Author Topic: Téma číslo 2190 (26. 4. 2018) - Nahum 3.11  (Read 421 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2190 (26. 4. 2018) - Nahum 3.11
« on: 25. Apr 2018, 13:04 »
"Takž i ty opiješ se, [a] pokrývati se musíš, i ty hledati budeš pomoci proti nepříteli."
Trochu lepší než Windows 3.11.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4218
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Podnapilý pan prorok
« Reply #1 on: 25. Apr 2018, 14:27 »
Podnapilý pan prorok (57 BBY)

<„Teď mnou možná opovrhuješ,“> škytal opilý Rampa, <„ale jednou, jednou si na mě vzpomeneš!“>
Cílem onoho srdceryvného projevu nebyl nikdo jiný než Zorbo a starší, mocnější Hutt měl naprostou pravdu v tom, že jím ten mladší opovrhoval. Tím spíš, že hořekování pokračovalo.
<„Přijde chvíle a i ty, až budeš vládnout nějaké své pevnosti někde daleko, se staneš terčem přivandrovalého rytíře Jedi a budeš hledat spojence, aby ti pomohli...“>
To proroctví se tak docela nevyplnilo. Zorbo totiž sice spojence hledal, ale už tenkrát, právě proti Rampovi. Na rytířku, co si pro něj přišla o čtyřicet let později, se nestačil ani napít.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6181
  • The Progeny
    • View Profile
Pro povstání!
« Reply #2 on: 25. Apr 2018, 15:28 »
Pro povstání! (3 BBY)

„Tak jsem to vymyslela,“ oznámila Noya hrdě a připitě svému dvojčeti a pokládala před ni na bar poloprázdnou láhev čehosi průhledného.
„Copak?“ optala se Neera zcela střízlivě a dál šila hejkala, aby se mohla maskovat za kapitána.
„No jak nabrat co nejvíc nových lidí pro povstání přece!“
„Poslouchám,“ odvětila trochu skepticky, protože tušila, že že za ten optimismus možná může větší než malé množství pozřeného alkoholu.
„Budu potřebovat tvoji pomoc. Nafotíme totiž společně náborové plakáty...“
„Jé, to je super ná–“
„...v tomhle.“
S těmi slovy položila vedle flašky pilotní helmu a krajkové kalhotky a Neera tu flašku najednou chápala.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8374
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Neotřelé nápady
« Reply #3 on: 25. Apr 2018, 16:09 »
Neotřelé nápady (0 ABY)

[„Vůbec nevím, co teď budu dělat,“] povzdechla si Erris po čtvrtce flašky Taterrrského čaje, ale naštěstí už na mě nekoukala tak vyděšeně jako před chvílí, když mě poprvé viděla bez očí.
[„Co asi,“] pokrčil jsem rameny a jako správný kariérní poradce si přihnul, protože čtvrtka flašky byla málo, [„pořádně se napijeme na tvýho skvostnýho fotříka a ty se dáš k rebelům. Určitě umíš něco, co by se jim mohlo hodit.“]
[„No, znám pár lidí...“] přiznala váhavě a bylo to. Během dopíjení taterrráku pak dokonce navrhla pár věcí, co mě by nenapadly a co povstání jistě velmi pomohly.
Například, ehm, krytí...

Fandom: Star Wars (#novej_kánon)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 457
    • View Profile
Pij a pal!
« Reply #4 on: 25. Apr 2018, 17:29 »
Pij a pal!

Lotyš slyšel přijíždět motocykl a zhrozil se tak, že rychle zavřel jurtu. Motorové vozidlo znamenalo politbyro a politbyro znamenalo…
„Otevři, Lotyši!“ bušil mu záhy někdo na plechové dveře a Lotyš poslechl. Co měl dělat jiného?
Stál tam muž v těžkém kabátě, gumových rukavicích a kožených botách. Lotyši se málem zastavilo srdce, čekal okamžitý odjezd do gulagu, ale muž ho překvapil.
„Zde vodky máš, pij,“ poručil, „a pak vezmi sobě zimníku a sežeň sousedy. Jdete bojovat proti diverzantům!“
Lotyš byl šťastný. Zemře, neb neměl zimník ani sousedy, ale ochutná vodky a poslouží vlasti.
Možná, pokud to není jenom halucinace z hladu.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Počátky rebelie
« Reply #5 on: 26. Apr 2018, 20:10 »
Počátky rebelie

Ulfrik nebyl vždycky impozantní, hrdý muž s hrdými jizvami a hrdým klabonosem přelámaným z bojů. Nebyl to vždycky muž s vizí a vizáží krále. Když byl mladý, byl to úplně normální ochlasta, blonďatá troska, kterou vyrazili z legie. V putykách Větrného žlebu trávil dny i noci a vypadalo to s ním vážně bledě. A ty kecy!
„Všechno to změním, kamarádi! A celá legie se může jít vycpat! Bojujte se mnou!“ Když ale Ulfrika kvůli hluku vykopli ven, nepřestával. Když však začal tyhle názory cpát dunmerům, lehce ho zpacifikovali. Nemohli se za pár let divit, že byli zavření v ghettu, ha.

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: