Author Topic: Téma číslo 2175 (11. 4. 2018) - Jeremiáš 28.13  (Read 529 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8417
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
"Jdi a mluv k Chananiášovi, řka: Takto praví Hospodin: Jha dřevěná jsi polámal, protož zdělej místo nich jha železná."
Což dá rozum, ne?
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4240
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Polámané postrojky
« Reply #1 on: 11. Apr 2018, 13:54 »
Polámané postrojky

Na Sarininu byly v podstatě dva druhy lidí. Jedni měli ten problém, že je celé dny někdo silnější a bohatší mlátil bičem a nutil k práci do úmoru, druzí pak…
„Zase zlomili jho, parchanti,“ vztekal se velkostatkář, který nechal kamenitou zem orat otroky, když byli levnější než tažná zvířata.
„To se divím, to musej mít sílu jako bejk,“ zamyslel se jeho kolega, který se většinou věnoval spíš prodeji plodin než nákupu pracovní síly.
„Ani ne, je to kus dřeva, to rupne hned.“
To značně měnilo situaci, alespoň tedy pro druhého.
„No tak ho uděláme ze železa, to jsou mi problémy...“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Ithaca

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 246
    • View Profile
Neúspěšný výcvik
« Reply #2 on: 11. Apr 2018, 15:46 »
Neúspěšný výcvik

Daram nebyl zrovna milovník fyzického cvičení, přednost dával procházkám v pomalém tempu, čtení a dalším fyzicky nenáročným aktivitám. Jeho Mistr s ním měl hodně starostí, protože mu bylo jasné, jak bude zaostávat za většinou ostatních padawanů, kteří milovali šerm, atletiku a obecně pohyb. V záchvatu zoufalství jednou vymyslel pro chlapce postroj, na kterém měl svého Mistra nosit a tak zesílit, jakkoli nedobrovolně. Výsledky byly celkem tragikomické. Dřevěná konstrukce se co chvíli smekala Daramovi ze zad a on vypadal jako zarputilé zvíře, které za sebou tahá zbytky vozu bez kol. Mistr si nakonec přiznal, že Daram bude lepší knihovník než rytíř.

Fandom: Star Wars
„Two weeks ago I was an astronaut...“
„Yeah, well, now you're a Smurf. Keep walking.“

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6203
  • The Progeny
    • View Profile
Soused sadista
« Reply #3 on: 11. Apr 2018, 16:21 »
Soused sadista (1982)

Flannův srub stál sice docela daleko od Prasinek, ale to neznamenalo, že tam bude mít klid. Zejména jeden soused se nedal odehnat.
„Sousede, mám další problém,“ halekal na něj z dálky a Flann přemýšlel, jestli by se ještě nestačil přemístit, „a říkal jsem si, že vy jako echtovní zemědělec mi na tuty poradíte.“
Což o to, na tohle Flann kupodivu docela slyšel, ale pak přišel ten dotaz.
„Víte, zase jsem při orání s oslem zlomil jho. Co myslíte, mám místo dřevěnýho použít železný?“
Bystrozor pozvedl obočí.
„Já bych pro začátek zkusil neorat v zimě, když je hlína zmrzlá na kost...“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8417
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dřevo dobrý, dragoun dement
« Reply #4 on: 11. Apr 2018, 17:00 »
Dřevo dobrý, dragoun dement (305 BBY)

Bylo časné ráno a po Ittummi se začalo rozléhat nadávání tak peprné, že si děti ve školce musely zakrývat uši.
Popisovat, co všechno padlo za slova, je zbytečné, důležitý je autor a důvod: přespolní dragoun, který do města zamířil okouzlit svým katarním povozem nějakou samičku, což by mu jistě vyšlo, kdyby se zvířatům nepovedlo postrojek polámat.
[„Železnej dostanete, bestie!“] vyhrožoval jim, stále v amoku, a nebe mu seslalo spásu.
[„Já vám do toho nechci kecat,“] ucedil nečekaně Maakatrr, který to celé pozoroval během cigárpauzy, [„ale na vašem místě bych zůstal u dřeva a vyměnil jho za chomout, ten to vydrží.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Fidorkka

  • Rytíř politická mrtvola
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Obušku, z pytle ven
« Reply #5 on: 11. Apr 2018, 19:37 »
Obušku, z pytle ven

Netušila, co udělala. Byla si naprosto jistá, že se dneska chovala vzorně. Nic nerozbila, do nikoho nestrčila, vlastně se pohybovala jako duch. Ale ono to je asi jedno. Oni nikdy nepotřebovali důvod k tomu aby ji zmlátili. A když se náhodou chtěli cítit o něco lépe, jako že si nedělají otloukánka z bezbranného dítěte, tak si nějakou záminku vždycky vymysleli.
Vtrhli do pokoje, kde byla přivázaná.. S opileckým smíchem přiletěla první rána, pak druhá a pak další a další… Najednou se ozvalo křupnutí a Fidorkka doufala, že to není její kost.
<“Kruci! Příště si na tebe vezmu železnou tyč, potvoro!“>

Fandom: Star Wars

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Náhrada
« Reply #6 on: 11. Apr 2018, 20:14 »
Náhrada

Nordové nebyli přátelsky nakloněni dalším etnikům a rasám žijícím ve Skyrimu, to byla známá věc. A na věci neměnil nic ani fakt, že v určitých lokalitách ta etnika žila třeba už pěknou řádku let. Třeba orkové.
„Teď je to zlomený, kvůli tobě! Dlužíš mi jařmo, orku!“ osupil se farmář na orka, který právě s mrtvou kozou přes rameno nečekaně vyskočil z křoví a vyplašil mu krávu, která zlomila jho.
„A ne jen tak ledajaký! Zejtra ho doneseš, nebo na tebe zavolám Hávy!“
A tak ork donesl. Byl přece kovář, to mu nemohlo dělat problém.
„Železný?! Myslíš, že to kráva utáhne?!“

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: