Author Topic: Téma číslo 2035 (22. 11. 2017) - Zrcadlo, zrcadlo  (Read 447 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Zrcadlo, zrcadlo, pověz, kdo v zemi zdejší napsal nejvíc drabblů?
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Kataklyzmický crossover
« Reply #1 on: 21. Nov 2017, 14:04 »
Kataklyzmický crossover

Champbacca nebyl nikdy nějak výrazněji marnivý, ale definitivní averzi vůči zrcadlům v něm vyvolala až jistá miniepizodka iniciovaná Peelovým objevem paralelních světů. Kdyby býval tušil, že na něj ve vesmíru za zrcadlem čeká jeho zlé já, které posledních pár let systematickým taháním za nitky a sekáním těch správných hlav získává vládu v galaxii, asi by tam ani nelezl, ale zvědavost byla silnější. Následnou šarvátku v opuštěné budově Senátu si pak pamatoval do konce života, protože z ní vyvázl jen se štěstím a důrazně Peelovi doporučil, aby se věnoval rozvíjení jiných technik.
A zuby si od té doby čistil zásadně poslepu.

Fandom: Star Wars (+ Nightfall)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Stačí kousek
« Reply #2 on: 21. Nov 2017, 14:08 »
Stačí kousek

Většina Zeltronek jejího věku měla doma zrcadel aspoň pět, aby se v nich mohly pravidelně kontrolovat. Většina vesmírných pilotů sice říkala, že Zeltroni jsou jedinou rasou, jejíž samičky vypadají skvěle i ráno čerstvě po probuzení, nicméně málokterá to chtěla riskovat a na náležitou údržbu bylo potřeba mít neustále přehled. Nehledě na to, že se většině pohled na vlastní postavu líbil taky, žejo.
Nolle Brannigan, otrokyni v Zorbově paláci, stačilo zrcátko jedno, respektive střep z jednoho rozbitého. Zmocnila se ho rychle a bez přemýšlení, nicméně než si stihla říznout žíly, sebral jí ho dozorce a musela dál trpět pod bičem otrokáře.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Zlo za zrcadlem
« Reply #3 on: 21. Nov 2017, 15:04 »
Zlo za zrcadlem

Kapitán T‘Raava samozřejmě o existenci zlého zrcadlového vesmíru věděla, ale pořádně se o něj začala zajímat až ve chvíli, kdy si z něj pro ni přišli. Její tamní dvojče totiž sice nemělo zlou bradku, ale ani funkční ledviny a potřebovalo kompatibilního dárce, což jí jako motivace pro výlet napříč dimenzemi očividně stačilo. Kapitán se však nedala, Gordon Shumway se útočícímu křižníku úspěšně ubránil a ještě jeho posádku posílila dcera kapitánčina zlého já, která při první příležitosti s radostí zběhla od Terranského impéria k mnohem pokrokovější Federaci.
Nakonec to tedy dobře dopadlo, ale T‘Raava stejně doufala, že těch vesmírů není víc.

Fandom: Star Trek Online
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Srdcebol?
« Reply #4 on: 22. Nov 2017, 20:59 »
Srdcebol?

Každý někdy určitě zažil chvíle hlubokého zamyšlení, které strávil v umývárně civěním na svůj odraz v zrcadle. Kdyby mohla bradavická zrcadla vyprávět (což se za jistých okolností vlastně nedalo úplně vyloučit), určitě by měla v zásobě hodně příběhů o zlomeném srdci, strašném akné a jiných pubertálních útrapách.
Ale srdcebol a eskapády v lásce, ty prostě byly nejhorší. Kolik děvčat (a chlapců taky, samozřejmě) takhle koukalo do zrcadla a skuhrali: „Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi, proč mě jen nechce?“
Inu, i Reggie měl problémy v lásce. Byly ale trochu jiného charakteru. „Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi sakra, proč mi už konečně nedá pokoj?!“

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Konec zrcadel v Bradavicích
« Reply #5 on: 22. Nov 2017, 21:52 »
Konec zrcadel v Bradavicích

Těžko říct, koho přesně to napadlo, ale mluvící zrcadla v Bradavicích byla. I když… jak se to vezme – jednalo se totiž o speciální kousky pro fintily, kdy mělo zrcadlo napovídat, jak co komu sluší, jak vypadá anebo co byl změnit. Přece jenom to byl kus nábytku, a jako takový nebyl ničím ovlivněn a své úsudky pronášel věcně a reálně.
A nakonec v tom byl ten kámen úrazu, protože kdy se holka postaví před zrcadlo, neočekává, že by jí řeklo něco nelichotivého. Po několika zklamáních teda zrcadla z dívčích ložnic zmizela a ne náhodou nastal ten hromadný vyhazov právě před Vánocemi.

Fandom: Felix Felicis! / Harry Potter
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: