Author Topic: Téma číslo 56 (25. 6. 2012) - Slídil  (Read 2074 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 56 (25. 6. 2012) - Slídil
« on: 24. Jun 2012, 16:16 »
Máme tu neděli a s ní zase něco ze staršího soudku - Slídila.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Přátelství s výhodami
« Reply #1 on: 25. Jun 2012, 20:11 »
Přátelství s výhodami

Ten zrzavý veverčák k této hospodě patřil stejně, jako syfilis k nechráněnému sexu. Už od dětství mu bylo říkáváno, že zrzci nemají duši a proto si s ostatními mláďaty nemohl hrát na piráty.
V dospělosti si to však vynahrazuje tím, že je lupičem na volné noze a příležitostným konzumentem šiškových destilátů.
„Něco ti povím,“ drolila z přecpané pusy charza, kterou začal používat jako zdroj informací, tedy příjmů, „je to jafná nepřímá úměrnoft. Čím menší fef, tím víc toho uflyšíš.“ Veverčák Tim jen zakýval souhlasně hlavou a ouška se zachvěla. Přihodil své brilantní slídilce ještě kus chleba a začal vymýšlet loupež.

Fandom: Mechanique

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Šlo to se mnou až domů...
« Reply #2 on: 25. Jun 2012, 20:19 »
Šlo to se mnou až domů... (44 BBY)

Už když jsem se vracel z hospody, nemohl jsem se zbavit pocitu, že mě někdo sleduje.
To by za normálních okolností nebylo nic nového ani divného, ale když mi včera záhadně zmizel meč, byla opatrnost na místě.
Nadále jsem kráčel ulicí a tentokrát už stín v odrazu výkladní skříně zahlédl zcela jasně. Bylo to nějaké malé, ale takové věci jsou nejnebezpečnější. Zahnul jsem nenápadně do temné uličky, kam mne zloduch následoval, a čapnout ho zpoza rohu za límec byla třešnička na dortu.
Chtěl jsem z toho vyklepat duši, ale ono to bylo fialové, malé a hlavně mi to vrátilo meč.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Noční návštěva
« Reply #3 on: 25. Jun 2012, 22:10 »
Noční návštěva (19 BBY)

„Slyšíš?“ zasyčela Fosh na Cae a obě se nadále ukrývaly pod kuchyňskou linkou. Togruta přikývla, z přístupové chodby sem skutečně doléhaly tiché krůčky. A ať už byl slídilem kdokoliv, podle všech indicií do kuchyně po nocích brousil každou noc. Že by šlo o vetřelce?
Možná to měly říct mistrům, ale tohle bylo větší dobrodrůžo. Až lotra, který se sem nejspíš dostal nepozorovaně na palubě některé z lodí, polapí, budou za hrdinky. Kroky se přiblížily, vrzly dveře od lednice a světla obě využily k útoku rybářskou sítí napřed.
Simbacca se tvářil vyděšeně a od té doby už po nocích mlsat nechodil.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: