Author Topic: Bonus číslo 211 (30. 6. 2017) - Anois  (Read 570 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bonus číslo 211 (30. 6. 2017) - Anois
« on: 28. Jun 2017, 15:25 »
A Teď něco úplně jiného - bonus inspirovaný prvními barevnými novinami v irštině. Jak již název napovídá, celý tenhle drabble musí být v přítomném čase.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Ten slavný monolog na "teď!"
« Reply #1 on: 29. Jun 2017, 23:09 »
Ten slavný monolog na "teď!"

(V temné cele kdesi za zdmi pevnosti se tísní blíže neurčitý počet otrokyň všech možných ras a z dálky k nim doléhá bouřlivý hlas.)
„Teď mě dobře poslouchejte, vy držky špinavý! Ode dneška jste moje, tak se podle toho chovejte, rozumíte? Nikoho tu nezajímají vaše předchozí životy, je mi u prdele, která z vás je vlastně ve skutečnosti princezna, leda snad princezna s nechutně bohatým tatínkem a ošklivýma kozama, kapiš? Jste tu kvůli práci, ne na vejletě, a můžete si bejt jistý, že pro vás neletí žádnej rytíř na bílým koni, tak žádný blbosti.“
(Hlas utichá, tma a bezmoc setrvávají.)

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Učit Umpalumpu
« Reply #2 on: 29. Jun 2017, 23:19 »
Učit Umpalumpu (22 BBY)

Když se otec snaží učit syna v užívání Síly, není to vždycky takové drámo, jak popisují kanonické zdroje, ale i tak to může mít svoje úskalí. Champbacca o tom ostatně může vyprávět...
[„Soustřeď se.“]
[„Se soustředím!“]
[„Soustředíš, ale na svačinu po tréninku, na to teď zapomeň. Musíš se soustředit na tuhle chvíli a tenhle okamžik.“]
[„To zní chytře.“]
[„Protože to chytré je, ticho tam. Slyšíš už Živoucí Sílu?“]
[„Ne-e.“]
[„A snažíš se, nebo děláš blbosti jako předtím?“]
[„Snažím!“]
[„Tak nekoukej, kde co lítá a kde co voní, a soustřeď se.“]
[„Už to mám, úplně tu přítomnost cítím… a taky šunku?“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Prchavá přítomnost
« Reply #3 on: 30. Jun 2017, 14:09 »
Prchavá přítomnost

Když jste jednou cestovatel v čase, některé pojmy pro vás začínají tak trochu ztrácet význam. Například přítomnost. Co je přítomnost? Muška jenom zlatá? Vždyť nic jako přítomnost vlastně neexistuje, ne? Ten horizont, na němž se budoucnost mění v minulost, je natolik titěrný, že ho nejde žádnou objektivní vědeckou metodou nejen změřit, ale ani popsat. Je natolik titěrný a neuchopitelný, že na něm nedokáže tančit jediný anděl, o čertech ani nemluvě, a i taková množina pravdomluvných a čestných politiků je oproti ní vlastně naprosto nepředstavitelně gigantická.
Alko Naftalen z Alenky to nicméně v zájmu vědy dodnes zkouší, když má trochu upito.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Předzápasový optimismus
« Reply #4 on: 30. Jun 2017, 22:42 »
Předzápasový optimismus

V šatně havraspárských není slyšet ani zašeptání. Všichni hledí na svou kapitánku, která si nervózně mne ruce. „Máme za sebou pár neúspěchů, to všichni víme. Ale stejně tak víme, že jsme šikovní a máme talent. Jsem optimistická a věřím v nás všechny. Jsme sehraní a jsme připravení na cokoliv. Sice nemáme šanci dosáhnout na pohár, ale na tom nezáleží. I tak je teď naše chvíle a pro mě to je poslední příležitost s vámi hrát.“
Gweeny dál povzbuzuje a povídá, zatímco její tým se usmívá a tváří přesvědčeně. V tuhle chvíli totiž ještě nemají nejmenší tušení o blížící se katastrofě.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Zasněný a mimo
« Reply #5 on: 30. Jun 2017, 23:21 »
Zasněný a mimo

Daniel rád hraje na jakýkoli hudební nástroj, co se mu dostane pod ruku. Nezřídka sedí u klavíru ve společenské místnosti celé hodiny, dokonce hru na něj ještě střídá s houslemi. A violou. A tak. K dispozici toho má hodně. Zkrátka sedí, je ponořený v hudbě a nepřemýšlí. Nepřemýšlí nad ničím. Ignoruje okolí a užívá si každý tón, každé zachvění struny. Je zasněný.
„Danny?“
Když je ze hry vyrušen, dá se chápat, že je pak dost zmatený, mračí se a božíčkuje.
„Božíčku, co je?“
„Nemáš teď náhodou psát písemku z lektvarů?“
Božíčku, zatrápeně! Má ji psát! A nepíše! A má průser…

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: