasy jako madmoiselle Tann, ne že by mi to nějak pomohlo.
Modrásek se vrátil k osvědčené metodě náhodného ostřelování půlky lesa a já konečně zahlédl mistra Denyzze, kterak mu statečně mečem oponuje.
Když se po chvíli zdálo, že blížící se mistr konečně lovci usekne tyč i s rukama, ten prevít uskočil, až za ním hořelo. Doslova. Jetpacky jsou strašně nefér věc, zejména když je nečekáte. Nicméně utekl a snad se ještě chvíli nevrátí, takže jsme s druhým mistrem mlčky vyrazili k lodi.
On zjevně neměl čas ji prozkoumat dřív, takže chvíli trvalo, než jsme našli a otevřeli vrchní vstup, jehož otvírací mechanismus se po zásahu iontovým výbojem trochu spekl. Uvnitř vypadalo vše skoro jako před mým odchodem, jen to zlověstné ticho jaksi přibylo.
Denyzz si to téměř bez váhání namířil do kokpitu, já šel hned za ním a brzy jsme tak zjistili, že Johauna je sice nasraná jak brigadýr, ale živá a jediné zranění utržila, když vzekle praštila do přístrojové desky.
Začala vyprávět, co se všechno dělo a jak je na tom loď, ale u toho už jsem je nechal a šel kontrolovat ostatní pasažéry, ignorujíc při tom Johaunin pohled, kterým mi možná chtěla něco říct, ale prostě to nestihla.
Otevřel jsem dveře do první kajuty, která byla prázdná, avšak okamžitě mě upoutal nedaleký šramot v rozvodech. Když jsem se do chodby podíval, spatřil jsem muže z baru a jeho syna, jak společnými silami opravují seškvařené obvody něčeho jistě moc důležitého.
[„Jste v pořádku?“] zeptal jsem se opatrně, abych je nevyděsil, a dostalo se mi dvou překvapených pohledů, přičemž ten druhý byl ještě mírně kocovinovitý. Chlapíkovo probuzení dnes asi fakt za moc nestálo.
„Jo, za chvíli to budeme mít hotové. Jsem sice jenom komunikační specialista, ale tahle loď poletí, to vám zaručuju.“
Uznale jsem přejel jeho práci pohledem, děkovně přikývl a rozvážně se vydal dál ke strojvoně, kde jsem čekal posledního člena posádky.
„A co se týče té zprávy,“ zarazil mě ještě na chvilku muž a díval se při tom tak nějak divně, „už jsem ji předal pilotce a ta ji odvysílala na Coruscant. Pro všechny případy.“ Pokrčil rameny, stále divně se podíval směrem ke strojovně, ale už neříkal nic a natahoval se pro hasák.
[„Poslechnu si to pak,“] řekl jsem napůl zamyšleně nad jeho pohledem a vydal se vstříc hodně zlé předtuše.
Strojovna se zdála v pořádku asi tak celou jednu vteřinu, než mě kromě lehce očouzeného okolí jádra hyperpohonu upoutalo něco podstatně horšího – hromádka lehce očouzených kostí a ohořelých zbytků něčeho dalšího. Sithspit.
Nacházet se právě poblíž vyvrcholení románu, na hlavního hrdinu, ergo mě, by právě dopadlo strašlivé břímě odpovědnosti, po chvíli by mu zrudly oči a hnán vztekem, šel by smrt své padlé učednice pomstít. Jenže tady to bylo jinak.
Za její smrt samozřejmě mohl ten šupák s příručním iontovým kanónem, po jehož zásahu začalo asi značně upravované jádro hyperpohonu vyzařovat ne zrovna stravitelné částice, ale ve mně se žádná pomstychtivá reakce neobjevila. Orn Zhar, sotva dospělá, dnes prostě zemřela a já s tím nemohl nic dělat ani teď, ani dřív.
Vzpomínky se samozřejmě objevily, možná i stopa výčitek, že jsem ji měl tenkrát nechat v Chrámu a letět zpátky na Bespin, ať si ten plešatý negr bojuje třeba sám. Jenže jsem to neudělal a vzal jsem ji pod své chlupy, takže to, že jsem ji zachránil už při prvním našem setkání a pak ještě několikrát na Geonosis, mi snad může být polehčující okolností. Kdybych nic z toho neudělal, sotva by se mohla dožít této milosrdně rychlé smrti v odstíněné strojovně, kam jsem ji ještě nedávno viděl odhopsat.
Ne, žádný vztek, pomsta, odplata, nic takového se konat nebude. Možná nejsem úplně příkladný Jedi, ale tohle by mi určitě dobře neudělalo. Nejlepší způsob, jak odčinit její smrt, je zachránit ty zbývající děcka, což je přesně to, co teď uděláme.
Přitáhl jsem si k sobě její zčernalé, leč funkční meče, zakryl hromádku prachu a kostí zbytkem pláště a rozhodně se vydal zpátky do kokpitu, kde panoval čilý ruch. Johauna i domorodec právě zavírali panel s navigací a Denyzz jim od přístrojové desky signalizoval vztyčeným palcem, že se jim to zjevně povedlo, ať už tam dělali cokoliv.
Jakmile si všimli, že k nim jdu, zasáhla mě trojice soucitných pohledů, takže už očividně všichni věděli o překvapení, které mě vzadu čekalo. Naštěstí bez jediného slova, protože povídat jsem si o tom rozhodně nechtěl.
[„Poletí to?“] zeptal jsem se nakonec, abych prolomil to hrobové ticho.
„Po planetě rozhodně, ale bude chvíli trvat, než budeme moct do vesmíru. Na předrátování všech spojů kolem hyperpohonu budu potřebovat minimálně den i za předpokladu, že to zvládnu bez spánku,“ předběhl muž v odpovědi Johaunu a vehementně mával hasákem, asi aby podtrhl závažnost situace.
[„Výborně, zvedněte to a leťte do města, tam půjdou opravy rychleji. A abych nezapomněl, bude tam na vás čekat taková...“] chvíli jsem přemýšlel, ale pak mi došlo, že mi svoje jméno asi neřekla, [„taková malá, bledá, tváře divé, pod pláštíkem osoba. A s ní banda dětí, všechny je naložíte a počkáte, až se vrátíme my.“] Ono osobní zájmeno bylo doprovozeno ukázáním na druhého mistra, který celou dobu tiše dával pozor, leč sotva mohl chápat. Na vysvětlování teď ale nebyl čas, to musíme stihnout po cestě.
[„My jdeme zpátky, máme tam práci.“]
O pár desítek minut, stromů a vysvětlení dále v džungli už snad bylo Denyzzovi jasné, že jdeme akademii vyčistit od zlých skutků. A že si nemusíme dělat moc velkou hlavu s tím, koho posekáme, protože ti hodní už byli odvedeni do bezpečí a nejspíš už jsou na cestě k Darkrider's Heart.
Opět jsme se rozdělili, aby nám uteklo co možná nejméně padouchů, a já si zas šel zaplavat. Ještěrka hlídající tunel zrovna spala a nebyl problém ji přesvědčit, ať v této činnosti pokračuje, nautolánku už z místnosti s rybami někdo odnesl. A já se tentokrát už do ventilační šachty nasoukat odmítal.
Sotva jsem se tunelem dostal na ochoz kolem hlavní jeskyně, slyšel jsem rozrušené hlasy. Stačilo trochu napnout uši a bylo mi jasné, že se jedno patro pode mnou baví dvojice výrostků o tom, jestli je Tann paranoidní, nebo je tentokrát na stráž postavila oprávněně. Jeden tvrdil, že je všechno v pohodě a že je jenom zkouší, druhý oponoval tím, že nikoho jiného na stráži neviděl a že je kolem vlastně vůbec nějak málo lidí, ale hodlal si u šéfové trochu šplhnout, protože slíbila naučit ho vysávat z lidí život. Okouzlující.
Přehoupl jsem se přes římsu, švihem přistál vedle nich a zapnul meč. Už jen ten pohled musel stát za to, ale oni to příliš neocenili a když opadl prvotní šok, tasili meče. Mohlo jim být nanejvýš dvacet, človíček a zabrak, Jeden po mně šlehl pohledem, druhý přidal Sílu a šlehl po mně tím svítícím kamenem ze zdi, který jsem nemoudře přesekl vedví.
Teď už vím, že podobná zařízení mají na spodní straně varování, aby je člověk nezahříval, nezkratoval a nepřesekával světelnými meči, ale tehdy jsem to netušil a teprve experimentálně zjišťoval.
Z rozpůlené koule se do vzduchu uvolnila asi hepčíkiliarda titěrných částeček něčeho, co sice nemohlo být zdravé, ale bohužel jsem toho trochu vdechnul. Oni ne, byli daleko, jen se smáli a rázem přeskočili, takže jsem se záhy potýkal se dvěma temnými učedníky a kašlem. Já je ze začátku i celkem šetřil, oni mě rozhodně ne, ale jakmile jsem se přestal dusit, šetření skončilo i z mé strany.
Ve vhodnou chvíli, když jsem měl každého z jedné strany, jsem prostě uhnul agresivnímu bodnutí ze předu, vyšel chlapci vstříc, čapnul ho za ruku a smýknul s ním trochu dál než zamýšlel, kde jeho čepel nějaké to břicho konečně našla, ač nebylo moje. Zabrak se chvíli před pádem tváří k zemi díval na sebe a pak přejel nenávistným pohledem na človíčka, ovšem dlouho se jím kochat nemohl, neboť jsem onoho držení využil dost ošklivě a prostě ho přehodil přes zábradlí. Tam jej čekal zhruba třicet metrů dlouhý volný pád hlavou napřed a to ječení a následné křupnutí bylo díky ozvěně slyšet ještě docela dlouho.
Pak se ozval křik trochu jiný, to jak si dole stojící hlouček dalších čtyř strážců uvědomil, co to na ně padá. Zážeh mečů byl zase jasným signálem pro mě, abych přidal, a když se o chvilku později objevili na rampě přede mnou, těžko mě to mohlo překvapit. Ale byli jenom tři, což mi bohužel došlo až ve chvíli, kdy se čtvrtá členka temné domobrany, fialově zmalovaná twi'lečka, vymrštila z volného prostoru přes rampu a přímo mně do boku.
Vážila sice sotva víc jak šedesát kilo, ale ten desetimetrový výskok jí přidal dost kinetické energie na to, aby mě povalila na zem a spolu s ostatními měla chvilku na to s tím něco dělat. Chvilku, kterou jsem ve vlastním zájmu snížil na co nejméně tím, že jsem se odkutálel kousek stranou a už během kutálení se začal zvedat, přitahujíce si spadlý meč. Než přiletěl, byl jsem nucen jednomu seknutí fialové čepele té fialové učednice uhnout, ovšem druhé nepřišlo, neboť můj meč mi poslušně přiletě do ruky prakticky skrz ní. Škoda, že si to bývala nerozmyslela, protože takováhle barevná sladěnost by se v Chrámu určitě hodila.
Zbývající trojice, weequay, rodián a člověk, však dlouho nelenila a ještě než jejich kolegyně dopadla na zem, byli v dosahu svých mečů. Ne že by moc věděli, co s nimi, ale rozhodně se snažili, neutekli a mám dokonce dojem, že se jeden snažil mě škrtit, protože se mi lehce zavlnily chlupy na krku.
Nejspíš by to brzy skončilo jako solidní masakr, ale trochu mi to zkomplikovalo již třetí dnešní zjevení mojí černé známé s rudýma očima. Šla pomalu, přímo a rozhodně k naší skupině volnočasového šermu s již zapnutým mečem, který si nejspíš zas někde půjčila, a nijak nespěchala.
„Doufám, že tentokrát zase neutečeš,“ prohlásila ještě dost daleko a přes třískání čepele o čepel jsem ji moc neslyšel.
[„Zrovna jsem chtěl říct to samé,“] odfrkl jsem si jejím směrem a výkopem stranou poslal člověka proti zdi. Doufal jsem aspoň ve vyražení dechu, ale očividně na to byl zvyklý a hned se mi začal věnovat znovu, ovšem ne dřív, než jsem víceméně omylem usekl rodiánovi dvě třetiny hlavy. Snad to moc nebolelo.
[„Ještě pořád se můžete vzdát, nechci vás tu posekat jako trávník.“] Ono to tak možná nevypadá, ale byla to pravda. Možná zprostředkovali smrt mé učednice, ale pořád to byly většinou děti a jejich pobitím sotva něco v galaxii zlepším. Weequay do mě dále pral ránu za ranou, ale člověk zaváhal a trochu se stáhnul.
[„Nebudeš sám, už dost z vás to udělalo, Jediové v Chrámu vás ještě přijmou,“] řval jsem víceméně jen jeho směrem, zatímco jsem odrážel toho dotěrného mizeru, a sám si vlastně nebyl jistý, jestli je to pravda. Vzali by je ještě do Chrámu, kde platí ta ubohá černobílá ideologie temné a světlé strany? Za pokus to určitě stojí.
„Kašlu na to,“ vypadlo po další výměně názorů s tím šerednějším z člověka, vypnul meč, otočil se k odchodu a cestou ho potkal meč jeho bývalé mistrové, které se jeho myšlenkový vývoj zjevně moc nepozdával. Sakra.
Bzučící čepel se vrátila k majitelce a ta se nyní již rychle vrátila ke mně, aby snad trochu vyrovnala předchozí neúspěchy. Tou dobou už jsem sice plánoval, že na ni budu sám, protože se weequaye nějak zbavím, ale asi jsem mu to zapomněl říct, protože se moc vehementně bránil a nenechal si ani useknout nohy, ani se nechtěl proletět zpátky do díry. Takže byli trochu v přesile, zase.
Sev'Rance Tann nebyla první temný Jedi, se kterým jsem kdy bojoval, ale něco vyloženě unikátního na ní přeci jen bylo. Ten klid a preciznost, s jakou vedla svoje údery, jasně vypovídala o tom, že i když jsem její akademii už v podstatě zavřel a zbavil ji několika učedníků, nehodlá se kvůli tomu proměnit v nemyslící sekačku na údy. To jsme měli vlastně docela společné, i když důvody byly naštěstí jiné.
Přesila v souboji naštěstí nehrála prakticky žádnou roli, neboť weequay se mistrové spíš pletl pod nohy než aby jí pomáhal, a další temné smrady v okolí nevidno, ale stejně jsem měl takový divný pocit.
Souboj pokračoval, pomalu jsme se z jednoho konce spodku jámy dostali na druhý a teprve když jsem smrádě odkopnul stranou, ukázalo se, že tam jsou dveře někam dál. Dost masivní dveře, které vedly do podobně rozlehlého prostoru, kam jsem ovšem neměl čas pořádně nahlédnout. Tak jsem tam začal couvat a oni mě samozřejmě následovali.
Ukázalo se, že se jedná o dost rozsáhlý hangár, kam by se dost možná vešly dva tři republikové transportéry. Co však mou pozornost upoutalo téměř fatálním způsobem, to byla jediná tam stojící loď.
Nubian, typ J, přesně takový, jaký se před deseti lety používal na Naboo coby loď jejího veličenstva. Co se lodí týče, obvykle jsem byl spíš funkcionalista – pokud jsem měl jistotu, že v tom aspoň chvíli přežiju, bylo mi jedno, jak ta kraksna vypadá. Ale až to tady dokončím, tak dlabu na všechny ty kecy o odříkání a tuhle krásku zabavuju pro sebe a své diplomatické lety.
Kochání jsem nechal ve chvíli, kdy mi ambiciózní skrček málem usekl hlavu, a opětoval mu jeho pozornost ranou kolenem do břicha. Složil se skoro bezhlesně a my tak s borůvkou měli konečně hangár sami pro sebe.
A tady bych rád upozornil, že jsem se fakt snažil jí to vymluvit. Přesvědčit ji, že nemá cenu bojovat a že má ještě šanci, když se na to vykašle a půjde dobrovolně. Ne že by mi oponovala, ne že by mi nedala prostor, ona to prostě a jednoduše úplně ignorovala s takovým klidem, že mě to až děsilo.
Rána stíhala ránu a mně už začínalo být trochu trapné to neustálé nevyužívání příležitostí k jejímu rozčtvrcení, protože chyby prostě dělala, nicméně mě při vší naivitě nenapadlo si hlídat okolí. Ne že bych ji podcenil, samozřejmě, je mi jasné, že i myš může v nestřežený okamžik kočku pěkně pokousat, a taky jsem si na její zuby v podobě meče dával pozor.
Jenže když to do mě ze strany napálila krabice s kdoví čím, uvědomil jsem si, že tahle myš má těch zubů trochu víc a s trochu delším dosahem. Sebral jsem se ovšem dost rychle a bitka se spustila nanovo, jenže tentokrát už jsem toho měl dost. Jednak moje ústupky zjevně nikam nevedly, ale hlavně jsem nechtěl zdemolovat další místnost.
A tak se stalo, že jsem brzy dostal příležitost k jednomu z charakteristických prvků pro styl niman, který jsem si proti ní dovolil používat. Máchl jsem čepelí do rozkrytého prostoru, fialová šmouha olízla povrch její ruky a následně mnou vyvolaná vlna Síly odmrštila temnou o pár metrů vzad.
Chvíli jsem ještě zůstal v oné pozici s rukou vpředu a mečem vzadu, pozoroval, jak si Tann drží raněnou ruku, a teprve pak meč vypnul a šel k ní ještě blíž.
Meč si zpátky sice přitáhla, ale očividně to dost bolelo a navíc s ním ve druhé ruce neuměla moc zacházet, takže jsem postup prakticky zopakoval s tou obměnou, že teď byl zasažen meč a ona po dopadu narazila na zeď, pod kterou se v bezvědomí snesla. Abych pravdu řekl, byl jsem na sebe vlastně docela pyšný, protože nebyla zas až taková bačkora, aby se mi proti ní mohly takhle parádní kousky povést, ale únava se na ní očividně podepsala strašlivou měrou.
Ignoroval jsem prskající kousky jejího meče, přistoupil blíž a svázal jí ruce špagátem z pouzdra na opasku, což je mimochodem jedna z mála věcí, které s sebou nosím skoro vždycky. Pak je tam ještě pár kancelářských sponek a několik tablet na čištění vody, víc jsem toho nikdy nepotřeboval.
Přehodil jsem si tu modrou nádheru, která bez těch svítících očí až tak nádherná nebyla, přes rameno a podobným servisem obšťastnil i stále ležícího weequaye.
Obtěžkán pytlem brambor na každém rameni jsem se otočil k odchodu, ovšem něco v hangáru náhle upoutalo mou pozornost a obrat jsem nedokončil.