Author Topic: Bonus číslo 218 (2. 10. 2017) - Kněžna Libuše  (Read 419 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
"Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká," řekla prý kdysi dávno jedna slavná kněžna, a protože potřebujeme trochu nahnat bonusy, náramně se nám to hodí a napíšeme si na to stoslovný cestopis. Jedinou další podmínkou je, že budeme psát o městě, v němž jsme nikdy fyzicky nebyli, což by ovšem vzhledem k fantastičnosti většiny fandomů neměl být problém.

Leda že byste stáli o hardcore variantu, kde lze užít jen takové město, v němž se fyzicky nevyskytla ani postava, která bude ten cestopis psát.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Koonovo kukátko
« Reply #1 on: 02. Oct 2017, 17:22 »
Koonovo kukátko (59 BBY)

Až zítra složíš rytířské zkoušky a nebudeš vědět, kam dál, věz, že viděl jsem tvou budoucnost a nemusíš se obávat. Čeká na tebe město na samém vrcholu světa, tak blízko k hvězdám, jak jen to jde. Kráčel jsem jeho bílými ulicemi a viděl, jak jej očistíš od zla a jak tvá sláva s městem vzhůru roste stejně jako nové domy na místě vymýcených doupat neřesti a násilí. Ač nikdo nebude tvé jméno znát, pojmenují po tobě park i pár dětí, a časem budeš moct odejít – sláva však zůstane, jak tobě, tak městu v oblacích.
Měj se tam dobře, padawane,

Koro

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Fskutečnosti Taloraan
« Reply #2 on: 02. Oct 2017, 18:26 »
Fskutečnosti Taloraan (3 ABY)

Vídám to město ve snech čím dál častěji a jasněji. Vznáší se na masivních repulzorech v dýchatelné zóně kolem gigantického plynného obra, mezi jeho věžemi prosvítají zářivé hvězdy a jeho obyvatelé neznají hlad. Vyvážejí plyn, dovážejí co jen chtějí a stranou galaktického konfliktu si užívají přepychový klid. Nezazlívám jim to, vidím totiž něco, co mě zajímá mnohem víc než jejich nabubřelost. Vidím sochu na hlavním náměstí, sochu, jenž se v mých snech rozestoupí a odhalí jakési tajemství.
Mistr však tvrdí, že v Oblačném městě žádná taková socha není, a odmítá mě tam vzít s tím, že nejdřív musíme na Dathomir.

Fandom: Star Wars (#novej_kánon)
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Ekonomický emigrant
« Reply #3 on: 02. Oct 2017, 23:56 »
Ekonomický emigrant (1945)

Pohled z přídi parníku je možná ještě hezčí než co jsem čekal. New York, pro někoho jenom jedno z dalších měst, pro mě splněný sen a centrum veškerého světového dění. Místo nekonečných možností, místo, kde se dá jen s málem prožít americký sen. Zatímco jinde jsem sotva dřel bídu s nouzí, tady budu za hvězdu a kdo ví, moje rodina třeba taky. Kašlat na sochu Svobody, i když je samozřejmě krásná, to světlo velkoměsta mě víc než hvězdy láká z trochu jiného důvodu.
Ale tak… já jsem vidlák z poválečného Finska, mně by takhle nebesky krásná přišla i hromada splašků.

Fandom: X-rpg
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: