Author Topic: Téma číslo 2165 (1. 4. 2018) - Jozue 1.6  (Read 454 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8419
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2165 (1. 4. 2018) - Jozue 1.6
« on: 31. Mar 2018, 21:53 »
Konečně je za dveřmi duben a můžeme psát drabbly, tak to rozjedeme něčím lehčím.
"Posilniž se a zmužile se měj, nebo ty uvedeš v dědictví lidu tomuto zemi, kterouž jsem s přísahou zaslíbil otcům jejich, že ji dám jim."
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6205
  • The Progeny
    • View Profile
První představení princezny
« Reply #1 on: 01. Apr 2018, 00:50 »
První představení princezny

„Tak pojď a chop se svého dědictví,“ zaslechla jednou při návštěvě Karrambaculleku Fichurra, „neb právě na tebe tu čeká již dlouhý čas. Vím jistě, že právě ty na to máš, neb z krve dědiců trůnu pocházíš, ač otcem tvým je špinavý přivandrovalec. Tak přistup ke mně blíže, jen těch posledních pár kroků dělí tě od chvíle, kdy se staneš velkou náčelnicí jak bylo prorokováno.“
Obsah toho sdělení ji nepřekvapil ani trochu, ostatně maminka už jí něco o dědění naznačovala.
Poněkud kurióznější už bylo to, že k ní takto promlouvala dědova čepel, zaražená již pěkných pár let ve futrech náčelnické pracovny.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8419
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Grandiózní grunt
« Reply #2 on: 01. Apr 2018, 01:00 »
Grandiózní grunt (14 BBY)

Simbacca zoufale hledal někoho, komu by se vypovídal ze svých depresí po smrti Jessicy a evakuaci akademie, nicméně to, že zašel zrovna za tátou, nebyl nejlepší nápad. Ani ten na tom totiž psychicky nebyl nejlépe a pohled na jeho obličej pořád nebyl nejpříjemnější.
[„Když já prostě nevím, co dál dělat. Všude ji vidím, mám dokonce pocit, že na mě občas mluví z průvanu. I tenhle pitomý hangár mi ji připomíná!“]
Starší Wookiee nechtěl slyšet ani jediné další slovo, nicméně jeho reakce dost změnila budoucnost předaleké galaxie.
[„Tak to se koukej pořádně najíst, protože ode dneška je to tu celé tvoje.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4242
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zaspal a zvěstoval
« Reply #3 on: 01. Apr 2018, 18:59 »
Zaspal a zvěstoval (56 BBY)

„Krindapána!“ lamentoval sluha Hutta Rampy, když přišel jednoho dne pozdě do práce. Ne však proto, že se bál trestu, nýbrž proto, že Huttův palác hořel a vzduch pomalu ale jistě plnil smrad škvařeného sádla. Bylo nade vší pochybnost, že vládce podsvětí je mrtvý, přesně jak sliboval ten záhadný cizinec.
„Co jen budu dělat?“
[„Co by,“] zachraptěl najednou z temného rohu Temný mstitel a chudák sluha se málem skácel k zemi s infarktem, [„prostě se sebereš a dojdeš oznámit lidem tu dobrou zprávu, že tohle město zase patří vám.“]
A s těmi slovy vyskočil na střechu, protože kvůli publicitě to nedělal.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Zem dryád
« Reply #4 on: 01. Apr 2018, 19:29 »
Zem dryád

Brokilon – už jen jméno starobylého pralesa budilo v lidech strach. Sousední králové se snažili rozšířit svá území za jeho hranice, draze a krvavě za to však platili. Pár varovných šípů, to byla jediná dobrá vůle, kterou lidem dryády prokazovaly. Eithné si ale byla jistá, že dryády jsou na lopatkách. Brokilon byl pouhým zlomkem toho, čím býval dřív.
Bylo na čase, aby dryády získaly svou zem zpět. Celou. Bylo potřeba, aby posílily – a to hlavně v počtech. Dryád totiž bylo málo a ani děti, které unesly do svého lesa, nestačily.
Nastal čas pro mužskou sílu. Dryády se nechtěli vzmužit, ale množit.

Fandom: Zaklínač

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Honem pryč
« Reply #5 on: 02. Apr 2018, 08:31 »
Honem pryč (nedělní žolík)

Vlastnit půdu, to mohlo být v Sedmi královstvích požehnání – anebo peklo. Plně si to uvědomili vazalové rodu Tullyů, když jim tlupy hrdlořezů v čele s Gregorem Cleganem začaly drancovat vesnice. Situace byla téměř neřešitelná, protože pohyb těchto tlup byl rychlý a nepředvídatelný a na to, aby v každé vesnici byla na stálo usazená ozbrojená posádka dostatečné síly, na to zkrátka nebylo dost lidí. Žalostnou situaci a příval špatných zpráv řešil každý šlechtic po svém. Ti zodpovědní špatně spali. Ti míň zodpovědní pili víc než obvykle. Stylově to vyřešil šlechtic Jamie Greenleaf. Své pozemky odkázal mladšímu bratrovi a odjel na lov.

Fandom: Game of Thrones
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

 

Další pískoviště: