Author Topic: Téma číslo 65 (4. 7. 2012) - Trosečníci  (Read 1079 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 65 (4. 7. 2012) - Trosečníci
« on: 03. Jul 2012, 00:38 »
No, a protože už je třetího, všechny dnešní drabbly už jsou napsané a hlavně jako příprava na budoucí lehce chaotický týden, kdy se z některých z nás stanou Trosečníci v nějakém Týně nad Vltavou či co, dovoluji si téma na středu vypsat už teď.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Hladové hry
« Reply #1 on: 03. Jul 2012, 12:16 »
Hladové hry (22 BBY)

„Na co budeme hrát teď?“ vyzvídala Cae, když skončili hru na piráty.
„Na droideky,“ navrhl Peelo a Simbacca spěšně dojedl ten kilový řízek, aby se také mohl zapojit.
[„Mám lepší nápad,“] pravil hrdě jeho otec, který jim vešel do místnosti a do debaty, a jejich nedočkavé pohledy jej okamžitě propalovaly.
„A jakou?“
[„Když budete za deset minut čekat v lodi, hned to můžeme zkusit. Nebudete potřebovat nic, i meče tu nechte.“] Nadšeně vyběhli, nevěda, že jsou pokusnými králíky v novém praktickém kurzu Přežívání v džungli galaxie.
Hru na trosečníky si ale nakonec všichni ve zdraví užili a někteří i zopakovali.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Vysněné zaměstnání
« Reply #2 on: 03. Jul 2012, 12:35 »
Vysněné zaměstnání (41 BBY)

Většina bytostí se troskotání aktivně vyhýbá. Co si budeme povídat, většina trosečníků zahyne dost bídnou smrtí a některé nikdy nenajdou.
To já si to vysloveně užívám. Když někde ztroskotám, jako třeba právě teď, neberu džungli kolem sebe jako nepřátelské území, nýbrž jako otevřený bufet. Zdejší prales oplýval jak dobrotami, tak stavebním materiálem, takže po čtrnácti dnech jsem měl postavenou menší chajdu, v chajdě spižírnu a ve spižírně hromady vybraných laskomin. Škoda, říkal jsem si, že se nedá pracovat jako profesionální trosečník, to by byla práce a dovolená naráz.
Žádný div, že jsem se na Parlara VII ještě několikrát rád vrátil.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Lekce do života
« Reply #3 on: 03. Jul 2012, 21:33 »
Lekce do života

První věc, kterou se naučila poté, co odletěla s Chlouppkem a B’lim z Nar Shaddaa, bylo připoutávat se. Nezáleželo na prostředku ani trase, kterou se měla ubírat. To samé se pokoušela předat i Simbovi. Očividně se jí to moc nepodařilo, jinak by teď šel vedle ní. Místo toho si při tom nouzovém přistání zlámal polovinu kostí v těle a teď jen skuhral a chrčel, krvavé bublinky u úst.
Co první udělat, když se někde ztroskotá? přemýšlela v duchu a v hlavě si vybavila Champieho obličej, který ji instruktážním hlasem radil, co dělat. Najít nějaké brouky byla kupodivu až třetí položka.

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: