Author Topic: Téma číslo 2059 (16. 12. 2017) - Šest volů  (Read 485 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2059 (16. 12. 2017) - Šest volů
« on: 15. Dec 2017, 11:00 »
Počítá se také na Faerských ostrovech, kde je jedním z darů šest volů.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dráty a dobytek
« Reply #1 on: 16. Dec 2017, 13:48 »
Dráty a dobytek (22 BBY)

Simbacca ležel na zemi hangárů a mírně se z něj kouřilo, nicméně hýbal se, a tak k němu odborný dozor až tak nespěchal. Navíc to nebylo poprvé, že.
„Můžeš mi vysvětlit,“ spustil Neva, jakmile byl nešikovnému elektrikáři nablízku, „proč jsi na ten drát hrabal když jsem ti jasně říkal, ať to neděláš?“ Simbacca se nad odpovědí nemusel dlouho zamýšlet a vychrlil ji hned poté, co uhasil část stále hořících chlupů na levé ruce.
[„Vždyť jste říkal, že jestli to udělám, dostanu šest kilovejch volů.“] Taková motivace se jistě dala pochopit, nicméně mistr Habili ten výrok rychle opravil.
„Šest kilovoltů, pitomče!“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Dutá vrba
« Reply #2 on: 16. Dec 2017, 23:40 »
Dutá vrba

Gweeny si po ukončení Bradavic rozhodně nemohla stěžovat na nudu. Tak nacpaný diář nikdy neměla. Její život se v podstatě točil jen kolem tří bodů – famfrpálová liga, rodinná farma a Mickey – to ale bohatě stačilo. Všem se sice věnovala s radostí, ale někdy se cítila vážně vyčerpaně.
I Mickey věděl, že jeho drahá hobití polovička toho má někdy trochu moc. A protože on byl prostě vždycky romantik, vůbec mu nevadilo, když si mu postěžovala na cokoli z práce nebo z domu.
„Těch šest volů to včera prostě úplně posralo.“
Mluvila o zbytku týmu nebo o farmě? No… záleželo na tom?

Fandom: Felix Felicis!

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Volové na výletě
« Reply #3 on: 18. Dec 2017, 23:31 »
Volové na výletě (nedělní žolík, 1984)

„Ty vole, tak to je hustý!“ ozvalo se od dikobrazího výběhu nadšeně, ale tím to rozhodně neskončilo.
„Jsem ti to říkal, vole.“
„A já, vole, taky!“ Tři hlasy si ještě chvíli vyměňovaly názory ohledně toho, kdo komu co říkal, přidaly se k nim další dva podobně stylizované a až šestý jejich rozepři rázně ukončil.
„Držte huby, volové!“ zvolal a pak už se všichni věnovali fascinovanému sledování bizarních zvířat a užírání mrkve z nedalekého záhonu, což bylo taky, vole, hustý.
Flann sice netušil, koho mu to bratránek na zahradu přivedl, ale zas a znovu byl fakt rád za to Fideliovo zaklínadlo.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Tažný tým
« Reply #4 on: 19. Dec 2017, 13:57 »
Tažný tým (nedělní žolík)

Hutt Somro patřil k těm nejlínějším slimákům vůbec a když už se musel přesouvat, využíval k tomu antigravitačních saní tažených šesti silnými otroky. Které přirozeně nemotivoval mrkví na dlouhém prutu, nýbrž tak, jak se otroci motivují nejen na Nar Shaddaa – práskáním bičem. Práskal často, práskal rád, nicméně tažná šestka mu i přes toto zacházení vydrželo docela dlouho.
„No páni,“ komentoval to jistý temný Jedi, s nímž Hutt krátce před svým pádem spolupracoval, „něco podobného jsem viděl na polích Reythy, ale tam takhle poháněli voly...“
Somra to pobavilo natolik, že těch šest chudáků nechal ještě vykastrovat, aby byla ta analogie kompletnější.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: