Author Topic: Téma číslo 2005 (23. 10. 2017) - Musela sem dávat pozor, aby nepřijely benga  (Read 437 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Musela sem dávat pozor, aby nepřijely benga, ale pak už mi v psaní drabblů nic nebránilo.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Co se v mládí naučíš
« Reply #1 on: 23. Oct 2017, 18:21 »
Co se v mládí naučíš

Už v devíti letech měla Nolla Brannigan mnohem víc zkušeností s vyhlížením policejních složek než většina jejích vrstevníků nejen na Bespinu.
Sotva totiž dokázala chodit, mluvit a pochopit jednoduché povely, využíval ji přesně k tomuto účelu její bratr Maro při páchání rozličné trestné činnosti. Ať už kradl vznášedla, prodával drogy nebo přepadal úředníky, vždycky Nollu posadil na kontejner nedaleko a měla za úkol začít tropit rámus, pokud uvidí strážce zákona, kteří by třeba mohli mladému podnikateli chtít zatnout tipec.
O pár let později pak policii vyhlížela opět, ovšem tentokrát už s nadějí, že ji třeba osvobodí ze spárů zlovolného Hutta.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Blanická benga
« Reply #2 on: 23. Oct 2017, 19:04 »
Blanická benga (3511)

Netrvalo dlouho a z běžné imigrantky na Proxima Londonium se stala žádaná věštkyně. Chodil za ní jak plebs, tak zámožnější kolonisté z vyšších vrstev společnosti a samozřejmě u ní jednoho dne na dveře zaklepala i redaktorka nejmenovaného deníku.
Věštkyně to samozřejmě věděla předem, takže ženě rovnou donesla kávu se dvěma cukry a začala odpovídat na otázku, kterou zatím nikdo nepoložil.
„Víte,“ spustila, když se napila svého čaje, „ten rozdíl vlastně není tak velký. Tady věštím, tam jsem věštila taky… jenom jsem si musela dávat sakra majzla na policii, protože hrozilo, že mě upálí jako čarodějnici.“
Což samozřejmě byla, ale pragmatická.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Revize rolí
« Reply #3 on: 23. Oct 2017, 19:22 »
Revize rolí (20 BBY)

„Sem už jsem se jednou vloupávala,“ vzpomínala Jessica tiše, jakmile se Simbaccou stanuli pod vysokou budovou coruscantského muzea. „Ještě když jsem byla učednice tvého táty.“
[„Fíha, to jste jako Jediové páchali zločin?“] podivoval se otesánek s očima na vrch hlavy.
„Bylo to potřeba. Rada měla podezření, že tam přechovávají sithský holocron, a legální cestou to prověřit nešlo.“
[„Hustý. Takže víš, kudy do hlavního archivu?“]
„No, to ani moc ne,“ přiznala, „já totiž od mistra dostala pokyn, ať jako hodná učednice čekám tady a hlídám, jestli se neblíží policejní hlídka.“
[„To chápu.“]
„To je dobře, protože teď to budeš dělat ty.“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Výhra zákona
« Reply #4 on: 23. Oct 2017, 23:29 »
Výhra zákona

Mladá zlodějka sice nebyla tak šikovná jako khajiit, ale rozhodně byla dobrá. Do domu se vplížila zadem, zahradou, do pytle pobrala co mohla, aniž by zlaťáček cinknul, a stejně nenápadně se vyplížila ven. Dávala si bacha, aby nepřišli strážní – jenže zrovna s lupem přes rameno přelézala plot, když se jeden objevil. Seskočila dolů, omráčila ho a jako blesk běžela pryč.
Za bránou ji chytili. Nebylo přece možný, aby ji tamten dohnal! I když… Oni vypadali všichni tak nějak stejně.
A stejně mluvili. U Akatoshe, to bylo vážně divné. Ostatně teď měla nějaký ten čas na průzkum, když šla do vězení.

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: