Author Topic: Téma číslo 2090 (16. 1. 2018) - Až vyrostu  (Read 431 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 2090 (16. 1. 2018) - Až vyrostu
« on: 15. Jan 2018, 22:04 »
Až vyrostu, budu taky psát drabbly, ne scénáře k seriálům pro Fox, kterej jich očividně ruší úplný hromady.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Pardon, rodičové
« Reply #1 on: 16. Jan 2018, 12:11 »
Pardon, rodičové

„Mamí, až vyrostu, tak budu malíž!“ Ano, Romeo nebyl suchar odmala, jako dítko býval dokonce i celkem roztomilý. Bohužel, nic netrvá navěky. Ani dětské sny.
„Romeo, ticho, prosím, než to uslyší tatínek,“ uzemnila maminka syna opatrně.
Ano, kdyby starý Howells slyšel něco takového, bylo by zle. Pro dědice měl podstatně jiné kariérní plány. Minimálně Ministerstvo – ale nějaká věda nebo sport, celebrita, proti tomu by taky nic nenamítal.
Co se ale nestalo… Romeo vyrostl a kariérní plány mohli rodiče spláchnout do záchodu. Paktoval se s mudlovskými šmejdy, proletěl u OVCí a nakonec…
No, nakonec z něj fakt byl malíř. Vyšlo to.

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8420
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pekařův popleta
« Reply #2 on: 16. Jan 2018, 12:39 »
Pekařův popleta (83 BBY)

Většina chlupáčů z Ittummi věděla, čím se bude živit, už v útlém věku. Bylo to pochopitelné: skoro všichni se totiž chtěli stát neohroženými a bestiálně silnými berserky a ti, co ne, aspirovali aspoň na drvoštěpa. Skákat z klády na kládu, jak se tak plaví po mocných vodách řeky z Okikuti a… no, to je jedno.
Dokonce i malý Champbacca měl na první pohled jasno – když se ho někdo ptal, odpověděl mu stydlivě, že chce péct sušenky, aby doplnil tátův tradiční sortiment chleba a housek.
Bylo to možná zženštilé, ale rozhodně lepší než kdyby jim řekl pravdu, že chce být tanečníkem.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
Klasické kariéry
« Reply #3 on: 16. Jan 2018, 13:55 »
Klasické kariéry (1966)

Když se učitelka ve školce v Derry ptala dětí, co chtějí v dospělosti dělat, dostala celou řadu obvyklých odpovědí.
„Já chci, aby si lidi míň stěžovali, takže budu starosta,“ pravil ten nejnaivnější.
„A já aby si připadali šťastný, takže budu kněz,“ pravil ten nejortodoxnější.
„Já zas nechci ráno vstávat, tak budu noční hlídač,“ zívl ten nejospalejší.
„Já budu úředník, abych se moc nepředřel,“ přiznal ten nejlínější.
„Mě bavěj kytičky, tak asi zahradnici,“ pípla jediná přítomná holka.
A pak přišla ta jedna odpověď neobvyklá. Od Flanna.
„Já chci dělat to všechno a ještě si něco vydělat, takže budu asi prodávat drogy.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Radši počkej
« Reply #4 on: 16. Jan 2018, 14:27 »
Radši počkej

Temnou bespinskou uličkou se k Zorbově paláci šourala nesourodá dvojice: ozbrojený muž, od pohledu gauner, a malá copatá holčička, která bojovala se strachem jediným známým způsobem. Mluvila.
„Tady já budu jednou pracovat,“ vysvětlovala mu nadšeně a rozhazovala rukama po vší té… kráse. „Budu totiž taky prodavačka robotických vysavačů jako mamka, až budu stejně velká jako ona. Ona je tedy dost malá, ale stejně musím ještě hodně vyrůst, abych všechny ty vysavače unesla. Ale už se na to těším, bude to švanda.“
Gauner kontroloval temné kouty a mlčel.
Nějak neměl to srdce jí říct, že by si toho tolik plánovat neměla…

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: